Скаче тиск: причини різких перепадів артеріального тиску

Зміст статті:

 • 1 Причини стрибків тиску
 • 2 Клінічна картина
 • 3 Що робити в такій ситуації?

Якщо людині властиві різкі скачки артеріального тиску, то це, звичайно ж, турбує. Саме разом з показниками тонометра, «скаче» настрій, самопочуття, працездатність людини.

Не кожна людина намагається вирішити ці проблеми за допомогою лікаря, і він робить серйозну помилку. Дані симптоми можуть спровокувати досить серйозні захворювання, які в сукупності буде важко вилікувати.

Коли скаче тиск, необхідно шукати причини, чинники та обставини, які створили таку ситуацію, і усувати їх. Необхідно розглянути, чому скаче артеріальний тиск, які симптоми супроводжують такий стан.

Причини стрибків тиску

Отже, чому скаче артеріальний тиск? Насправді причин, чому нестабільний АТ протягом дня або декількох хвилин, безліч. Перепади артеріального тиску відбуваються з наступних причин:

 • Проблеми з наднирковими залозами або нирками. Коли нирки синтезують меншу кількість реніну, наднирники в свою чергу підсилюють вироблення альдостерону, чому таке гормональне перерозподіл збільшує кількість натрію в організмі чоловіків і жінок.
 • Гіперплазія. У представників сильної статі перепади тиску можуть бути з-за патологій залозистого органу.
 • Гормональний розлад, при якому скачки тиску супроводжують такі симптоми, як прискорений пульс і серцебиття, болить голова, блідне шкірний покрив обличчя, підвищена пітливість, тремор рук, розлад травного тракту.
 • Проблеми такого стану у жінок криються в прийомі протизаплідних ліків. Як правило, скачки артеріального тиску – це побічна реакція від гормональних таблеток.
 • Похмілля. У такому варіанті різкий стрибок артеріального тиску може статися через зловживання алкоголем напередодні, в цьому випадку, у людини болить голова, шум у вухах, частішає пульс. Прибрати такі симптоми та нормалізувати показники АТ можна з допомогою знеболювальною таблетки.

Скаче тиск: причини різких перепадів артеріального тискуНе менш розповсюджена причина, яка пояснює, чому стрибає артеріальний тиск, це холоду, коли знижується температура навколишнього середовища. У ряді випадків, тиск скакати може і з-за спеки.

При холоді звужуються судини, внаслідок чого у людини скаче тиск. На додаток виявляються такі симптоми, як болить голова, погане самопочуття, слабкість, прискорений пульс.

Закупорка судин сприяє посиленню сили кровотоку, щоб кров змогла подолати вузькі області, як результат, артеріальний тиск швидко підвищується.

Не варто скидати з рахунків і таку причину, як атмосферний тиск. Уже давно науково доведено, що у багатьох людей на рівень показників АТ впливає атмосферний тиск, тому будь-який його перепад відіб’ється негативно на метеозалежних людей.

Як показує медична практика, не варто сподіватися, що такі проблеми пройдуть самі по собі, необхідно звернутися до лікаря, який призначить відповідне лікування, тому що гіпертонія – це підступна хвороба, несе в собі безліч небезпечних наслідків.

Клінічна картина

Хронічна гіпертонія, як правило, протікає без виражених клінічних ознак, внаслідок чого пацієнт навіть і не підозрює, що у нього гіпертонія. Інша справа, коли відбуваються сильні перепади артеріального тиску, воно може несподівано підвищуватися або знижуватися. Як правило, така картина характеризується наступною симптоматикою:

 • Скаче тиск нудота та запаморочення.
 • Запаморочення.
 • Прискорений пульс і серцебиття.
 • Хворобливі відчуття в області грудини.
 • Підвищена пітливість, відчуття, що тіло «горить».
 • Коли показники артеріального тиску різко знижуються, такий стан може супроводжуватися потемнінням в очах, сильним нападом нудоти, аж до блювоти, нерідко короткочасна втрата свідомості.

  Як правило, стрибок тиску відбувається при різкому переміщенні з горизонтального положення в вертикальне, при перегріванні на сонці, або просто в жаркому і закритому приміщенні.

  Нерідко пацієнти, у яких в анамнезі патології серцево-судинної системи скаржаться, що часто відбуваються перепади тиску. Можна сказати, що така ситуація дуже складна для діагностування, лікувати її не менш важко.

  Часто у людей відбуваються різкі перепади тиску, пов’язані зі стресовими ситуаціями. У цьому випадку, щоб знизити тиск і прибрати симптоми, можна прийняти Капотен, який кладеться під язик.

  Буквально через 10-15 хвилин пацієнт відчує себе краще, тиск і пульс нормалізуються.

  Що робити в такій ситуації?

  Скаче тиск: причини різких перепадів артеріального тискуВарто відразу зазначити, що добове коливання 10 мм ртутного стовпа вважається фізіологічною нормою, і лікування в даній ситуації не потрібно.

  Зазвичай людина, який запідозрив перепади тиску, береться за тонометр, щоб дізнатися свої точні показники. Якщо ПЕКЛО збільшилася або зменшилася, відразу постає питання, що ж у такій ситуації робити, яке лікування необхідне?

  Багато людей з діагнозом гіпотонія, відразу починають приймати кошти з тонізуючим ефектом (елеутерокок, міцну каву або чай), щоб поліпшити свій стан, нормалізувати тиск і пульс. Гіпертонія – це інше питання, знизити тиск простими засобами не вийде.

  Якщо у пацієнта різкі скачки тиску, необхідно звернутися до лікаря, який може призначити відповідне лікування. У ряді випадків, можливо, знадобиться консультація кардіохірурга, ендокринолога та інших лікарів.

  Коли скаче тиск, потрібно регулярно вимірювати і фіксувати всі дані. Не виключається, що після постійного контролю показників, буде встановлено факт, що у людини гіпертонія. Що робити, якщо тиск дуже низький:

  • Коли скаче тиск, не варто робити різких рухів. Якщо зниження сталося вранці, після нічного сну потрібно повільно сісти на ліжку і не поспішаючи підніматися.
  • Чашка міцної кави допомагає підбадьоритися, при цьому розширює судини крові,взагалі, кава і тиск завжди взаємопов’язані.
  • Покласти на язик трохи кухонної солі, почекати поки вона розчиниться.
  • Може допомогти і солодкий спосіб – з’їсти кілька помилкова цукрового піску, або випити кілька таблеток глюкози.
  • Випити трохи коньяку, які посприяє зниженню артеріального тиску.

  Всі перераховані способи прості і безпечні у використанні, допомагають швидко впоратися з дуже низькими показниками артеріального тиску. Що робити, якщо тиск дуже високий:

 • Покласти під язик таблетку Ніфедипіну, через 10-20 хвилин тиск і пульс нормалізуються.
 • Якщо в домашній аптечці присутні таблетки Коринфар, можна прийняти 1 штуку.
 • Прилягти, розмістити на ногах грілку з теплою водою, постаратися розслабитися.
 • Може допомогти і дихальна гімнастика, яка передбачає глибокі повільні вдихи і видихи протягом 10 хвилин. Такий спосіб допоможе знизити АТ на 10-20 мм ртутного стовпа, нормалізувати пульс і серцебиття.
 • Знизити АТ допоможе холодна вода, якою необхідно вмитися або опустити в рідину руки до плечей.
 • Скаче тиск: причини різких перепадів артеріального тискуВарто відзначити, що якщо поліпшення самопочуття не спостерігається, то необхідно викликати швидку допомогу, яка допоможе стабілізувати показники АТ до необхідного рівня.

  Якщо у людини перепади тиску, то вони найчастіше пов’язані з патологічними процесами, що протікають в організмі, а також, з віком пацієнта і його фізіологічними особливостями.

  Саме черговий стрибок свідчить про хвороби, яку необхідно терміново лікувати. Зважаючи на це, важливо відвідати лікаря, який призначить адекватне лікування та допоможе уникнути погіршення ситуації. Відео у цій статті, допоможе розібратися з першими кроками при скачках ПЕКЛО.