Скасування Дюфастона при вагітності: наслідки за скасування

В сучасних умовах: при нинішній екології, не завжди правильному харчуванні і постійних стресах, продовження роду стало справжньою проблемою для багатьох сімей. Сьогодні більшість малюків з’являється на світ лише завдяки медикаментозної підтримки. Однак будь-яке лікування слід починати і завершувати правильно.

Зміст:

 • 1 Механізм дії Дюфастона
 • 2 Коли призначається даний препарат
 • 3 Протипоказання
 • 4 Побічні ефекти
 • 5 Схема скасування курсу лікування
 • 6 Можливі наслідки

Механізм дії Дюфастона

Основна діюча речовина препарату – гормон прогестерон, який можна перекласти з латині як «помічник чи провідник вагітності». Цей гормон виробляється в жіночих яєчниках. Запальні процеси і різні захворювання порушують його достатню вироблення, що призводить до репродуктивної дисфункції і порушення менструального циклу.

Скасування Дюфастона при вагітності: наслідки за скасування

Дюфастон

У таких випадках виникає необхідність у його штучному поповненні. З цією метою був розроблений людьми і перевірений роками препарат Дюфастон. Цей синтетичний гормон надає позитивний вплив на стінки матки, сприяє прикріпленню до них плодового яйця. При нестачі прогестерону трапляються мимовільні викидні, або вагітність не настає зовсім.

Не менш важливу роль прогестерон займає в процесі лактації. З його допомогою формуються додаткові дольки і проходи в молочних залозах жінки. Він також сприяє виробленню гормону пролактину, який необхідний для вироблення грудного молока і молозива.

Не впливаючи на функції печінки майбутньої мами, прогестогены підвищують запаси глюкози в організмі жінки, забезпечуючи плід необхідним харчуванням. Саме недоліком глюкози пояснюється сонливість, пристрасть до солодкого і підвищений апетит у жінок в перші триместри вагітності.

Після двадцятого тижня повноцінна вироблення прогестерону забезпечується плацентою, і необхідність підтримуючої терапії втрачається. Але до цих пір прийом Дюфастона є обов’язковою умовою для багатьох вагітних жінок.

Коли призначається даний препарат

Як правило, Дюфастон призначається на етапі планування вагітності, або в перші триместри. Дослідним шляхом доведено, що жінки, які приймають цей препарат, рідше страждають від нападів нудоти, маточного гіпертонусу та інших ускладнень під час очікування малюка.

Скасування Дюфастона при вагітності: наслідки за скасування

Безпліддя

Основними показаннями до застосування Дюфастона вважаються:

 • лютеїнова (прогестероновая) недостатність
 • звичний або загрожуючий викидень
 • ендометріоз
 • маткові кровотечі та ПМС з підвищеним напругою
 • дисменорея (нерегулярний менструальний цикл) і аменорея (відсутність місячних на протязі тривалого часу)
 • жіноче безпліддя

Одним словом препарат досить затребуваний, але не варто вважати його панацеєю від усіх жіночих хвороб і застосовувати без призначення лікаря. Гормони – справа тонка, що вимагає грамотного підходу і ретельного дозування. Тут від користі до шкоди і небезпеки лише один крок.

У сучасній гінекології Дюфастон люблять і часом застосовують без необхідності, так би мовити «на всякий випадок». Даний факт можна назвати медичної некомпетентністю і навіть халатністю.

Нерозумне і безконтрольне застосування препарату може призвести до порушення гормонального фону, відновлювати який доведеться довго і копітко.

Будь-яке втручання в природні процеси, закладені самою природою, пригнічує і гальмує звичні функції організму. Підтримка потрібна лише в певних ситуаціях, коли факт недостатності діагностовано і доведений.

Протипоказання

Жіночий організм дуже слабкий і вразливий, особливо під час вагітності. Будь-який вплив на нього може мати самі непередбачувані наслідки. Кожен медичний препарат має протипоказання до застосування, і Дюфастон не є винятком.

Протипоказання до застосування Дюфастона:

Скасування Дюфастона при вагітності: наслідки за скасування

Годування грудьми

 • індивідуальна непереносимість
 • алергічні реакції на складові препарату
 • лактазна недостатність (нездатність перетравлювати молочний цукор)
 • синдром мальабсобрции (коли деякі живильні речовини не всмоктуються кишечником, а відразу виводяться з організму)
 • період лактації
 • пухлини молочних залоз і статевих органів

Такі препарати як Фенобарбітал і Рифампіцин здатні знижувати ефективність Дюфастона. Цей факт варто враховувати при поєднанні даних лікарських засобів.

Додатковий і важливий момент: всупереч безлічі думок, Дюфастон володіє слабким контрацептивною ефектом. Накопичений згодом надлишок прогестерону сприяє притормаживанию гіпофіза та поступового припинення овуляцій. Це ще один аргумент для максималістів.

Кожна майбутня матуся відчайдушно бажає допомогти своєму організму і майбутньому малюкові. Однак почуття міри і рекомендації професійного лікаря не варто упускати з виду, особливо коли мова йде про прийом медикаментів.

Побічні ефекти

Негативні впливу на жіночий організм спостерігаються досить рідко, вони можуть проявлятися у вигляді:

Скасування Дюфастона при вагітності: наслідки за скасування

Висипання

 • головних мігренозні болі
 • шкірної висипки
 • периферичних набряків
 • незначних дисфункцій печінки
 • гемолітичної анемії (руйнування еритроцитів)

Випадки передозування препаратом не спостерігалися в медичній практиці, але в даних ситуаціях рекомендується промивання шлунка та прийом активованого вугілля. Судячи з відгуків пацієнток, які приймають даний лікарський засіб, як побічних ефектів може проявлятися діарея, нудота, болі внизу живота і відчутна прибавка у вазі.

При безплідді, обумовленому недостатністю лютеїнової, необхідно приймати по одній таблетці Дюфастона з чотирнадцятого по двадцять п’ятий день менструального циклу. Звичний викидень є показанням до застосування препарату двічі на добу по десять мг. У разі загрози спонтанного переривання вагітності чотири таблетки слід випити одноразово, потім по одній штуці кожні вісім годин до повного купірування.

Аналогами Дюфастона є: Утрожистан, Праджисан, Норколут. Замінювати ними препарат можна після узгодження з лікарем. Можливість заміни буде залежати від стану, клінічної картини і діагнозу конкретної пацієнтки.

Негативні дії препарату на плід не фіксувалися. Головною умовою для розвитку і росту ембріона є відповідна базальна температура і необхідні поживні речовини. Дюфастон успішно підвищує і підтримує цю температуру на потрібному рівні, при її значному і тривалому зниженні плід гине, настає «завмерла або замерзла вагітність».

Застосування препарату понад зазначеної дози і невиправдано тривалий час може призвести до надмірної приращиванию плаценти і післяпологових ускладнень. Протягом тридцяти хвилин після пологів, послід відшаровується і виходить із матки. Надлишок прогестерону може порушити цей природний процес, що загрожує породіллі «ручним відділенням» плаценти або вишкрібанням плацентарних залишків.

Схема скасування курсу лікування

Отже, штучна підтримка потрібна далеко не кожній жінці і лише до певного моменту. Але поки вона здійснюється організм добряче до неї звикає, і згодом не може справлятися самостійно.

Скасування Дюфастона при вагітності: наслідки за скасування

Поступова відміна таблеток

Тому різко відмовлятися від Дюфастона під час вагітності не можна ні в якому разі. Схема початку та припинення прийому розраховується і призначається лікарем, на підставі аналізів і діагнозу пацієнтки.

У більшості випадків добова доза зменшується щодня на одну таблетку, потім на половину і четвертинку. Тобто, приймаючи препарат по чотири таблетки на добу, на другий день припинення лікування доза становить три пігулки, на третій – дві, на четвертий – одну, на п’ятий – пів таблетки, на шостий і сьомий по чверті.

Ця схема носить умовний характер, вона повинна коректуватися і розраховуватися лікуючим лікарем. У багатьох жінок на припинення курсу лікування йде кілька тижнів. При проблемах із зачаттям і виношуванням дитини Дюфастон в середньому приймається протягом шести місяців.

Цей період охоплює час до настання вагітності, її початкові терміни (до дванадцяти тижнів) і близько чотирнадцяти днів поступової відмови від ліків. Після п’ятнадцятої тижня турботу про малюка починає проявляти повністю сформована плацента, збереження плоду перестає залежати від прогестерону.

Плануючи вагітність і перебуваючи в цьому стані перші два триместру, слід постійно контролювати рівень прогестерону. Цей контроль здійснюється за допомогою дослідження крові. Під час лікування препаратом також рекомендується проходити періодичні обстеження молочних залоз, включаючи мамографію.

Скасування Дюфастона, як і його призначення, має бути ретельно виваженою та обґрунтованою. Велика помилка багатьох жінок, що зазнають проблеми з зачаттям – різке самовільне припинення прийому препарату відразу після настання вагітності. Ця необачність найчастіше обходиться дуже дорого і закінчується самовільним викиднем.

Можливі наслідки

Отже, Дюфастон підвищує базальну температуру, сприяє зниженню маткових скорочень, підтримує жовте тіло. Спонтанний відмова від препарату може призвести до маткових кровотеч і вигнання плоду з порожнини матки, тобто до переривання вагітності. Тому припиняти лікування слід поступово, зменшуючи дозу.

В інструкції до препарату йдеться про його виняткову користь і безпеки, як для майбутньої мами, так і для малюка. Багато гінекологів не погоджуються з цим твердженням, адже при штучному поповненні рівня гормону прогестерону він перестає вироблятися організмом самостійно.

Приміром, у Великобританії Дюфастон повністю знятий з виробництва, а в США його заборонено призначати вагітним жінкам. Вчені цих країн стверджують, що дівчата, матері яких приймали Дюфастон під час вагітності, частіше за своїх ровесниць страждають від неправильного розвитку яєчників і репродуктивної дисфункції у дорослому віці.

Виходить, що відношення гінекологів до даного препарату аж ніяк не однозначно, але всі вони одностайно погоджуються з небезпекою різкого відмови від Дюфастона в період вагітності.

Підвищити природне продукування прогестерону допомагають вітаміни Е і цинк. Тому жінкам у період вагітності або її планування рекомендується вживати в їжу кроляче і куряче м’ясо, яловичу печінку, червону і чорну смородину, злаки, морепродукти, авокадо і оливки.

Зниження вироблення прогестерону сприяє недолік кисню і повна відсутність фізичних навантажень. Вирішити дану проблему допоможуть піші прогулянки.

Підводячи підсумки, хочеться зазначити, що будь-який препарат, особливо в період вагітності, повинен призначатися і скасовуватися грамотним лікарем. Для цього потрібні вагомі підстави, а при незначних відхиленнях від норми буде цілком достатньо правильного харчування та здорового способу життя. Бережіть себе, милі жінки!