Скільки коштують керамічні брекети: особливості

На сьогоднішній день брекет-системи є найбільш ефективним методом вирівнювання зубного ряду і прикусу. Сучасні ортодонти все частіше рекомендують своїм пацієнтам керамічні брекети: вони не так громіздкі і помітні, не дратують ясна і чудово фіксуються. Проте краса зубів вимагає деяких жертв, в тому числі і матеріальних. Скільки ж коштуватимуть керамічні брекети?

Зміст:

 • 1 Переваги керамічних систем
 • 2 Брекеты керамічні брекети
 • 3 Керамічні брекети і естетика
 • 4 Керамічні брекети і міцність
 • 5 Термін лікування за допомогою керамічних брекетів
 • 6 Ціна на керамічні брекети

Переваги керамічних систем

Неправильний прикус і кривизна зубів здатні зіпсувати не тільки посмішку. З часом від цих факторів страждає травлення, стан ясен і зубної емалі. Тому вирішувати проблему необхідно, і самим вірним рішенням буде корекція за допомогою брекетів. Але не всі пацієнти вирішуються на таке лікування. Основною причиною відмови є його тривалість і зовнішня непривабливість.

Тому медицина постійно шукає альтернативу «залізних скоб» на зубах. Її черговою знахідкою стали керамічні брекети, які мають масу переваг над металом:

Скільки коштують керамічні брекети: особливості

Керамічні брекети

 • Можливість підібрати колір брекетів, що ідеально підходить до емалі конкретного пацієнта.
 • Кераміка, на відміну від металу не подразнює слизову ротової порожнини і не викликає алергічних реакцій.
 • Більш надійна фіксація.
 • Керамічні пластини більш гладкі, що дозволяє уникнути травм в адаптаційний період.
 • До керамічної системі пацієнт звикає набагато швидше, ніж до металевої. Вона менш агресивна і більш комфортна.
 • Проте є у кераміки і суттєві недоліки. За керамічними брекетами потрібно більш ретельний і грамотний догляд, якому, безсумнівно, розповість лікар, їх встановив.

  Брекеты керамічні брекети

  Ортодонти підрозділяють керамічні брекети на лігатурні і безлігатурні (брекеты). Основною відмінністю є присутність перших еластичних кілець (гумових або пластикових) або металевого дроту, що з’єднують дуги з самими брекетами. Дані кільця іменують лігатурою, яка може бути прозорою, білою або кольоровою. Брекети з кольоровою лігатурою встановлюють переважно дітям і підліткам.

  Безлигатурная конструкція замість кілець оснащена спеціальною кліпсою, що фіксує дугу і володіє декількома перевагами над лігатурної. Система позбавлена нагромаджень, завдяки чому знижується тертя всередині неї і тиск на слизову рота, в результаті чого:

  Скільки коштують керамічні брекети: особливості

  Кольорова кераміка

  • Ризик травмування слизової зводиться до мінімуму.
  • Період адаптації стає значно коротше, людина швидше звикає до брекетів і перестає відчувати дискомфорт.
  • Відпадає необхідність у відвідуванні спеціаліста кожні три тижні, досить прийти на профілактичний огляд один раз в три або чотири місяці.
  • Матеріали, з яких виготовляються брекети, не вступають в реакцію зі слиною.
  • З’являється можливість розрахувати ступінь впливу системи на кожен зуб.
  • Процес догляду за ротовою порожниною значно спрощується.
  • Установка, видалення конструкції проходять швидше і простіше.
  • З-за мінімального тертя конструкція рідше потребує ремонту і додаткової фіксації, в результаті лікування настає швидше.

  Крім усього іншого, брекеты керамічні брекети менш помітні, і є єдиною системою, яку встановлюють пацієнтам з патологією пародонту. Відповідно і вартість їх вище, ніж у лігатурних конструкцій.

  І все ж, яка система найбільш оптимальна для кожного пацієнта вирішує лікар. В даному питанні не все залежить від фінансових можливостей пацієнта. Стан його зубів, ясен і здоров’я в цілому також грає тут важливу роль.

  Керамічні брекети і естетика

  Крім вартості та ефективності важливу роль відіграє естетична сторона питання. Далеко не кожен підліток, а тим більш доросла людина погодиться носити на зубах металеву конструкцію. Це ускладнює спілкування та породжує масу комплексів.

  Тоді на зміну металу прийшла кераміка, брекети з якої не менш ефективні, але практично непомітні. Причому керамічні конструкції можуть бути:

 • Поликристаллическими – матовими і наближеними по відтінку до кольору зубної емалі.
 • Монокристаллическими – біліше дорогим і рідкісними, максимально прозорими (не варто плутати їх з сапфіровими системами, виконаними з каменю).
 • Ще однією деталлю, бросавшейся в очі, залишалася металева дуга, яка з’єднує брекети. Але і тут знайшлася альтернатива – її стали «маскувати» стійким білим покриттям.

  Керамічні брекети і міцність

  Не менш важливим питанням для пацієнтів є міцність керамічних систем. Слід знати, що вони більш крихкі в порівнянні з металевими, і міцніше сапфірових. Тим не менше при корекції прикусу керамічної брекет-системою необхідно дотримувати деякі правила:

  Скільки коштують керамічні брекети: особливості

  Малопомітні брекети

  • Відмовитися від твердої їжі (горіхів, чіпсів, насіння тощо), особливо протягом першого тижня.
  • Не вживати сильно фарбувальні напої та продукти. Кераміка легко забарвлюється, в результаті дорогі брекети будуть сильно відрізнятися за кольором від емалі.
  • Уникати липких і в’язких продуктів: жувальної гумки, ірису, козинаків і т. д. Їх залишки дуже складно видаляти з брекетів.
  • Для чищення конструкції використовувати спеціальний йоржик.
  • Ополіскувати ротову порожнину після кожного прийому їжі, якщо немає можливості почистити зуби.

  Сама ж по собі кераміка досить міцна, але може кришитися. В результаті система потребує періодичної корекції, здійснювати яку повинен ортодонт. На заміну дуги, лігатури, пошкоджених замків потрібен час і, зрозуміло, ця праця теж оплачується. Тому багатьом пацієнтам фахівці рекомендують ставити на передні зуби кераміку, а на задні або корінні – метал.

  Все ж більшою навантаженню піддаються саме далекі зуби, а металеві брекети здатні витримувати її. Не варто забувати, що вони рідко оголюються при посмішці або розмові, а значить і переплачувати ні до чого.

  Термін лікування за допомогою керамічних брекетів

  Виправити прикус в одну мить не вдасться, вирішивши зайнятися цим питанням впритул, варто приготуватися носити брекети близько двох років. Курс лікування встановлює лікар і регулярно стежить за процесом. При поломці системи він автоматично продовжується, тобто кожен ортодонт, визначаючи термін носіння брекетів, враховує якийсь запас часу на заміну і реставрацію частин конструкції.

  Скільки коштують керамічні брекети: особливості

  Змішана система

  Найчастіше ламаються (або кришаться) сапфірові брекети і брекеты керамічні, що не може не позначитися на термінах лікування. Також вирішальну роль відіграє кваліфікація лікаря і образ життя пацієнта. Якщо необережно поводитися з брекетами, їх можна міняти щотижня, при цьому переплачуючи і відсуваючи момент одужання. У середньому з-за можливих руйнувань термін терапії збільшується на чотири або п’ять місяців.

  Залежно від ступеня викривлення зубної дуги, при неухильному виконанні всіх лікарських рекомендацій, перші результати можуть відзначатися через три тижні лікування. Через вісім тижнів практично всі пацієнти помічають суттєву різницю в стан прикусу.

  Таким чином, термін лікування буде залежати від ступеня патології, досвіду ортодонта і поведінки самого пацієнта.

  Ціна на керамічні брекети

  Серед усього розмаїття матеріалів і видів конструкцій, керамічні брекети знаходяться в середньому ціновому діапазоні. В залежності від регіону і престижу клінік, середня вартість комплекту кераміки для однієї щелепи становить від дев’ятнадцяти до тридцяти п’яти тисяч рублів. Однак підготовчий етап, установка, обслуговування і видалення конструкції теж мають свою ціну.

  Першим кроком до красивої посмішки буде обов’язкове лікування всіх каріозних зубів, видалення не підлягають лікуванню і т. д. Брекети встановлюються на виключно здорові зуби. Після цього необхідно зробити рентген і зліпок щелепи, т. к. система виготовляється для кожного пацієнта індивідуально.

  На наступному етапі проводиться ультразвукова чистка зубів і санація ротової порожнини, і лише потім готова конструкція кріпиться до зубів за допомогою спеціального клею. Для кожної пластини лікар визначає свій рівень, а для дуги – ступінь натягу.

  Деяким пацієнтам лише підготовка ротової порожнини до установки брекетів обходиться в чималу суму (60-100 тисяч рублів). Тому вартість всієї процедури, навіть для порівняння, привести досить складно. У середньому красивої усмішки за допомогою керамічних брекетів можна домогтися за 20 000 – 160 000 рублів.

  У приватних клініках великих міст, щоб не відлякати клієнта розцінками, йому спочатку озвучують лише вартість керамічної комплекту і його установки (у середньому від 40 до 65 тисяч рублів), а от ціну за підготовче лікування вже в ході процедури. Кінцева вартість може досягати чверті мільйона рублів і, зрозуміло, далеко не кожен росіянин готовий її заплатити.

  Щоб уникнути подібних непорозумінь слід відразу уточнювати всі нюанси, тоді майбутні витрати не затьмарять нової красивої посмішки і не зіпсують настрій.