Скільки може хворіти десна після видалення зуба: першопричини

Операція з протезування зубів не дуже приємна процедура, але неможливість подальшого терапевтичного втручання шляхом встановлення коронки і протезування кореня приводить людину в стоматологічний кабінет для даної процедури.

Зміст:

 • 1 Причини захворювання
 • 2 Види післяопераційного болю
 • 3 Як довго триває больовий синдром після протезування
 • 4 Вилучення: ускладнення і протипоказання
 • 5 Рекомендації щодо запобігання болю після протезування

Причини захворювання

Операція з видалення зуба — це не що інше, як пошкодження м’яких тканин оральної порожнини людини. І, як правило, після даної процедури стан здоров’я ротової порожнини ставати ще гірше, ніж до відвідування зубного лікаря.

Операційне втручання відбувається під дією анестезії, іншими словами під впливом уколу «заморозки», яка незабаром відходить і біль вщухає, але в деяких випадках лунка видаленого зуба може хворіти до трьох і більше днів, не стихая навіть після застосування знеболюючих препаратів, заважаючи звичного для людини ритму життя. Найбільш частими причинами виникнення післяопераційного недуги прийнято вважати:

Скільки може хворіти десна після видалення зуба: першопричини

Видалення зуба

 • Травматичне видалення зуба за його фрагментів, внаслідок якого руйнуються кісткові стінки лунки, і травмується безпосередньо сама десна
 • Больовий синдром внаслідок інфекційного зараження
 • Невиконання рекомендацій лікаря щодо дотримання гігієнічних процедур для сприятливого загоєння
 • Проникнення інфекції в лунку після операції з видалення хронічного періодонтиту
 • Недбале виконання своїх посадових обов’язків лікуючого лікаря, а саме неякісна або не до кінця віддалена кіста або фрагменти зубного кореня
 • Інфекційне зараження лунки зуба внаслідок порушення формування кров’яного згустка – альвеоліт
 • Пошкодження лікарем трійчастого нерва, при видаленні глибоко засів зубного кореня, як правило, біль буває не тільки в десні, але й поширюється на шию, віскі і навіть очі

Післяопераційна дискомфортність після видалення вважається нормальним явищем, але якщо хворобливість проявляється інтенсивно, то повторний візит до стоматолога відкладати не потрібно.

Види післяопераційного болю

Найбільш важливими видами післяопераційних недуг внаслідок хірургічного втручання виділяють:

 • Нормальний вигляд, який можна перетерпіти, приймаючи знеболюючі препарати.
 • Біль, що свідчить про постопераційних відхилення від норми, яка зобов’язує пацієнта відвідати стоматолога в черговий раз, (усиливание болю, малоприємний запах порожнини рота, набряклість ясен, набряк щоки через гематоми, висока температура тіла після видалення зуба.).
 • В тому чи іншому випадку пацієнт повинен дотримуватися всіх рекомендації лікаря, для прискореного загоєння травмованої ділянки порожнини рота, а у разі якого-небудь погіршення або уповільнення загоєння варто ще раз відвідати кабінет стоматолога.

  Як довго триває больовий синдром після протезування

  Після цього хірургічного втручання більшість пацієнтів задаються питанням, скільки може хворіти десна після видалення зуба? Больовий синдром може настати через три години після оперативного втручання. Після завершення операції хворобливі відчуття можуть бути як невгаваючою, так і нагадують про себе пацієнту часом, але після трьох або чотирьох діб больовий синдром стихає, а повністю проходить на шосту чи сьому добу.

  При складному операційному втручанні, такому як протезування зуба мудрості, тканини пошкоджуються набагато сильніше, і больовий синдром не стихає до двох тижнів.

  Скільки може хворіти десна після видалення зуба: першопричини

  Після протезування

  Післяопераційний період несе за собою ряд небажаних наслідків, таких як набряклість ясен, головний біль, що супроводжується високою температурою тіла, набрякання щоки. У такому разі стоматолог призначає ряд післяопераційних рекомендацій, які пацієнт повинен виконувати беззаперечно, для поліпшення загального стану ротової порожнини і здоров’я хворого.

  Лікуючий лікар дає загальні рекомендації з лікування та зниженню больового синдрому ротової порожнини пацієнта, але у кожної людини є свій улюблений препарат, який індивідуально допомагає кожному хворому. Але варто звернути увагу на побічні ефекти, які прописані в кожній інструкції препарату, і при помірному больовому синдромі намагатися не приймати анестетики, уникаючи небажаних наслідків.

  Вилучення: ускладнення і протипоказання

  Дане хірургічне втручання буває не тільки вдалим, але і в деяких випадках тягне за собою безліч ускладнень. Такі наслідки відбуваються не лише внаслідок нестерильной роботи лікаря, але і при низькому імунітеті людини, а також наявності іншого карієсу у порожнині рота.

  Одним з неприємних ускладнень після операції є перфорація гайморової пазухи, яка тягне за собою додаткову операцію з зшивання отвори ротової і гайморової порожнинами. Дана процедура відзначається тривалим лікуванням. Також може з’явитися гній після видалення зуба. При такому недугу досвідчені стоматологи рекомендують полоскати ротову порожнину спеціальними розчинами, а вживати антибіотики до повного відновлення здоров’я ясен.

  Як вилікувати запальний процес або ускладнення визначить тільки лікуючий лікар. У будь-якому разі не завадить консультація.

  Протипоказаннями до даної процедури можна відзначити декілька пунктів, таких як:

  • Вагітність на першому і третьому триместрі, а також період лактації. В інші триместри вагітності хірургічне втручання можливо, але бажано утриматися від даної процедури
  • Пацієнт, що переніс постинфарктное стан
  • Інфекційні недуги (герпес, гепатит, грип та інші)
  • Схильність хворого до високого тиску, гіпертонії

  Своєчасне обстеження та видалення зуба вчасно, а також дотримання всіх медичних рекомендацій тягне за собою швидке загоєння і операцію без яких-небудь наслідків.

  Рекомендації щодо запобігання болю після протезування

  Для безболісної реабілітації слід дотримуватися ряду післяопераційних рекомендацій, які призначає кожен лікар пацієнтові, а також стоматолог зможе підказати, як запобігти біль після видалення зуба. Після хірургічного втручання деякий час може йти кров з лунки, для її вщухання слід покласти ватний тампон, щільно притиснувши його зціпивши зуби. З таким компресом потрібно походити протягом 45 хвилин. Якщо кров не заспокоюється потрібно негайно відвідати стоматологічний кабінет для виявлення причини.

  У перші три дні для зменшення дискомфорту не слід:

  Скільки може хворіти десна після видалення зуба: першопричини

  Що не варто робити

  • Застосовувати антисептичні ванночки при полосканні порожнини рота
  • Пити і їсти холодну або гарячу воду та їжу в перші дві доби після хірургічного втручання
  • Не вживати їжу протягом часу, коли діє знеболюючий укол
  • На вулиці намагатися не вдихати ротом холодне повітря
  • На час постоперационного періоду і поліпшення загоювання рани відмовитися від солодкого, куріння і вживання спиртних напоїв
  • Колупати ранку зубочисткою, чіпати лунку мовою, слід з обережністю проводити гігієну рота зубною щіткою, а також намагатися не полоскати рот в перші три дні, по можливості використовувати антисептичні ванночки для швидкого загоєння і затягування рани
  • Гріти щоку теплими примочками, приймати гарячу ванну, а також на час відмовитися від походів в лазні або сауни, це може спровокувати кровотечу з рани, краще всього прикладати щось холодне, але довго тримати холод не варто.

  Для швидкого загоєння рани в порожнині рота і поліпшення стану в цілому, необхідно дотримуватися консультацій лікаря, тоді післяопераційний період буде досить легкий, безболісний і не викличе небажаних наслідків, а ясна заживе набагато швидше і без особливих ускладнень.