Скільки стоять брекети на верхню щелепу: не плати двічі

В стоматологічних клініках пацієнти нерідко задають питання про часткову встановлення брекетів на верхню щелепу. Пояснюється це тим, що при посмішці нижній ряд зубів майже не помітний, хоча найчастіше саме він і потребує вирівнювання, а також ціна за конструкцію на одну сторону не так кусається. Обов’язковою умовою для часткової установки брекетів вважається незначне викривлення і виправлення прикусу, однак остаточне рішення слід тільки після консультації та огляду у стоматолога.

Зміст:

 • 1 чи Можна ставити брекети тільки на одну щелепу?
 • 2 Усунення дефектів нижнього ряду зубів
 • 3 Особливості корекції зубів верхньої сторони щелепи
 • 4 Відміну цін на брекети для нижніх і верхніх зубів

Чи можна ставити брекети тільки на одну щелепу?

Скільки стоять брекети на верхню щелепу: не плати двічі

Сапфірові брекети

Пацієнти нерідко заявляють ортодонтам, що в корекції потребує лише верхня або нижня сторона щелепи, тому витрачати гроші на дорогі конструкції для всіх зубів не має сенсу.

Однак вони не враховують, що лікування викривлення зубів – це півсправи. Разом з цим відбувається і виправлення неправильно сформованого прикусу (змикання зубних рядів верхньої і нижньої щелепи). Проблеми з прикусом зазвичай залишаються непоміченими пацієнтами, так як вони формуються ще в ранньому дитинстві.

Припустимо, візуально помітно викривлення тільки двох передніх зубів, а аномалія нижніх при цьому залишається неявній. У цій ситуації здається, що оптимальним рішенням буде виправлення явних дефектів шляхом встановлення одиночних брекетів.

Що ж відбувається після такого лікування? Ближче до завершення курсу з’являється відчуття, що змикання щелеп відбувається не так, як раніше, а коли конструкція буде знята, побоювання повністю підтвердяться. Це пояснюється тим, що рівні зуби підлаштувалися під викривлені. Якщо залишити нижній ряд без виправлення, то все повернеться на круги своя, а вигідна економія перетвориться спочатку в порожню витрату грошей, а потім і в подвійні витрати.

Випадки, коли викривлені зуби не впливають на прикус дуже рідкісні, тому необхідно проконсультуватися з досвідченим ортодонтом про доцільність встановлення дужок тільки на одну щелепу. Він вивчить стан коренів зубів і кісткової тканини, зробить рентген і спираючись на отримані дані запропонує оптимальне рішення.

Система, встановлена на одну щелепу, потребує постійному контролі спеціаліста. Він буде визначати її стан і стежити за тим, як виправлення впливає на іншу щелепу. В залежності від ситуації лікар може виписати носіння знімної ортодонтичної конструкції (ретейнера). Він необхідний для виправлення проблем з прикусом і вирівнювання зубів. Його зазвичай одягають перед сном і носять не довше години у денний час.

Якщо у лікаря виникають сумніви про встановлення одиночних дужок, він йде на компроміс з пацієнтом за умови, що в разі підтвердження його прогнозу брекети будуть встановлені і на другий ряд зубів.

Усунення дефектів нижнього ряду зубів

Скільки стоять брекети на верхню щелепу: не плати двічі

Рекомендації ортодонта

Коли патології прикусу незначні, верхній ряд зубів рівний, то немає ніяких протипоказань для установки брекетів на нижній зубний ряд. Проте кожен випадок індивідуальний, і правильні рекомендації може дати тільки лікар-ортодонт. Крім того він перевірить немає уражених карієсом зубів, які потрібно буде вилікувати перед установкою брекетів.

Зазвичай для зубів на нижній щелепі використовуються металеві брекети. Популярність цього варіанту обумовлена низькою ціною і тим, що для оточуючих вони будуть непомітні. Скоби сховаються за нижньою губою, тому можна значно заощадити, вибравши бюджетну конструкцію. Важливо, що металева конструкція нічим не відрізняється від дорогих аналогів по ефективності впливу.

Для тих, хто не готовий терпіти неестетичність металевих брекетів, розроблені альтернативні варіанти: керамічні або сапфірові конструкції. Крім того, що вони виглядають набагато витонченішим, ці аналоги ще й менше травмують зубну емаль. Є тільки один мінус – коштують вони набагато дорожче.

Існує особлива лінгвальна система, яка припаде до смаку затятим ненависникам брекетів. Ця конструкція встановлюється з внутрішньої сторони зубів, що дозволяє повністю приховати від оточуючих їх наявність.

У практиці лікарів-ортодонтів нерідкі випадки, в яких після вирівнювання нижньої щелепи він пропонує підкоригувати і верхню. Це не спроба спеціаліста заробити більше грошей на своєму клієнти, а лише вимушений захід. Адже лікар-ортодонт переслідує дві основні мети у своїй роботі:

 • Естетичний зовнішній вид особи
 • Відновлення правильної функціональності прикусу

Установка брекетів на нижню сторону щелепи найчастіше по завершенню процесу потребує корекції і верхніх зубів.

Особливості корекції зубів верхньої сторони щелепи

Найчастіше звертаються до стоматологів за корекцією верхнього ряду зубів. У цьому випадку людям досить важко психологічно зважитися на встановлення брекетів, адже вони будуть помітні оточуючим при спілкуванні і на фотографіях. Однак сучасна медицина давно вирішила проблеми з естетикою корекції зубів.

Скільки стоять брекети на верхню щелепу: не плати двічі

Скоби на верхній ряд

Показання для встановлення коригувальних конструкцій на верхню частину зубного ряду аналогічна тим, що запропоновані для нижньої:

 • Незначні порушення прикусу
 • Пара нерівних зубів
 • Відсутність каріозних поразок

Для верхнього ряду зубів передбачено кілька видів дужок. Вибір залежить від фінансових можливостей і особливостей проблеми пацієнта. Фахівці наочно роз’яснюють особливості тієї або іншої конструкції, і дають рекомендації з вибору матеріалу.

Лігатурні брекети являють собою конструкцію з замків і гумок, утримують дугу в пазах. Лікування з використанням цього виду скоб проходить швидше, але деколи супроводжується хворобливими відчуттями з-за нерівномірного навантаження.

Саморегулівні апарати дозволяють зрушувати дугу при необхідності, що дозволяє знизити больові відчуття.

Лігатурні скоби вважаються застарілими, зараз лікарі пропонують встановлювати саме саморегулюючі, однак вибір все-таки визначать фінансові можливості.

Лінгвальні брекети встановлюються з внутрішньої сторони зубів, що робить абсолютно невидимими для оточуючих. Ці скоби вважаються оптимальним варіантом для верхніх зубів, однак вона значно дорожче своїх альтернатив.

Одним із неприємних аспектів установки скоб на внутрішню сторону зубів, крім високої вартості, вважається порушення дикції в перші тижні лікування. Це відбувається через зменшення порожнини рота. Через місяць пацієнт повністю пристосовується до нових умов. Крім того лінгвальні системи вимагають більше зусиль по догляду з-за свого розташування.

Далі необхідно визначитися з матеріалом системи. Чи скоби, виготовлені з металу, кераміки, пластику або навіть сапфіра.

Конструкції з металу самі дешеві і ефективні, однак вони виглядають неестетично і старомодно.

Пластикові брекети майже непомітні на зубах особливо, якщо сама дуга пофарбована в білий колір. Проте з часом матеріал каламутніє від барвників, що містяться в їжі та напоях. Є ймовірність поломки конструкції, так як дужки не витримують перевантаження. Пластикова система призначена для корекції незначних дефектів, тривалість якої займає менше півроку.

Брекети з кераміки підбираються колір емалі людини, часом замки спеціально роблять світлішим для створення ефекту вибілених зубів. Кераміка набагато міцніше пластику, невидиме для сторонніх і прослужить набагато довше.

Сапфірові брекети виготовляються з медичного кристала, який по міцності перевершує багато метали. Він прозорий і не змінює відтінку під впливом речовин. Матеріал не викликає алергічних реакцій, чого не скажеш про ціну на таку систему.

На верхній ряд зубів краще встановлювати лінгвальні брекети або керамічні лігатурні скоби, так як пластикові — з часом потемніють або зламаються, а сапфірові – коштують дуже дорого.

Відмінність цін на брекети для нижніх і верхніх зубів

Між вартістю дужок для сторін щелепи немає ніякої відмінності. Конструкції та матеріали для них однакові. Середні ціни на вартість брекетів коливаються в наступних межах:

Скільки стоять брекети на верхню щелепу: не плати двічі

Золоті брекети

 • Для лігатурних дужок з металу -7 000 або 8 000 грн.
 • Для саморегульованих дужок з металу -10 000 – 12 000 р.
 • Для брекетів з пластмаси– 5 000 – 7 000 р.
 • Для керамічних конструкцій– 15 000 – 20 000 р.
 • Для дужок з сапфіру– 90 000 -250 000 р.

Ціни на послуги лікаря, який встановить систему і буде стежити за процесом лікування, різняться не тільки для кожної області і міста, але і для кожної конкретної клініки. Ціну тут багато в чому визначає досвід фахівця і регіональне розташування медичного центру.

Незважаючи на те, що ціни за послугу дуже значні, багато люди зважуються на цей вид лікування. Красиві й рівні зуби — це те, що дозволяє людині відчувати себе впевненіше і спокійніше.

Сьогодні вже ніхто не ставить громіздкі системи з металу, тепер вирівнювання зубів відбувається майже непомітно, завдяки новим матеріалам і технологіям, що також збільшує потік пацієнтів клініки.

Поодинокі конструкції встановлюються тільки після узгодження цього моменту з лікарем, в іншому випадку, сформувався неправильний прикус зведе нанівець усі лікування. Зазвичай брекети встановлюють на один зубний ряд при наявності незначних дефектів, які можна виправити і без установки конструкцій.