Спазм шлунка симптоми та причини виникнення

Спазм шлунка в більшості випадків виникає раптово. Буквально хвилину тому чоловік був абсолютно здоровий і раптом різкий біль пронизує весь шлунок. Однак фахівці не зовсім згодні з тим, що больовий синдром приходить несподівано і його не віщують абсолютно ніякі симптоми. Все ж таки, якщо бути уважним до свого організму деякі ознаки насувається спазму можна почути. Але щоб його усунути потрібно знати точні причини його виникнення.

Зміст статті

 • Що це таке
 • Симптоми-провісники спазму
 • Незбалансоване харчування
 • Стресові ситуації
 • Антибіотики

Що це таке

Спазм шлунка симптоми та причини виникнення

Спазми шлунка є не що інше, як скорочення гладких м’язових тканин, розташованих в очеревині. Больовий синдром під час стиснення може тривати як кілька секунд, так і триває годинами. Гастроентерологами спазми діляться на два виду:

 • Функціональні. Найчастіше подібна патологія виникає в молодому віці. Причини її виникнення лежать в зниженні порогу збудливості вегетативної нервової системи на тлі переважання тонусу блукаючого нерва або порушеннях метаболічних процесів;
 • Органічні. У більшості своїй вони діагностуються у осіб старшого віку і пов’язані з певними захворюваннями (виразковою хворобою, гастритом, гастродуоденітом)

Симптоми-провісники спазму

Головним лікарем нашого організму є ми самі, а нашими інструментами – вміння прислухатися до різних процесів, що відбуваються в ньому.

Рідко яке захворювання починається моментально. Тому з упевненістю можна сказати, що наше тіло нам намагається розповісти про свої проблеми проявляються неприємними ознаками.

Так про можливе настання спазму говорять наступні симптоми:

 • Гострі або тупі болі до або після їжі;
 • Легке відчуття нудоти після їжі;
 • Позиви до блювоти;
 • Різке збліднення шкіри;
 • Холодний піт;
 • Наступ загальної слабкості.

Також для полегшення встановлення причини спазмів медики умовно ділять виникнення болю виявляється до або після їжі. Розглянемо основні фактори, що провокують болісні скорочення м’язів шлунка.

Незбалансоване харчування

Спазм шлунка симптоми та причини виникнення

Модним явищем останнім часом стало займатися лікувальним голодуванням. Однак автор зовсім не хоче сказати, що це шкідливо і безрезультативно. Навпаки – правильно поставлений процес дійсно здатний творити чудеса. Однак, не ознайомившись до кінця з проведенням голодування, до того ж маючи кілька хронічних захворювань хворий, отримує симптоми загострення патологій. Тому хочеться сказати, перш ніж починати подібне лікування бажано отримати консультацію, як у фахівця, так і у людини, яка постійно займається лікувальним голодуванням.

Не менш, а можливо, і більш шкідливо для організму переїдання. Надмірна кількість їжі найчастіше викликає спазми і болі в шлунку після їжі. Причини патології пов’язані з нездатністю шлунка впоратися з таким обсягом продуктів.

Недостатня кількість шлункового соку не сприяє повноцінному переварювання харчової маси, що і тягне за собою спочатку зупинку шлунка, а потім і спазми. Також у хворого після їжі може з’явитися нудота і блювота.

Лікування в даному випадку як такого не потрібно. Від хворого вимагається тільки нормалізувати і збалансувати процес харчування. Але якщо виникла така ситуація фахівці рекомендують прийняти Панкреатин.

Стресові ситуації

Спазм шлунка симптоми та причини виникнення

Мимовільне скорочення мускулатури шлунка може бути викликана нервовим зривом. Оскільки жінки на відміну від чоловіків більше схильні проявляти свої емоції, то саме вони стають частими пацієнтами гастроентеролога. До того ж часті дієти також призводять до ослаблення організму.

Яке лікування можна в цьому випадку порадити прекрасній статі? Передусім, усунути причини, що викликали такий стан. Для зміцнення організму рекомендується пропити вітамінний комплекс, а для зняття спазму в шлунку прийняти но-шпу.

Якщо під рукою немає препаратів для усунення болю, тоді лікування може полягати в звичайному розслабленні. Для цього просто потрібно лягти і розслабитися, акцентувавши при цьому увагу на зоні шлунка. Саме спроба сконцентруватися і відчути повне розслаблення цій галузі допоможе ефективно зняти виник спазм.

Антибіотики

Спазм шлунка симптоми та причини виникнення

Напевно, кожному з нас хоч раз, але довелося приймати антибіотики. Не будемо зараз розмірковувати про їх користь чи шкоду на наш організм. Але достовірно відомо, що вбиваючи патогенну мікрофлору, вони знищують корисні мікроорганізми, необхідні для повноцінного травного процесу. Симптоми цієї патології проявляються в порушенні випорожнень, зупинки шлунку після їжі і різкому виникнення спазмів.

Лікування в даному випадку рекомендується почати з відновлення порушеної мікрофлори. З цією метою хворому призначається курс пробіотиків і пребіотиків. Також в харчування необхідно включити вживання кисломолочних продуктів, квашеної капусти і настої чайного гриба.

І в ув’язненні хотілося б додати, що крім вище перерахованих способів усунення спазму в лікування рекомендується включити настої із заспокійливих трав, таких як м’ята або пустирник. Їх розслаблюючу дію надає сприятливу дію на мускулатуру шлунка. Будьте здорові!