Зміст статті:

 • 1 Склад лікарського препарату
 • 2 Спазмалгон і артеріальний тиск
 • 3 Інструкція по застосуванню

Існує ряд медикаментозних засобів, які знайдуться в домашній аптечці будь-якої людини. Адже ніколи не вгадаєш, що може початися головний біль, заболить живіт або виникнуть інші проблеми зі здоров’ям.

Тому Спазмалгон присутня в аптечці кожної людини. Дані таблетки володіють знеболюючим ефектом, мають швидку дію. Ліки застосовується для одиничних нападів больового синдрому, а також може рекомендуватися в комплексній терапії недуг.

Активні речовини кошти не тільки здатні розслабити мускулатуру, але і усувають ознаки спазмування, зменшуючи больовий синдром, і знижуючи температурний режим тіла. Якщо у пацієнта спостерігаються такі симптоми, то таблетки Спазмалгон – це найкращий варіант позбутися негативної симптоматики.

Однак, якщо у пацієнта в анамнезі, артеріальна гіпотонія або гіпертензія, чи можна приймати цей засіб? Адже відомо, що багато препаратів здатні впливати на показники артеріального тиску, підвищуючи або знижуючи їх.

У зв’язку з цим необхідно розібратися, що входить до складу лікарського препарату, якими протипоказаннями та побічними ефектами він володіє. І в підсумку з’ясувати, він знижує або підвищує артеріальний тиск?

Склад лікарського препарату

Спазмалгон включає в свій склад основне сильнодіюча речовина, яка називається метамізол натрію. Даний компонент прийнято відносити до ненаркотическим анальгетиків і миотропным спазмолитикам.

Це речовина чинить протизапальну, жарознижувальну властивість, внаслідок чого зникають больові відчуття. В одній таблетці препарату міститься 500 мг активного компонента. Крім цього Спазмалгон має і інші допоміжні інгредієнти – питофенон і бромід фенпивериния.

Бромід фенпивериния – компонент, який посилює вплив складових елементів, внаслідок чого ефект від розслаблення мускулатури більш виражений. Питофенон безпосередньо впливає на гладкомышечную мускулатуру, внаслідок чого вона розслабляється, а больові спазми зникають.

Варто відзначити, що склад Спазмалгону входять і інші компоненти, які можуть викликати алергічну реакцію людини у зв’язку з підвищеною чутливістю до них:

 • Крохмаль пшениці.
 • Желатинові речовини.
 • Магнію стеарат.
 • Тальк.

Такий симбіоз засобів дозволяє отримати спрямований і виражений ефект ліки, і, як результат, мінімізуються хворобливі відчуття протягом порівняльного невеликого періоду часу.

Ліки випускається у вигляді таблеток і розчинів для ін’єкцій. Як правило, розчин вибирають в тих ситуаціях, коли больовий синдром дуже виражений, так як він діє швидше, ніж таблетки.

Спазмалгон і артеріальний тиск

Багато пацієнтів, зокрема гіпертоніки і гіпотоніки цікавляться, який вплив робить ліки на показники артеріального тиску? І це питання не випадкове, адже різке підвищення або зниження тиску крові може призвести до серйозних ускладнень, не кажучи вже про погане самопочуття та інші симптоми такого перепаду.

Лікарі одностайні в своїй думці, що, так як Спазмалгон впливає на гладкомышечную структуру, внаслідок чого вона розслабляється, знімає спазми, то тиск буде знижуватися.

Такий стан зумовлено тим, що в розслабленому стані кровоносні судини стають трохи ширше, внаслідок чого струм крові не може, і тиск стає менше початкових показників.

Доцільно загострити увагу на такому моменті: як спеціалізованого препарату ліки не підходить, його можна застосувати тільки в тих випадках, коли його використання дійсно необхідно і виправдано.

З цього можна зробити такі висновки:

 • При діагноз артеріальна гіпертензія пацієнт може приймати Спазмалгон, але дозування вибирає, спираючись на інструкцію по застосуванню. Крім того, приймаючи таблетки, варто враховувати і прийом гіпотензивних засобів, внаслідок чого не виключається ймовірність надто швидкого зниження артеріального тиску.
 • Гіпотонікам бажано відмовитися від прийому медикаментозного препарату, щоб не спровокувати погіршення свого стану.
 • Тим не менш, якщо у пацієнта є схильність до постійних головних болів і інших недуг, від яких допомагає Спазмалгон, рекомендується заздалегідь порадитися з лікарем про доцільність його застосування.

  Інструкція по застосуванню

  Попередньо потрібно відзначити, що ліки без призначення лікаря можна приймати не більше ніж три дні.

  Дозування та кратність прийому препарату залежить від вікової групи хворого. Доросла людина може за один раз прийняти кілька таблеток, але максимальна добова доза не повинна перевищувати 6 таблеток.

  Діти підліткового віку (12-16 років) за раз приймають одну таблетку, а норма за добу не перевищує 4 таблетки. У дитячому віці від 8 до 11 років, дитині можна давати половинку однієї таблетки, а в добу не більше 3-х штук.

  Окрім цього, варто враховувати, що інтервал між прийомом лікарського засобу становить не менше 4-х годин. Таблетку ковтають цілою, запиваючи великою кількістю негазованої рідини. Не можна жувати або подрібнювати іншим способом.

  Як вже було з’ясовано, ліки приймають з особливою обережністю при діагноз артеріальна гіпотонія. Тому необхідно розглянути й інші протипоказання засоби:

  • Хронічна форма серцевої недостатності.
  • Функціональні розлади роботи печінки, нирок.
  • Хвороби залозистого органу на тлі труднощів з процесом сечовипускання.
  • Порушення роботи шлунково-кишкового тракту.
  • Дитячий вік, зокрема до 5 років.
  • Гіперчутливість до засобу або його активних компонентів.

  Ліки ніколи не поєднують з алкогольними напоями. З особливою обережністю застосовують при патології нирок і печінки, схильністю до бронхоспазмам.

  Прийом таблеток може спровокувати ряд негативних явищ. До них відносять алергічну реакцію (почервоніння та лущення шкіри), різке зниження артеріального тиску, неприємні відчуття в області шлунка, порушення зорового сприйняття, а при схильності до бронхоспазмам може розвинутися тяжкий напад.

  Підводячи риску необхідно узагальнити, що в домашніх умовах, призначаючи собі лікарський засіб Спазмалгон, важливо пам’ятати, що тривалість його прийому не перевищує 3 дні. Якщо на тлі препарату виникли побічні реакції, потрібно відмовитися від прийому і звернутися до лікаря.Відео до цієї статті дасть повну картину про Спазмалгоне.