Спазмалгон при зубному болю, дія, ефективність засобу

Сучасні фармацевтичні компанії пропонують широкий асортимент болезаспокійливих препаратів. Одним з найбільш ефективних і затребуваних серед них вважається Спазмалгон, але чи допоможе він усунути зубний біль?

Зміст:

 • 1 Спазмалгон для усунення зубного болю
 • 2 Як і коли приймати препарат?
 • 3 Рекомендації та правила застосування
 • 4 Можливі побічні ефекти
 • 5 Протипоказання
 • 6 Аналогічні засоби

Спазмалгон для усунення зубного болю

Біль, особливо зубна, здатна докорінно змінити звичний життєвий уклад, позбавляючи людину сну і апетиту. Зрозуміло, в даному випадку необхідно звертатися до стоматолога, але іноді просто не існує такої можливості. Адже зуб може розболітися у відрядженні, на відпочинку або просто серед ночі.

Щоб зрозуміти ступінь впливу Спазмалгону на зубний біль, слід розібратися в причинах її виникнення, серед яких:

Спазмалгон при зубному болю, дія, ефективність засобу

Зубна біль

 • руйнування зубної емалі, провокує розвиток карієсу
 • пародонтит або запалення тканин навколо зуба
 • глибокі каріозні ураження
 • травма зуба: скол, тріщина і т. д.
 • пульпіт (запалення зубного нерва)

Кожна з перерахованих причин може спровокувати пульсуючі больові відчуття, луною віддають у вухо, голову або скроню. Одноразовий прийом двох таблеток Спазмалгону призведе до розслаблення м’язових тканин і пригнічення болючих імпульсів. Отже, спазм буде знято і біль відступить.

Але не слід замінювати знеболюючими препаратами повноцінне лікування у стоматолога, адже емаль продовжує руйнуватися і запалення прогресує. Спазмалгон досить ефективний проти зубного болю помірної, але це тимчасова міра. Лікувати багатостраждальний зуб все одно доведеться, і чим раніше, тим краще. Застосування даного препарату може бути обгрунтованим, якщо знати про його дію і правильно застосовувати.

Як і коли приймати препарат?

Спазмалгон при зубному болю, дія, ефективність засобу

Спазмалгон

Спазмалгон рекомендується приймати при болях помірної інтенсивності. При гострих запаленнях і нестерпних відчуттях слід терміново звернутися за лікарською допомогою, можливо, виникла необхідність в екстрених заходах, аж до хірургічного втручання. Препарат можна використовувати при виникненні больових відчуттів:

 • В період менструації
 • В результаті остеохондрозу та невралгії
 • В шлунку, кишечнику, черевної порожнини, за умови, що виключена запалення апендикса
 • При циститі і сечокам’яної хвороби

Крім усього іншого, Спазмалгон допоможе збити високу температуру, усунути головний біль і ломоту в суглобах, якими вона часто супроводжується.

Корисно знати, що анальгетики, прийняті перед лікувальної стоматологічної процедурою знижують дію анестезії. Однак після подібних заходів прийом Спазмалгону може бути цілком виправданим та ефективним для купірування болю. У таких ситуаціях його призначають по одній пігулці тричі на день з чотиригодинним перервою.

Препарат вважається сильнодіючою болезаспокійливим засобом, що дозволяє швидко позбутися не тільки від зубного болю, але також мігрені, дискомфорту при менструаціях, шлункових і кишкових кольок. Однак перед тим як використовувати будь-які ліки, необхідно порадитися з лікарем і ознайомитися з доданою інструкцією по застосуванню.

Рекомендації та правила застосування

Засіб надходить у продаж у вигляді розчину для ін’єкцій і таблеток. Добова доза розрахована для пацієнтів різних вікових груп:

Спазмалгон при зубному болю, дія, ефективність засобу

Прийом таблеток

 • Дітям з п’яти до семи років призначається не більше двох таблеток на добу, разова доза – 0,5 пігулки.
 • З восьми до одинадцяти років добова доза не повинна перевищувати чотирьох таблеток.
 • Підлітки у віці від дванадцяти до п’ятнадцяти років можуть приймати по одній таблетці не більше п’яти разів на добу.
 • Допустима добова доза для дорослих – 6 таблеток за один прийом можна випити дві з них.

Курс терапії не повинен тривати більше трьох днів, перерви між прийомами – не коротше чотирьох годин. Збільшення тривалості курсу або підвищення добової дози допускається строго з дозволу лікуючого лікаря і може стати причиною побічних явищ.

При тривалому курсі лікування (більше тижня), необхідно регулярно контролювати рівень лейкоцитів у складі крові, стан і роботу печінки. Крім того Спазмалгон не рекомендується використовувати при гострих, сильних болях у животі, поки причина їх появи не буде встановлена.

При тромбоцитопенії або підозри на агранулоцитоз (зниження рівня лейкоцитів) лікування препаратом не допустимо. При введенні розчину в дозі більше двох мілілітрів, необхідно дотримуватися обережності, так як підвищується ризик різкого падіння АТ (артеріального тиску). Людям, які приймають препарат, рекомендується відмовитися від вживання алкоголю, роботи в небезпечних умовах і водіння транспортних засобів.

Можливі побічні ефекти

Як і будь-який інший лікарський засіб, Спазмалгон може надавати деякі побічні ефекти. До них можна віднести:

Спазмалгон при зубному болю, дія, ефективність засобу

Головний біль

 • Тахікардію, ціаноз, гіпотонію (зниження артеріального тиску)
 • Алергічні реакції: сльозотеча, кропив’янка, висипання на шкірних покривах
 • Головний біль і запаморочення
 • Порушення в роботі нирок, набряки, забарвлення сечі в темний або червоний колір
 • Сухість у роті
 • Підвищену сонливість і шум у вухах

Згідно з дослідженнями та статистичними даними, всі вищеописані побічні явища спостерігаються при передозуванні або неправильному застосуванні препарату. Все ж біль потрібно усувати в корені, позбавляючись від причини, а не глушити її щодня анальгетиками.

При правильному використанні і дотриманні дозування Спазмалгон добре переноситься більшістю пацієнтів. Однак слід уникати тривалого і безконтрольного застосування.

Протипоказання

Далеко не всім пацієнтам з зубним болем можна приймати Спазмалгон. Препарат протипоказаний при:

 • ниркової недостатності
 • непрохідності кишечника
 • зниженому тиску
 • тахікардії
 • вагітності та лактації

Даний препарат не призначений для лікування дітей молодше п’яти років. З підвищеною обережністю приймати засіб слід людям, схильним до алергії, які страждають від бронхіальної астми. Також у чоловіків при аденомі простати прийом Спазмалгону може утруднити сечовипускання.

Спазмалгон при зубному болю, дія, ефективність засобу

Спазмалгон при зубному болі

Спазмалгон поєднується далеко не з усіма лікарськими засобами. Не бажаний його одночасний прийом з гормональними препаратами (у тому числі і контрацептивами), антидепресантами і цитостатиками. Його сумісне застосування з деякими антибіотиками (зокрема Циклоспоринами) знижує ефективність останніх.

При перших ознаках побічних ефектів від застосування Спазмалгону слід відмовитися. Індивідуальна непереносимість компонентів даного препарату спостерігається вкрай рідко, але цілком допустима. Якщо засіб не принесло полегшення, або призвело до погіршення стану, його варто замінити іншим анальгетиком.

Аналогічні засоби

Сьогодні Спазмалгон можна придбати в кожній аптеці, у препарату існує чимало аналогів, що надають схоже з ним дію. До даної групи належать: Спазмил, Реналган, Максиган, Спазмогард, Реалгин, Спазмадол та ін. Більш популярними з них є:

 • Брав – ефективне болезаспокійливий засіб, що застосовується при помірних больових синдромах.
 • Спазган – найбільш наближений аналог Спазмалгону, швидко усуває больові відчуття.
 • Бралангин застосовується при гострих болях різної локалізації, в тому числі і зубний.

Перед застосуванням аналогічних препаратів необхідна консультація лікаря і ознайомлення з анотацією.

Багато людей вважають прийом анальгетиків не виправданим, мовляв, краще перетерпіти біль, чим труїти свій організм зайвою хімією. Такі переконання в корені невірні. Під час гострого болю і спазмів страждає нервова система і серцевий м’яз, нічого хорошого людському організму це не обіцяє.

Тому прийняти Спазмалгон для полегшення больового синдрому можна і навіть потрібно, якщо немає можливості терміново відвідати стоматолога. Біль – це завжди стрес для організму, боротися з нею необхідно всіма доступними засобами. Спазмалгон, за відгуками фармацевтів і провізорів, входить в десятку найбільш затребуваних препаратів на сьогоднішній день. Він неодмінно допоможе від зубного болю.