«Всі хвороби від нервів». Це твердження добре знайоме всім людям, хоча більшість з нас не сприймають його буквально. Тим не менш, психосоматика давно довела, що наші думки і емоції впливають на наше тіло і можуть викликати хвороби!

Напевно ви помічали, що коли ви ніяковієте, кров приливає до ваших щоках і ви червонієте. Коли ви нервуєте, у вас можуть спітніти долоні і навіть скрутити шлунок. Все більше вчених з усього світу доводять, що емоції впливають на наш фізичний стан, іноді викликаючи хвороби. Вивільняючи пригнічені і приховані негативні емоції, ми можемо допомогти своєму тілу і розуму. У цій статті ми розглянемо, як емоції впливають на наше тіло.

Вплив негативних емоцій на наше здоров’я

Стрес – це реакція вашого організму на будь-яку реальну або уявну загрозу. Вчені–психологи з Університету Карнегі в Пітсбурзі виявили, що навіть необґрунтовані переживання можуть зробити істотний вплив на ваш імунітет, рівень цукру в крові, гормональний баланс і багато інші фізіологічні показники організму.

Дослідження вчених зі штату Мічиган довели, що негативні емоції, такі як страх, гнів і печаль, запускають в нашому організмі природну реакцію «борись або тікай», яка допомагала нашим предкам в небезпечних для життя ситуаціях. Проблема в тому, що сьогодні більшість стресових факторів мають психологічний характер. Але як істота соціальна, сучасний чоловік повинен стримуватися і придушувати бажання застосувати агресію по відношенню до свого кривдника. Тобто він не завжди може повною мірою слідувати своєму інстинкту “випустити пару” і звільнитися від негативних емоцій. А вони якраз значно послаблюють імунну систему організму. Вчені знайшли зв’язок між початком або прогресуванням інфекційних хвороб (таких як грип, застуда, герпес) і негативними емоціями і стресом. Іншими словами, якщо ви перебуваєте в поганому настрої, сумуйте, злитеся чи відчуваєте стрес, у вас більше шансів захворіти банальною застудою або грипом.

Вплив позитивних емоцій на організм

Коли ви відчуваєте радість, наснагу, сподівання або відчуваєте, що вас цінують, поважають і люблять, ваше тіло виділяє ендорфіни і окситоцин. На відміну від негатвных емоцій, які залишаються в тілі, позитивні емоції допомагають знизити вплив негативних емоцій на наш організм.

Крім того, позитивні емоції підвищують працездатність нервової системи, покращують сон, стабілізують емоційний стан і позитивно впливають на гормональний фон людини. На практиці було доведено, що задоволення і радість прискорювали одужання пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями.

Як керувати своїми емоціями?

Навчіться визначати, коли ви відчуваєте негативні емоції. Розуміння власного стану – ключ до вирішення проблеми. Як тільки ви чесно зізнаєтеся собі, яку емоцію ви відчуваєте, і зможете проаналізувати її походження, постарайтеся подивитися на ситуацію з боку. Вміння сміятися над собою і змінювати кут зору – це чудовий навик, який допомагає уникнути багатьох непотрібних переживань. Крім того, доведено, що впоратися зі стресами допомагає фізична активність, улюблене заняття, прогулянка на природі та арт-терапія (перенесення переживань на папір). Дратівливість і знервованість можна також зменшити, приймаючи натуральні седативні препарати: настоянка м’яти, пустирника, валеріани.

І головне, пам’ятайте, що жодна проблема не варто вашого здоров’я. Бережіть себе і не нервуйте через дрібниці.

Джерело