Відповідальна мама прагне виключити будь-які можливі ризики для малюка. Багато звичні дії тепер викликають питання – а чи це безпечно? Наприклад, чи можна робити епіляцію під час вагітності? Складно відповісти однозначно, тому що все залежить від конкретної ділянки шкіри, обраного типу епіляції, стану мами і терміну вагітності. Так давайте детально у всьому розберемося, щоб ви залишалися красивою і доглянутою, очікуючи поповнення.

Пам’ятка для вагітних

Кілька десятків років тому лікарі перестраховувалися і забороняли нашим мамам будь-які косметичні процедури під час вагітності. Під забороною були навіть манікюр і стрижка волосся (остання, до речі, заборонена і народними прикметами). Але в наш час прогрес зробив крок вперед, і багато міфи канули в минуле.

Тому якщо в жіночій консультації лікар в літах забороняє вам процедуру, про яку ви чули, що вона безпечна, слід уточнити це питання у більш молодого і прогресивного спеціаліста.

В наші дні лікарі дають наступні рекомендації:

 • Ступінь загрози при косметичних процедурах залежить від терміну вагітності. Чим ближче до пологів, тим сильніше збільшується тонус матки. Тому навіть невелика біль або слабкий стрес можуть призвести до передчасної появи дитини на світ.
 • Депіляція перед пологами забороняється, ви зможете привести себе в порядок, коли малюк з’явиться на світ. Це правило відноситься до останніх тижнів вагітності, так що чекати доведеться не дуже довго.
 • Самим безпечним для будь-яких маніпуляцій з видалення волосся вважається другий триместр, тому що в цей період ризик зведений до мінімуму.
 • Епіляція на ранніх термінах вагітності дозволена практично будь-яка, якщо у вас немає до цього індивідуальних протипоказань і високою больової чутливості.
 • Під час вагітності, якщо ви про це не знали, больові відчуття різко посилюються. Тому процедура, яка раніше викликала у вас легкий дискомфорт, може раптово виявитися різко болючою і болісною.
 • Також в цей період проявитися алергії, яких раніше не було. Тому краще перестрахуватися і перед використанням провести тест вже знайомого кошти.
 • Чи можна вагітним робити епіляцію бікіні, залежить від вибраного способу видалення волосся. Деякі з них заборонені, а інші навіть рекомендовані. Про це ми поговоримо далі.
 • Якщо ви відвідуєте салон краси, попередьте майстра про своє становище, щоб він ставився до вас з максимальною делікатністю.
 • Протипоказання

  • Алергія на крем для депіляції під час вагітності;
  • Токсикоз, підвищений тонус матки;
  • Діагностована загроза переривання вагітності;
  • Будь-які пошкодження на шкірі в зоні планованої епіляції;
  • Цукровий діабет, інфекційні захворювання, герпес;
  • Нестабільний психічний стан.

  У всіх перерахованих вище ситуаціях ви повинні перебувати під наглядом лікаря.

  Відеоролик

  Безпечна і загрозлива епіляція для вагітних

  Не всі способи видалення волосся на тілі підходять вагітним, навіть якщо у жінки немає медичних показань, згідно з яким вона повинна утримуватися від процедури. Давайте поговоримо про найпопулярніші способи епіляції з точки зору їх безпеки для майбутньої дитини.

  Депіляція

  Чи можна робити депіляцію під час вагітності, відповідь лікарів скоріше позитивний. Нагадаємо, що депіляція – це використання бритви або особливого крему, який викликає їх випадання. В обох випадках немає ні болю, ні напруги нервової системи.

  На будь-якому терміні може бути проведена депіляція під час вагітності, зона бікіні не є винятком. Адже при цьому ймовірність негативного впливу на плід дорівнює нулю! Можливе подразнення на шкірі, але це виявляється не у всіх жінок. Так, після депіляції волосся відросте швидше, порівняно з іншими методами, зате ви нічим не ризикуєте!

  Зменшити ймовірність подразнення ви можете:

  • Прийнявши теплий душ до процедури;
  • Використовуючи якісні верстати або крем для видалення волосся;
  • Провівши тест на алергію перед нанесенням крему;
  • Застосувавши заспокійливий крем після депіляції.

  Використання епілятора

  Під час вагітності жужжащего одного краще покласти на полицю, так радять лікарі. Ця процедура може бути безпечна на ранніх термінах, але в теж час вона є досить болючою, що може спровокувати переривання вагітності. Тому краще не ризикувати. Використання епілятора в зоні бікіні, навіть класичної, також під забороною. Тож нехай цей прилад піде у відпустку на 9 місяців.

  Воскова епіляція

  Як ви напевно знаєте, при воскової епіляції застосовується гарячий або холодний віск, а сама процедура пов’язана з виникненням сильних больових відчуттів. Тому цей метод відноситься до умовно небезпечним. Під час вагітності його застосування можливе, але рекомендується робити це суворо в салоні, де досвідчений майстер контролює хід процесу. Якщо ви ніколи раніше не пробували воскову епіляцію на собі, від експериментів краще утриматися, поки малюк не з’явиться на світ.

  Шугарінг

  Позитивно відповідають лікарі, чи можна робити шугарінг під час вагітності. Для виконання цукрової депіляції використовуються тільки природні компоненти, тому ризик хімічного впливу на організм матері і плід повністю виключений. А ефект від процедури шугарінга триває до трьох тижнів

  Чи можна вагітним робити шугарінг зони глибокого бікіні? Так, якщо немає інших протипоказань, наприклад, підвищеного тонусу матки.

  Радимо почитати: Шугарінг або цукрова епіляція – огляд процедури.

   

  Лазерна епіляція

  Чи можна робити лазерну епіляцію під час вагітності? – Ось що хвилює багатьох жінок, які носять під серцем своє дитя. Думки лікарів з цього питання розділилися.

  • Одні стверджують, що ця процедура заборонена, як і лазерна епіляція при грудному вигодовуванні, тому що це сильний стрес для організму жінки, який може викликати проблеми зі здоров’ям.
  • На думку інших фахівців лазерна епіляція при вагітності на ранніх термінах може бути проведена в салоні, де майстер буде контролювати ситуацію і зможе забезпечити дотримання всіх можливих правил безпеки.

  Якщо ви сумніваєтеся, дізнайтеся думку лікаря, який веде вашу вагітність або виберіть іншу, точно безпечний варіант епіляції.

  Електроепіляція

  Майбутні мами, запам’ятайте! Електроепіляція для вас суворо заборонено. Це пов’язано з високою ймовірністю появи болю і стресу, а також з негативним впливом електричного струму на шкіру, регенерація якої в цей період знижена.

   

  Фотоепіляція

  Це відносно нова послуга для Росії, тому вплив фотоепіляції на вагітних поки не встановлено. Краще вибрати інший варіант, уникнувши непотрібного ризику.

  Висновок

  Підведемо підсумки. За результатами досліджень найбільш безпечно для вагітних використання звичайної бритви. Умовно безпечною є епіляція за допомогою воску або цукру (шугарінг). Високотехнологічні методи, такі як лазерна, електрична і фотоепіляція визнані потенційно небезпечними.

  Так, це напевно не те, що ви хотіли б почути. Однак обмежуючи себе, пам’ятайте, що ви робите це в ім’я здоров’я майбутнього малюка і власної безпеки!

  Сподіваємося, ця стаття була для вас корисною. Бажаємо вам здоров’я!