З незапам’ятних часів жіноча половина людства веде нерівну боротьбу з рослинністю на тілі. Пройшли тисячоліття, але в справі знищення зайвих волосся мало що змінилося. У ходу, як і раніше, ті ж «варварські» способи видалення волосся, які придумані ще прекрасними прародителька. Найпопулярніші методи епіляції засновані на старовинних рецептах — в’язкої липкою суміші, що дозволяє висмикувати непотрібні волосся зі шкіри з коренем. І тоді, і зараз для цих цілей використовувалися розплавлений віск і тепла цукрова маса.

В останні десятиліття косметологія істотно просунулася вперед і створила принципово нові методи боротьби з волоссям, що дозволяють позбутися від проблеми самим радикальним чином – практично назавжди. Незважаючи на ефективність таких методів, їх застосування поки обмежена – у кого-то по причині наявних протипоказань, у кого-то – з-за фінансової складової. Тому поки люди мають властивість хворіти, а ціна нових процедур по видаленню волосся по кишені далеко не кожній дівчині, старі добрі способи будуть продовжувати своє існування.

Зміст сторінки

 • 1 Способи видалення волосся: як, де, на скільки
 • 2 Епіляція або депиляция – в чому різниця?
 • 3 Ручні або апаратні способи видалення волосся?
 • 4 В домашніх умовах або в салоні?
 • 5 Бритва
 • 6 Пінцет, нитка, епілятор
 • 7 Крем-депілятор
 • 8 Віск і цукор
 • 9 Електро, фото, лазер або всі разом
 • 10 Відео

Способи видалення волосся: як, де, на скільки

Яким арсеналом процедур епіляції володіють сучасні жінки? Умовно методи видалення волосся можна розділити на кілька груп:

 • епіляція або депиляция;
 • ручні або апаратні процедури;
 • домашні або салонні послуги.
 • Епіляція або депиляция – в чому різниця?

  Різниця між депіляцією та епіляцією в принципі видалення волосся: зрізання або висмикування його стрижня, іноді з захопленням волосяної цибулини або кардинальне знищення волосся і позбавлення життєздатності його фолікула.

  До методів депіляції відносяться будь-які способи, що дають тимчасовий ефект, від пари днів до двох-чотирьох тижнів. Це:

  • гоління, при якому надкожная частина волосся зрізається лезом;
  • хімічна депіляція, при якій волосся розчиняється допомогою спеціального крему;
  • інші методи, які полягають у механічному висмикування волосся, неважливо яким способом.

  Епіляція ж володіє довгостроковим дією. Найчастіше ефект від епіляції триває кілька років, а в окремих випадках – довічно. На сьогоднішній день до таких способів належать апаратні методики, що застосовуються в салонах краси і медичних центрах і засновані на впливі фізичних факторів на цибулини волосся в епідермальному шарі шкіри.

  Такими факторами є: електрика, концентрований або розсіяне світловий імпульс. Завдяки фізичним властивостям світлової, теплової та електричної енергії, а також тканин людського організму, вони дозволяють повністю руйнувати волосяні фолікули. В результаті цибулини спочатку втрачають здатність давати життя новим волосся, а потім частково зникають, частково переходять у стан глибокого сну.

  Ручні або апаратні способи видалення волосся?

  Наступна підгрупа методів видалення волосся визначається способом проведення процедури: руками або за допомогою спеціального обладнання. До ручним варіантів відноситься більшість методик депіляції: збривання волосся, ваксинг, шугарінг, застосування засобу-депілятор.

  Для кожного з цих методів є певний інвентар, але ніяких апаратів під час процедури не використовується. Практично всі ці способи придатні для самостійного використання в домашніх умовах, і частково вони проводяться в умовах салону професійним косметологом.

  Апаратні процедури призначені виключно для салонної роботи. Винятком з цього правила є побутовий електричний епілятор, який випускається для депіляції в домашніх умовах.

  Для всіх інших процедур існує спеціальне високотехнологічне обладнання, що дозволяє швидко і якісно вирішувати проблему небажаного волосся. До апаратних методик відносяться лазерна та електрична епіляція, фото – і елос-епіляція.

  В домашніх умовах або в салоні?

  Третій підрозділ методів епіляції засноване на рівні складності того чи іншого способу знищення волосся. Чим професійнішим проведена процедура, тим якісніше та довготриваліші буде її ефект.

  Більшість методів депіляції з успіхом застосовуються на дому. Це і гоління, і засоби для хімічного розчинення волосся, і портативний електроепілятор, і видалення волосся за допомогою воску.

  При цьому така процедура як ваксинг (воскова депіляція) в більшості випадків відноситься все ж до салонного рівня. Пов’язано це з тим, що метод є досить травматичним і болючим, вимагає застосування особливої техніки проведення процедури, часто використовується на місцях, обробляти які самостійно досить важко, або взагалі неможливо.

  Те ж справедливо й у відношенні шугарінга. Незважаючи на те, що карамельну пасту для депіляції можна придбати для використання вдома, без спеціальних навичок провести процедуру важко, тому клієнти продовжують звертатися до косметологів.

  Само собою, епіляція за допомогою потужного медичного обладнання проводиться виключно руками професіоналів. Пов’язано це з досить широким списком протипоказань до проведення апаратних процедур, небезпекою, яку представляє неграмотне використання складної медтехніки. Малопотужний портативне обладнання для використання в домашніх умовах, що з’явилося в останні роки у магазинах побутової техніки, по своїй ефективності сильно поступається професійним аналогам, тому широкого поширення поки що не отримало.

  Розглянемо існуючі способи видалення волосся докладніше.

  Бритва

  Незважаючи на повсюдне поширення різних новомодних видів епіляції, гоління продовжує утримувати першість у справі боротьби з дикоростучої рослинністю. Це:

 • Дешево — засоби й аксесуари для голитися коштують недорого, причому можна підібрати більш дешеві аналоги. Без багатьох бритвених «прибамбасів» цілком можна обійтися, ніж більшість населення з успіхом користується.
 • Доступно — все, що потрібно для гоління, продається скрізь, а поголитися можна практично в будь-яких умовах, в будь-який час.
 • Швидко і зручно – процедура голитися не представляє ніяких складнощів і проводиться дуже швидко, особливо, якщо бритва знаходиться в досвідчених руках.
 • Безпечно – найбільша неприємність, яка може трапитися під час гоління, – порізи. Якщо дотримуватися всіх правил, то й цього можна уникнути. Гоління – єдиний вид депіляції, що не має жодних протипоказань.
 • Все це робить бритву знаряддям №1 для чоловіків — більшість із них не визнає ніяких інших способів прибрати щетину з обличчя і волосся з тіла і навіть не розглядають всерйоз таку можливість. Багато жінок дотримуються тієї ж думки, особливо дами старшого покоління, але й молоді, яку цілком влаштовує гоління по всім перерахованим вище причин, теж достатньо.

  Перейдемо до негативним сторонам гоління.

  • Перший і самий головний недолік гоління – це недовговічність його ефекту. Це єдиний спосіб видалення волосся, на дію якого можна розраховувати не більше двох-трьох днів.
  • Згідно з попереднім пунктом бритвені приналежності часто вимагають оновлення та поповнення, так як процедури необхідно проводити з частотою від двох-трьох разів на тиждень до щоденного використання.
  • На місці обробки часто виникають подразнення, почервоніння, так як навіть якщо відсутні видимі порізи, мікротравми шкіри від впливу бритви все одно виникають. При порушенні техніки безпеки – аж до приєднання інфекції.
  • Відростання волосся приносить значний дискомфорт: шкіра починає свербіти. Волосся, у яких зрізаний стержень під прямим кутом, «вилазять» жорсткими і колючими, дотики до такого «їжачку» викликають не самі приємні відчуття – дряпання і поколювання.
  • Існує думка, що гоління провокує прискорення росту волосся і зміну їх характеристик в бік потовщення і потемніння. Також може виникнути такий побічний ефект, як зростання з однієї цибулини відразу декількох волосся. Наскільки це спостереження справедливо, достовірно невідомо, але те, що такі випадки бувають – це факт.

  Щоб гоління не приносило ніяких проблем, необхідно дотримувати деякі правила:

 • Бритва повинна мати нове, гостре лезо. Одноразовий станок повинен бути одноразовим, а не розтягуватися на кілька процедур. У верстаті зі змінними головками заміна лез повинна проводитися регулярно. Тупе лезо призводить до мікротравм і порізів шкіри.
 • Само собою зрозуміло, бритва – предмет особистої гігієни. Користуватися чужою і давати свою «в оренду» неприпустимо.
 • Зона гоління повинні бути чистою, перед процедурою необхідно вимити її з милом або іншим миючим засобом.
 • Перед голінням на шкіру наноситься спеціальний засіб – гель або піну. Використовувати для цих цілей мило або гель для душу не рекомендується, так як вони сушать шкіру. Застосовувати їх можна тільки в крайньому випадку.
 • На поголену шкіру необхідно нанести спеціальний засіб, що володіє заспокійливим, ранозагоювальну і протизапальну дію – бальзам або лосьйон після гоління.
 • Ніякі інші засоби косметики та парфумерії на поголену зону не можна наносити протягом кількох годин.
 • Пінцет, нитка, епілятор

  Наступний метод заснований на механічному висмикування волосся. Напевно, у кожної жінки є в будинку пінцет, яким вона подщипывает одиничні волоски або коригує брови. Цілком підходить пінцет для видалення невеликих вусиків над губою. Великі ділянки тіла обробляти таким чином теоретично можливо, але дуже трудомістко. Користуватися пінцетом можна всім без винятку, дотримуючись лише запобіжні заходи: шкіра та інструмент повинні бути продезінфіковані до і після процедури.

  Трейдинг – відносно новий для нас спосіб видалення волосся. Заснований він на висмикування волосся особливим чином складеної ниткою. Принципової різниці між ниткою і пінцетом немає, і достоїнства, і недоліки цих способів ідентичні.

  • Вартість – безкоштовно (за винятком купівлі пінцета або нитки).
  • Безпека – на високому рівні при дотриманні необхідних заходів.
  • Хворобливість – присутній, з кожною новою процедурою шкіра звикає до впливу і перестає гостро реагувати на мікротравми.
  • Побічні ефекти – подразнення, у тому числі гнойничковое, якщо в ранку потрапляє інфекція, вростання волосся під шкіру.
  • Ефективність – швидкість проведення процедури низька, тому проводити її на тілі не рекомендується. Ефект може тривати до двох тижнів. При проведенні депіляції таким способом необхідно терпіння, посидючість та уважність, щоб видалити все волосся на ділянці.

  Якщо ефект від роботи пінцетом вас влаштовує і не лякає, яка при цьому виникає біль, відмінним вибором може бути електричний епілятор. Його дія заснована на обертанні головки з міні-пінцетами, які послідовно захоплюють волоски і висмикують їх з шкіри.

  Моделей епіляторів на ринку представлено багато: працюють від мережі і на батарейках, «на суху» чи під водою, звичайні і з охолоджуючими насадками, найпростіші і з пристосуваннями для різних ділянок тіла і бритвеної голівки. Вартість портативних епіляторів невисока (1 – 3 тисячі рублів), а служать ці апарати для домашньої депіляції довго.

  Епілятори досить популярні, до їх переваг відноситься швидкість і зручність обробки навіть великих ділянок шкіри. До недоліків – болючість, вростання волосся. Щоб волосся не вростали, рекомендують частіше робити відлущування відмерлих частинок шкіри за допомогою скрабів, пілінгів або жорсткої мочалки. При роботі епілятора шкіра повинна бути сухою і чистою, якщо інакше не передбачено моделлю апарату. Для застосування електричного епілятора є протипоказання, наприклад, варикозне розширення вен.

  Волосся після механічного висмикування зазвичай ростуть повільніше, з часом стають м’якше і тонше.

  Крем-депілятор

  Ще один популярний спосіб добитися в домашніх умовах гладкої шкіри – засоби для хімічної депіляції. Засіб може бути у формі крему, гелю, емульсії, спрею, які наносяться на потрібну ділянку тіла на строго певний проміжок часу. За цей час відбувається вплив складу на волосся. По закінченні потрібного терміну засіб знімається разом з волоссям спеціальною лопаткою або шпателем.

  Крем для депіляції коштує в межах 100 – 300 рублів і продається в будь-яких косметичних відділах, простий і зручний у застосуванні, діє швидко і ефективно. Але тільки в тому випадку, якщо структура волосся це дозволяє. Багато скаржаться, що їх рослинність «не бере» жодна, навіть найдорожча, засіб депіляції – в основному це стосується власниць жорстких темного волосся. Волосся або взагалі не розчиняються, або залишаються значні необроблені ділянки.

  Перетримувати крем не можна ні в якому разі, так як можна отримати пошкодження шкіри (подразнення або хімічний опік). Ще одна часта скарга на кошти депіляції – їх неприємних запах.

  Ті, кому даний метод підходить, використовують його зазвичай у комплексі з кремом, що сповільнює ріст волосся. Перед застосуванням засобу необхідно вивчити інструкцію: які протипоказання є у даного конкретного складу, а також на які місця його наносити не можна. Виробники зазвичай не рекомендують використовувати креми на обличчі, в зоні глибокого бікіні, тобто там, де є ризик потрапляння препарату на слизові.

  Віск і цукор

  Ваксинг і шугарінг – одні із самих популярних і ефективних методів боротьби з волоссям. Дія їх аналогічно один одному: на шкіру наноситься спеціальний липкий склад, до якого притискається смужка тканини. Потім вона різким рухом відривається разом з усіма, навіть пушковими волоссям в оброблюваній зоні. У першому випадку застосовується складу на основі воску, у другому – паста з цукром в складі.

  Застосування цих методів дозволяє позбутися від волосся на термін до місяця, процедури можуть проводитися як вдома, так і в умовах косметичного кабінету.

  При згадці про ці методи, багатьох, що пройшли через ці процедури, пересмикує. Така депіляція – це дуже боляче, що, мабуть, самий головний їхній недолік. Ще один побічний ефект цих способів – ризик подразнення і вростання волосся. Віск дає такі ускладнення набагато частіше, так як висмикує волосся проти їхнього росту.

  Шугарінг ж, навпаки, видаляє волосся по напряму зростання. Крім того, є особлива техніка шугарінга: склад знімається не різким відривом за допомогою смужки, а ручним «скочуванням» кульок, до яких прилипають все волосся. Такий спосіб є найбільш щадним, але і коштує така послуга недешево – фахівців, що володіють цією технікою, мало.

  Для воскової депіляції в домашніх умовах продаються готові смужки різного розміру з нанесеним на них складом або спеціальні набори для зручного самостійного використання. При проведенні депіляції косметологом, він використовує різні методи залежно від обсягу і зони робіт: від холодного способу до застосування гарячого воску. Наприклад, зону бікіні частіше роблять гарячим воском, так як він попередньо распаривает шкіру і полегшує видалення волосся, а ноги – теплим воском. У зв’язку з цим у воскової депіляції є цілий ряд протипоказань: це і варикоз, і шкірні захворювання, і наявність різних утворень – папілом, бородавок, родимок. Після процедури залишки воску знімаються за допомогою маслянистих коштів.

  Ціни на депіляцію воском і сахарів (або біоепіляція) варіюються від 500 до 2500 рублів залежно від зони і використовуються в роботі складів.

  Електро, фото, лазер або всі разом

  Всі сучасні апаратні методики покликані видаляти волосся на якомога довший термін. Тому і підхід до цього питання потрібно дуже серйозний.

  • Вартість епіляції за допомогою електрики, лазера або фотоспалахів перевищує ціни всіх існуючих методів в кілька разів.
  • При проведенні епіляції потрібно курсове лікування: призначений косметологом кількість процедур через певні проміжки часу. Інакше ефективність не гарантована.
  • Кожна з даних процедур має свої обмеження за типом шкіри, характеристиками волосяного покриву, віку пацієнтів, стану здоров’я. Ці методи мають значний список протипоказань та відвідування лікаря перед застосуванням обов’язково.
  • До і після проведення процедур необхідно дотримуватися певних правил, порушення яких може призвести до зниження ефективності методу.
  • Всі процедури мають схожий механізм дії, приблизно ідентичний результат і однаково болючі, тому який з методів використовувати, необхідно вирішувати з урахуванням всієї сукупності чинників.

  При проведенні апаратної епіляції метою впливу є волосяний фолікул, який повинен втратити свою життєздатність в результаті процедури. Різниця тільки в тому, яким саме чином вражається цибулина.

  При електроепіляції це — використання електродів з струмами різної частотності та тривалості, що працюють за рахунок фізичних ефектів електролізу, термолізу та їх поєднання.

  Фотоепіляція і лазерна епіляція впливають на меланін, який міститься у волосі і є провідником теплової енергії в підшкірну частина волоса і його фолікул. Нагрівання волосся відбувається у момент потужного спалаху світла (при фотоепіляції) або вузькоспрямованого лазерного імпульсу (при лазерної епіляції), що безпосередньо впливають на зону росту волосся.

  Найбільш ефективним на сьогодні (як і самим дорогим) вважається новітній метод ЕЛОС – епіляції, поєднує в собі відразу кілька способів впливу: світлових спалахів, лазерних променів і електричних імпульсів. Косметологи, практикуючі цю нову методику, обіцяють своїм пацієнтам ефект, який не може дати жоден інший з існуючих способів видалення волосся.

  Відео

  Дивіться відео: Способи видалення волосся на тілі: який самий ефективний

  Дивіться відео: Способи видалення волосся на тілі