Банан — це фрукт, який вже давно перейшов із розряду екзотичних в ряд звичних продуктів харчування. Їх їдять практично все і всюди. Про користь бананів можна говорити досить довго.

Сьогодні ми на підставі досліджень вчених постараємося відповісти на питання, яке всіх давно хвилює: чи є переспілі банани.

Дослідники стверджують, що почорнілі банани дещо інакше впливають на організм.

Користь бананів перестиглих

У незрілих бананах присутній резистентний (нерозчинний) крохмаль. Він не перетравлюється в тонкому кишечнику і ферментується в товстому кишечнику, що часто викликає газоутворення. В стиглих плодах більша частина крохмалю перетворюється на цукор. Тому зрілі банани не тільки солодший на смак, але і легше перетравлюються. А значить, вони більш корисні для травлення.

У стиглих бананах міститься набагато більше корисних речовин. А головне — чим темніше банан, тим більше в ньому позаклітинного білку ФНП (фактора некрозу пухлини). Він перешкоджає росту пухлинних клітин.

З’їдаючи 1 перестиглий банан в день, ви зміцнюєте імунітет. Вчені з Японії стверджують, що такі фрукти містять більше клітковини, вітаміну С, групи В, калію і антиоксидантів, ніж незрілі.

Наступного разу, вибираючи банани в магазині, згадайте про раду з цієї статті. Можливо, переспілі фрукти не такі смачні, але їх можна використовувати в різних стравах.

Найкраще вживати банани через дві години після сніданку в якості перекусу. Ні в якому разі не їжте їх на голодний шлунок. Щоб бути здоровими, харчуйтеся правильно!

Джерело