Судоми обличчя та ніг – причини. Що робити при судомах

Зміст статті:

 • Можливі причини судом
 • Можливі причини судом ніг
 • Що робити при судомах?
 • Допомога яких лікарів потрібно при судомах?

Судоми обличчя та ніг  причини. Що робити при судомах

A+ а-

Судоми обличчя та ніг  причини. Що робити при судомахСудоми особи

Судоми є мимовільним нападоподібний скороченням м’язів, їх посмикуванням. Судоми обличчя, ніг і будь-яких частин тіла можуть бути тонічними і клонічними. Тонічні судоми являють собою напруження м’язів, іменоване спазмом. Клонічний варіант судом вважається мимовільним м’язовим посмикуванням. Можливе їх поєднання. Мова йде про тоніко-клонічних судомах.

Також судоми діляться на парціальні та загальні. Парціальні судоми являють собою судоми, які виникають в якійсь певній групі м’язів. Їх поява може бути пов’язано зі стереотипними рухами та перенапруженням м’язів, а також переохолодженням і т. д. Локальні судоми, що виникають у м’язах кисті, стопи, тулуба та обличчя, можуть виникнути із-за серйозного ураження ділянки головного мозку, який відповідає за іннервацію даної групи м’язів. У такому разі виникнення судом буде спостерігатися на стороні, протилежній поразки. Загальні судоми (генералізовані), є наслідком епілептичного синдрому, а також ускладненням інтоксикації, черепно-мозкової травми та інфекційного процесу.


Можливі причини судом

 • Гіперкінези вважаються насильницьким надмірною рухом. Гіперкінези можуть виступати в якості симптому різних патологічних станів, таких як мала хорея, дитячий церебральний параліч, ураження екстрапірамідної системи у вигляді атетоза, хореї, міоклонії, гемибаллизма, торсіонного спазму та ін.
 • Особовий гемиспазм є клонічними або тонічними судомами, для яких характерне виникнення на одній половині обличчя протягом близько 2 хвилин. Це проявляється зажмуриванием очі, відтягуванням рота в бік і тонічною напругою м’язів шиї у вигляді тонічної напівмаски. Як правило, причиною особового гемиспазма є поразка лицьового нерва корково-ядерного типу.
 • Ідіопатичний гемиспазм. Він являє собою варіант судом з невстановленою етіологією.
 • Виникнення симптоматичного гемиспазма пов’язано із здавленням лицьового нерва (причина – пухлина і судини), розсіяним склерозом, нейропатією лицьового нерва, пухлинним процесом в привушної залозі. Як правило, провокування нападу відбувається за мімічних рухів, жування, зажмуривания. Даний вид судом неможливо контролювати. Для симптоматическогогемиспазма характерно збереження уві сні.
 • Диференціальна діагностика можливої причини судом сприймає проведення МРТ, ангіографії, электронейрографии та ін. Виявлення здавлення 7-ї пари черепних нервів судинами або пухлиною передбачає вирішення питання про оперативне лікування. Для лікування застосовують антиконвульсанти (карбамазепін) та міорелаксанти (мідокалм). Також рекомендується проведення голкорефлексотерапії. Призначення препаратів здійснюється лікарем.
 • Блефароспазм є мимовільним скороченням кругового м’яза ока, яке може носити тонічний або тоніко-клонічний характер. Блефароспазм проявляється прискореним морганням. Він може бути результатом торсійної дистонії, пухлинного процесу в мозку, інсульту, дегенеративних розладів нервової системи, а також отруєння такими препаратами, як нейролептики, препарати літію, антидепресанти і т. д. Варто враховувати, що невдале видалення зуба, протезування, травма особи, перенапруження мімічних м’язів і зорові навантаження теж можуть ускладнитися блефароспазмом. В більшості випадків його поява характерно для 50-60-річного віку. Це захворювання є хронічним і прогресуючим. Після сну, як правило, спостерігається покращення стану на кілька годин. Блефароспазм характеризується присутністю коригуючих жестів. Мова йде про дотику до верхньої половині обличчя, знятті і одяганні очок. Це сприяє зниженню частоти моргання. Виникнення рефлекторного спазму може спостерігатися при ураженні передніх відділів ока (глаукома, кон’юнктивіт, іридоцикліт). Терапія блефароспазму така ж, як і при лицевомгемиспазме.
 • Твк століття. Це захворювання є наслідком нервового перенапруження і стресів. Для легкої форми тика характерно самостійне лікування. Більш важкі форми передбачають прийом валеріани, дормипланта, новопассіта, седавита, транквілізаторів. Ці препарати відносяться до групи седативних засобів.
 • Особовий параспазм. По-іншому його називають спазмом Межа. Він є двостороннім тонічним або тоніко-клоническим гиперкинезом. Він вважається наслідком ураження підкіркових вузлів.
 • Спастична кривошия являє собою форму локального гіперкінезу. Вона проявляється мимовільними поворотами голови і шиї і односторонніми тонічними і тоніко-клонічними судомами в м’язах шиї. До розвитку спастичної кривошиї можуть призвести вроджені аномалії, торсійна дистонія, патологія екстрапірамідної системи.
 • Писальний спазм є розлад рухової функції кисті і пальців, що пов’язано з тривалим листом і нервово-емоційним стресом. Хворобливі судоми м’язів кисті виникають при спробі писати. Таке судорожне скорочення м’язів кисті зустрічається і у піаністів, скрипалів, танцюристів, доярок і т. д. Всі ці випадки обумовлені перенапруженням окремих м’язових груп. Початок терапії сприймає виняток більш серйозних причин захворювання. Мова йде про малої хореї, гепатолентикулярной дегенерації та ін. Під час лікування прийнятно припинення діяльності, яка стала причиною перенапруги м’язів. Лікування передбачає призначення міорелаксантів, транквілізаторів, лікувальної фізкультури, масажу, рефлексотерапії і вітамінів групи В.
 • Миоклониями називають невеликі судоми і посмикування, які виникають в окремих м’язових волокнах при таких захворюваннях, як енцефаліт, кожевниковская епілепсія.
 • Крамп є болючими короткочасними судомами в стопі і литкових м’язах. Для крампий характерно нічний виникнення. Відбувається хворобливе напруження м’язів, згинання стопи і зведення пальців. Це призводить до того, що людина прокидається від відчуття сильного болю і дискомфорту. Крамп є симптомами захворювань ЦНС, периферичної нервової системи, патології внутрішніх органів і м’язів, а також ендокринних проблем і т. д.
 • Слід враховувати, що крамп виникають із-за нервового перенапруження, фізичних навантажень, алкоголю, куріння, переохолодження, зниження цукру в крові та ін. Обстеженням займається лікар. Насамперед, лікувати основне захворювання. Симптоматична терапія сприймає прийом кальцію з вітаміном Д3, міорелаксантів. Також прийнятно призначення легкого масажу, лікувальної фізкультури і контрастних водних процедур.
 • Істерія також може супроводжуватися різноманітними нервовими симптомами. Для хворого характерно плавне опускання на підлогу і вигинання в тонічної судоми на увазі безлічі людей. Подібні випадки передбачають консультацію психіатра.
 • Генералізований судомний симптом може виступати в якості симптому епілепсії, счерено-мозкової травми, отруєння та нейроінфекції.
 • Можливі причини судом ніг

  • Розлад венозного кровотоку, яке проявляється хронічною венозною недостатністю, варикозним розширенням вен і тромбофлебіт.
  • Порушений артеріальний кровотік при облітеруючий атеросклероз артерій нижніх кінцівок, зміни судинної стінки при цукровому діабеті і т. д.
  • Розлад іннервації м’яких тканин та судин нижніх кінцівок.

  Слід пам’ятати, що будь-який напад судом ніг і будь-якої частини тіла, являє собою привід звернутися до лікаря. На характер обстеження і призначень впливає об’єктивний стан.

  Що робити при судомах?

  Розвиток судом передбачає прийом анальгетиків і звернення до лікаря. При виникненні нападу судом необхідно провести масаж тієї частини тіла, де вони з’явилися. Ця міра робиться, щоб поліпшити циркуляцію крові. Судоми з дефіцитом кальцію приймають вживання в їжу продуктів, які багаті кальцієм.

  Допомога яких лікарів потрібно при судомах?

  Напад судом передбачає консультацію:

  Терапевта,

  Судинного хірурга,

  Дерматолога,

  Ендокринолога,

  Невролога.