Свербить живіт при вагітності: можна чесати живіт під час першого або другого триместру, що робити, якщо свербить долоня або ноги, чи це нормально

Свербіж по всьому тілу або в окремих частинах при вагітності часто простежується. Важливо визначити причину і усунути дискомфортні відчуття.

Зміст

 • Свербіж під час вагітності: причини та розв’язання проблеми
 • Норма чи патологія?
 • Шкірний свербіж на ранніх термінах під час вагітності по всьому тілу
 • На пізніх термінах
 • Сверблять руки і ноги
 • Сильний свербіж по всьому тілу без висипань
 • Як позбутися від печії і свербіння при вагітності?
 • Мазі при гормональному дисбалансі
 • Крем проти свербіння від розтяжок
 • Якщо сверблять долоні
 • Свербить голова і шия
 • Сверблять вуха
 • Якщо свербить тіло і з’явилася висипка
 • Антигістамінні препарати
 • Корисне відео
 • Свербіж під час вагітності: причини та розв’язання проблеми

  Свербить живіт при вагітності: можна чесати живіт під час першого або другого триместру, що робити, якщо свербить долоня або ноги, чи це нормальноВагітність – це період, коли жінка пізнає своє тіло по-новому.

  У період перебудови можна простежувати відчуття печіння, свербіння тіла чи окремих його частин.

  З чим же пов’язаний такий стан, і головне-як від нього позбавитися, питання які залишаються ключовими у період виношування малюка.

  Норма чи патологія?

  Свербіж виступає нормою, коли пояснюється гормональною перебудовою, збільшенням живота і відсутністю серйозних відхилень в аналізах. Але є випадки, коли свербіж прийнято вважати патологією, наприклад, при внутрипеченочном холестазе вагітних. Викликане захворювання збільшеним кількістю прогестерону. Патологія небезпечна для мами та дитини, який може загинути в утробі. Якщо діагноз поставлений на пізньому терміні, лікарі рекомендують проводити кесарів розтин.

  Свербить живіт при вагітності: можна чесати живіт під час першого або другого триместру, що робити, якщо свербить долоня або ноги, чи це нормальноХарактерним для холестазу є поширення свербіж по всьому тілу в нічний час. Діагностується найкраще у другому триместрі вагітності

  Шкірний свербіж на ранніх термінах під час вагітності по всьому тілу

  Свербіж і печіння виявляються у 20 % жінок в період виношування малюка. Постійний свербіж небезпечний можливим занесенням інфекції. При першому ознаці варто звернутися за допомогою до лікаря. Причиною може бути звичайне нервове перенапруження або інфекційне захворювання.

  На пізніх термінах

  Свербить живіт при вагітності: можна чесати живіт під час першого або другого триместру, що робити, якщо свербить долоня або ноги, чи це нормальноНайчастіше надходять скарги на свербіж в районі пупка. Пояснюється це тим, що шкіра не встигає за ростом живота. Такий свербіж усувається з допомогою зволожуючого крему.

  Сверблять руки і ноги

  З-за впливу гормонів простежується постійна сухість в області рук і ніг. В період виношування малюка імунітет знижується, а раніше уповільнені захворювання виявляють себе з новою активністю. Якщо після роботи жінка відчувала втому в ногах, то тепер при виношуванні дитини проблеми з ногами перероджуються в захворювання вен.

  Із збільшенням об’ємів крові, зростає навантаження на серце та відня. Збільшення і поява судинної зірочки викликає відчуття свербежу верхніх шарів шкіри.

  Сильний свербіж по всьому тілу без висипань

  Постійні скачки гормонів, їх перебудова і напруга викликають справжній дискомфорт. Зустрічаються ситуації, коли розчесавши одну частину тіла, жінка може мучитися від прояви свербіння по всьому тілу. Свербіти може все – від ясен, ніг, живота до особи і плечей.

  Як позбутися від печії і свербіння при вагітності?

  Свербить живіт при вагітності: можна чесати живіт під час першого або другого триместру, що робити, якщо свербить долоня або ноги, чи це нормальноНе варто вдаватися до самолікування, рекомендується звернутися до лікарів, а попередньо застосувати профілактичні засоби:

 • ванночки приємної температури, завжди можна додати нейтральні трави;
 • легкий масаж гомілок вирішить проблему печіння і навіть набряклості;
 • дотримуйтесь гігієну і намагайтеся слідувати правильному харчуванню. Свербіж може стати показником браку якоїсь речовини в організмі.
 • Мазі при гормональному дисбалансі

  Щоб встановити причину і курс лікування, часто здається аналіз на гормони, що дозволяє визначити які саме з них «лютують». З урахуванням результатів аналізу встановлюється лікування:

  • Препаратів слабкої дії вважається Локоїд. Мазь підходить для вагітних і навіть дітям для лікування атопічного дерматиту у дітей до 2-х років.
  • Тридерм, Афлодерм і Белосалік – мають середній рівень впливу, в складі є бетаметазон і дексаметазон. Призначаються, якщо перший препарат не підходить.
  • Элоком, Флуцинар – для вирішення хронічних проблем.

  Крем проти свербіння від розтяжок

  Свербить живіт при вагітності: можна чесати живіт під час першого або другого триместру, що робити, якщо свербить долоня або ноги, чи це нормальноІдеального засобу, який би повністю позбавило від розтяжок ще не винайдено. Розглянемо найпопулярніші косметичні препарати:

  • Biovergetures, Biotherm забезпечує синтез природного колагену. Ризик появи нових мінімізований, а існуючі будуть все менше помітні.
  • Creme de Corps Nourishing Dry Body Oil, Kiehl’s живить і зволожує шкіру, в складі є сквалан і масло виноградної кісточки.
  • Lipikar Lait, La Roche-Posay пом’якшує шкіру, роблячи її еластичною.

  В цілому, якою б крем не був обраний, він повинен мати зволожуючий ефект і містити корисні компоненти.

  Якщо сверблять долоні

  Якщо ще до вагітності у жінки були проблеми зі шкірою, то з часом тільки посилюється. Причиною зуба долонь і складок між пальцями може бути екзема, коростяний кліщ. У сучасній медицині вже розроблено безліч засобів для вирішення цієї проблеми.

  Свербить голова і шия

  Свербить живіт при вагітності: можна чесати живіт під час першого або другого триместру, що робити, якщо свербить долоня або ноги, чи це нормальноСимптом пов’язаний з:

  • Сухістю шкіри, щоб вирішити проблему, використовуйте спеціальні зволожуючі шампуні.
  • Зміна шампуню або маски може призвести до алергічної реакції.
  • Грибкові захворювання шкіри вимагають аналізу дерматолога і вироблення курсу лікування.
  • Себорейний дерматит лікується не тільки спеціальними шампунями, але і імуномодуляторами, дієтами.

  Щоб усунути проблему важливо вивчити її причину, здавши відповідні аналізи.

  Сверблять вуха

  Причиною свербіння у вухах може бути звичайна нервозність під час виношування дитини. Однак, трапляються і більш серйозні ситуації – потрапляння у вухо грибків, паличок, кокової інфекції.

  Свербить живіт при вагітності: можна чесати живіт під час першого або другого триместру, що робити, якщо свербить долоня або ноги, чи це нормальноНе варто чистити вуха ватяними паличками, так вони тільки проштовхують в глиб вуха сірку і мікробів.

  Якщо свербить тіло і з’явилася висипка

  Свербить живіт при вагітності: можна чесати живіт під час першого або другого триместру, що робити, якщо свербить долоня або ноги, чи це нормальноЖінки часто відчувають такі симптоми, в наслідок алергічної реакції. Продумайте, який алерген ви могли вживати в їжу – цитрусові, солодке.

  Не секрет, що лікарі призначають препарати з комплексом вітамінів, а потім вагітну мучить свербіж. До традиційних алергенів можна віднести навіть пральний порошок, пилок або шерсть тварин.

  Причиною висипань може бути короста, атопічний дерматит, кропив’янка, псоріаз. Здавши аналіз дерматолога, вдасться визначити реальну причину.

  Антигістамінні препарати

  Якщо область поразки не велика, то зняти зуб допоможе антигістамінний засіб. Призначаються вони лікарем і застосовуються місцево. Популярністю користуються креми з глюкокортикоїдами: «Адвантан», «Элоком», «Целестодерм».

  Під час вагітності свербіж – це норма, якщо він проявляє себе періодично. При постійних симптомах варто звернутися до фахівця. Проведення профілактичних заходів дозволить попередити прояв проблеми, почніть з зволожуючих кремів і ванночок.

  Корисне відео