В даний час свербіж отримав широке поширення серед усіх верств населення. Чому ж свербіж так поширена? Часто свербіж відносять до симптоми різноманітних захворювань (так сильний свербіж у піхві і в задньому проході і в чоловіків, і у жінок вважається провісником якої-небудь хвороби статевої), геть забуваючи про те, що свербіж — це можлива хвороба, пов’язана з нервовими закінченнями. Чому свербіж можна віднести до симптоми багатьох недуг? І чому не можна самостійно вибирати засоби для того, щоб пролікувати хвороба?

Свербіж: причини і фактори

Чому виникає ця недуга? І чому до нього можуть бути додані побічні реакції: печіння, почервоніння і навіть білі виділення в інтимній зоні(як у жінок, так і чоловіків)?

Хвороба викликається впливом на нервових закінчення людини, викликані наступними чинниками:

 • Стрес і психічні недуги (найчастіше зустрічається у жінок і у чоловіків, що живуть в мегаполісах і займають високі пости);
 • Взаємодія шкіри з дратівливими речовинами: кислотами, лугами (в цьому випадку буде присутній не тільки шкірний свербіж, але і локальні почервоніння в місці контакту з речовиною);
 • Взаємодія з іншими організмами: паразитами, комахами, рослинами ( в цьому випадку сильний свербіж шкіри може ускладнюватися алергічними реакціями, тому не варто намагатися самостійно пролікувати хвороба — необхідно якомога швидше звернутися до лікаря);
 • Наявність захворювань: екземи, псоріазу, позбавляючи, геморою (в цьому випадку свербіння відчувається в задньому проході як у чоловіків, так і у жінок), цукрового діабету, лімфогранулематозу, алергії;
 • Травм шкіри: опіки про обмороження, мозолі, механічні пошкодження;
 • Недотримання основних правил гігієни (може бути не тільки шкірний свербіж, але і свербіж в інтимній зоні — у піхві або в задньому проході. Крім нього можуть бути почервоніння, білі виділення і сильне печіння).

Чому не слід самостійно ставити собі діагноз

Часто локальний свербіж може поєднувати в собі ознаки кількох недуг: сильний свербіж у піхві може бути як у жінок, хворих на діабет, так і у жінок із захворюванням статевої системи (в останньому випадку звичайно є білі виділення, почервоніння і печіння при сечовипусканні). Симптоми в задньому проході як у чоловіків, так і у жінок — не тільки ознака геморою, але і можлива паразитарна хвороба.

Так і шкірний свербіж, до якого додаються локальні почервоніння, може бути представлений не тільки алергічною реакцією, але й ознакою злоякісних утворень.

Саме тому не варто намагатися пролікувати хвороба самостійно, а звернутися до кваліфікованого лікаря. Не посоромилися сказати начальнику фрази типу: «Лечу свербіж шкіри — побоююся алергії», «Лечу сильне захворювання», «Лечу ознаки інфекції» і так далі.

Чому не варто намагатися вилікувати хворобу, звертаючись до нетрадиційної медицини?

На жаль, більшість методів народної медицини не здатні повністю вилікувати недугу, а лише пролікувати його найбільш яскраві симптоми, позбавивши Вас від неприємних відчуттів. Але слід пам’ятати, що, як тільки Ви закінчите приймати народні засоби, всі ознаки повернуться, а деякі з них навіть посиляться.

Ставитеся зі здоровим недовірою до осіб, що пишуть в газетах оголошення: «Лікуємо шкірний свербіж будь-якої складності за один сеанс», «Лікуємо будь-яку хворобу статевої системи з фотографії», «Лечу будь-які ознаки і симптоми подразнення молитвами» і так далі. Безумовно, подібні «фахівці» допомогти не зможуть, а дорогоцінний час, який Ви могли витратити на лікування, буде безповоротно втрачено.

Лікування: скористатися послугами лікаря або пролікувати самому?

Чому багато людей задаються питаннями вигляду: «Я лечу печіння і білі виділення в інтимній зоні, але препарати не працюють», «Самостійно лечу відчуття свербіння у піхві, але воно не припиняється», «Лечу сверблячі почервоніння в задньому проході, але стає тільки гірше» замість того, щоб проконсультуватися з фахівцем?

Кваліфікований фахівець допоможе Вам вибрати максимально ефективне лікування, спираючись на ознаки, а також випише дієві засоби у тому випадку, якщо Ви хочете пролікувати недугу в домашніх, а не стаціонарних умовах.

У жодному разі не слід намагатися пролікувати захворювання самостійно, якщо у Вас є гострі ознаки: печіння, різноманітні почервоніння, білі виділення з слизових (особливо, якщо це все відчувається в інтимній зоні — в піхві і в задньому проході — як у жінок, так і у чоловіків) — якщо Ви правильно визначити причини недуги і пропустіть час, то всі ознаки стануть хронічними.

Обережно ставтеся до лікарів, які говорять такі фрази: «Лечу шкірний свербіж без попередньої діагностики», «Лечу печіння і почервоніння з допомогою антигістамінних засобів», «Лечу шкірне свербіння в задньому проході за спеціальною новітньою методикою», «Лечу свербіж від укусу спеціальними гормонами» і так далі — кваліфікація даних лікарів викликає серйозні сумніви.

Чому для того, щоб вилікувати недугу необхідна повна діагностика?

Грамотний лікар повинен провести Вам повну діагностику, щоб підібрати максимально ефективні засоби, що забезпечують повне лікування. Слід пам’ятати, що у чоловіків і у жінок можуть бути абсолютно ідентичні захворювання (наприклад, печіння, білі виділення і почервоніння в інтимній зоні або в задньому проході), що вимагають різне лікування.

Зазвичай для того, щоб вилікувати різні види недуги використовуються індивідуальні методики:

 • Використання антигістамінних препаратів

Якщо свербіж шкіри викликані алергічною реакцією (не має значення, чи сталася вона від укусу комахи, від якого-небудь препарату або виду їжі), то введення препарату допоможе вилікувати всі зовнішні прояви, включаючи почервоніння і печіння.

 • Використання антиконвульсантів

Якщо свербіж шкіри викликаний віковими змінами чи нервовими зривами, то ці кошти допоможуть його пролікувати навіть при наявності хронічної форми.

 • Використання холестираминов

Якщо недуга викликаний застоєм жовчі, дана речовина допоможе організму поглинати надлишки жовчної кислоти, тим самим зменшуючи їх залишки з шкірних тканин і усуваючи свербіж шкіри.

 • Використання антидепресантів та нейролептиків

Можуть бути використані в разі тяжкої алергічної реакції, а також, якщо свербіж шкіри викликані стресовими ситуаціями. Дані препарати не допоможуть повністю пролікувати захворювання, але приберуть зовнішні прояви (включаючи печіння і почервоніння).

Щоб вилікувати недугу в рекордні терміни, в якості додаткових методів активно використовуються такі засоби:

 • Лікування світлом
 • Свербіж шкіри можна пролікувати ретельно регулюються світловими хвилями (їх довжина, а також тривалість процедури підбирається фахівцем) різних джерел світла. Слід пам’ятати, що подібні засоби не варто використовувати в інтимній зоні (наприклад, при джерелі недуги в піхву або в задньому проході), оскільки можливе сильне печіння і неприємні відчуття.

 • Лікування голковколюванням
 • Дані кошти будуть надавати позитивний зміцнювальний вплив на весь організм, проте їх використання також носити специфічний характер: зазвичай у чоловіків і у жінок в інтимній зоні (наприклад, в задньому проході) знаходиться велика кількість нервових закінчень, які можуть бути пошкоджені необережним використанням голок.

  Якщо неможливо звернутися до лікаря

  Якщо Ви з якихось причин не маєте можливості проконсультуватися з фахівцями, то спробуйте такі засоби, дещо зменшують симптоми. Увага, дані кошти не можуть бути використані для повноцінного лікування, оскільки вони не знищують причини захворювання, а впливають лише на його зовнішні ознаки.

  • Використання спеціальної мазі або лосьйону (добре діє на свербіж шкіри);
  • Максимальне утримання від розчісування шкірних покривів (якщо шкірний свербіж занадто сильний, то скористайтеся щільною пов’язкою);
  • Використання вологих компресів на основі соди (досить ефективно у випадку свербіння від укусу комахи);
  • Активне використання зволожуючих засобів (якщо свербіж шкіри викликаний її стягнутості, ці кошти допоможуть вилікувати хворобу);
  • Утримання від використання можливих алергенів: прикрас, парфумів і косметики.