Свіжовичавлені соки

Свіжі соки – це справжня вітамінна бомба. Проте лікарі одностайні в думці, що не всі можуть безбоязно включати даний продукт в щоденний раціон. Як пити свіжовичавлені соки, щоб принести організму тільки користь?

Відразу варто обмовитися, що замінювати фрукти і овочі на соки категорично не можна. Сік – це елементи, що складається з води, глюкози, амінокислот, вітамінів і мінералів. Корисна і цінна для організму клітковина не потрапляє в шлунок, зате туди потрапляє ударна доза цукру і кислот. Саме тому головне правило у вживанні свіжих соків – розбавляйте їх водою.

Свіжовичавлені соки

Свіжовичавлені соки – користь

У соках містяться вітаміни, які здатні дійсно піти на користь. Якщо дотримуватися правил вживання, то соками можна поправити здоров’я. Приміром, саме соки легше всього пити хворим, йде на поправку – вони швидко і легко засвоюються.

Грамотне вживання соків здатне зменшити набряки, а також сприяти зниженню ваги. Крім того, різні соки по-різному впливають на наші органи і системи. Введення соків в меню може допомогти в боротьбі з такими хворобами, як гіпертонія, ішемічна хвороба серця, гіпотонія, гастрит, виразка шлунка і т. д.

Свіжовичавлені соки

Свіжовичавлені соки — шкода

Кислота з соків агресивно діє на слизові оболонки ШКТ, а також на зубну емаль. Навіть розведений водою, пити сік варто через коктейльну трубочку. Якщо у вас є хронічні захворювання шлунку, печінки, нирок та інших органів, то до вибору соків потрібно підходити дуже уважно. Краще проконсультуватися з лікарем.

Свіжовичавлені соки

У фруктових соках дуже високий відсоток вмісту цукру, що неприпустимо для людей з діабетом і зайвою вагою. Але навіть здорові люди, регулярно вживаючи свіжовичавлені соки, ризикують порушити рівень глюкози в крові.

Цукор в соках – це так звані швидкі вуглеводи. Вони дуже швидко додають сил та енергії, проте так само швидко сили залишають людину, на місце недавнього почуття насичення приходить сильний голод. Таке неграмотне вживання соків може погано позначитися на організмі.

Концентровані соки можуть викликати алергію.

Свіжовичавлені соки

Як правильно пити свіжовичавлений сік?

Крім згаданих рекомендацій розбавляти водою і пити через трубочку, є ще кілька. Соки потрібно випивати відразу після приготування – чим довше вони стоять, тим швидше втрачають корисні властивості, перетворюючись у звичайний солодкий напій. Якщо немає можливості випити сік відразу, його можна заморозити.

Червоні і жовті напої потрібно пити, додаючи кілька крапель рослинної олії.

Соки потрібно пити окремо від іншої їжі, в ідеалі – за 40 хвилин до прийняття їжі. Ні в якому разі не запивайте ними їжу!

Свіжовичавлені соки      Свіжовичавлені соки