Таблетки омез: діюча речовина, форми випуску

Таблетки Омез – це один з ефективних засобів для лікування захворювань ШКТ, які повинні складатися в комплексі терапії. Насамперед – це противиразковий препарат, який можна приймати і дітям і дорослим. Незважаючи на свою ефективність, перед його використанням консультація лікаря просто необхідна.

Головною дією цього препарату можна назвати те, що завдяки йому вдається знизити секрецію залоз шлунка.

Крім того, потрібно знати, що при його застосуванні можна лікуватися та іншими препаратами для якнайшвидшого загоєння хвороби. Будь-яка людина, у кого є проблеми з ШКТ, знає, що у препарату Омез є й інші замінники:

 • Ультоп;
 • Омепразол;
 • Лосек;
 • Пентукум;
 • Гастрозол.

Таблетки омез: діюча речовина, форми випуску

Перевагою цього засобу можна назвати те, що після його прийому створюються такі умови, які знищують все бактерії та інфекції, що мешкають в організмі. Незважаючи на те, що виробник цього медикаменту знаходиться не в Росії, вартість на нього не дуже висока, а тому багато людей ним лікуються.

У багатьох медикаментів міжнародна непатентована назва відрізняється від того, як її називають люди, що не мають відношення до медицини. МНН Омепразолу точно таке ж, як його називають люди, що сталося від діючої речовини.

Зміст статті

 • Форми та склад
 • Показання до застосування
 • Інструкція застосування

Форми та склад

Найпоширенішою формою цього препарату можна назвати капсули, які мають різний склад і зовнішній вигляд. Залежно від назви препарату кришки капсул можуть бути різного кольору: деякі рожеві, а деякі фіолетові. Всередині самої капсули білі гранули. Омез Д і Омез відрізняються кількістю активної речовини і додаткового компонента. Омез, діюча речовина якого омепразол, відрізняється від свого аналога, так як препарат Омез Д містить ще і домперидон. В одній упаковці може міститися 10 або 30 капсул.

Таблетки омез: діюча речовина, форми випуску

Домперидон показаний людям в наступних випадках:

 • для поліпшення стану нижнього стравоходу;
 • для запобігання блювотних позивів;
 • для прискорення спустошення шлунка.

Дуже часто у людей із захворюваннями шлунка спостерігаються порушення стільця. І для того щоб його відновити і спорожнити кишечник необхідно приймати Омез в тій дозі, яку прописав лікар.

Цей лікарський препарат випускається ще й у вигляді порошку для внутрішньовенного введення. Але таке лікування підходить тільки для серйозних ускладнень. В одному флаконі міститься 40 мл активної речовини. У такому вигляді препарат чинить позитивний вплив на організм вже через годину після введення і зберігає його до 24 годин. І навіть після того, як закінчиться лікування ним, він продовжує надавати свою ефективність протягом 3 днів.

Хоч багато людей і кажуть що Омез – це таблетки, у такій формі препарат не випускається. Він може бути тільки у вигляді капсул і порошку. У складі капсул крім активної речовини є такі компоненти:

 • вода;
 • сахароза;
 • фосфат натрію;
 • діетилфталат;
 • сульфіт натрію.

Капсули можуть бути двох видів: кишечнорастворимыми і желатиновим – про відмінності говорилося вище. Від цього у них різний склад. Допоміжним речовиною порошку можна назвати безводний карбонат натрію. Варто відзначити, що порошок для ін’єкції необхідно змішувати з глюкозою.

Таблетки омез: діюча речовина, форми випуску

Однак є ще така форма препарату, як порошок для приготування суспензії, який називається Омез Інст. Його потрібно приймати не пізніше, ніж за півгодини до прийому їжі. Готується суспензія дуже просто – вміст пакета потрібно висипати в склянку, додати 2 столові ложки води і добре розмішати. Але, проте, це один з рідко використовуваних форм препарату, так як на смак він неприємний. Рекомендується запивати його великою кількістю води.

Але як би він не був неприємний на смак, порошок надає дієвий результат після першого застосування. Найчастіше його призначають для лікування дітей, так як вони навряд чи зможуть проковтнути капсулу цілком, а суспензію можна випити з ложки або за допомогою спеціального шприца для суспензій.

Омез, форма випуску якого не передбачена в таблетках – є тільки у вигляді порошку і капсул, що робить не зовсім зручним його прийом. Адже якщо лікуватися таблетками, то їх можна розжовувати або подрібнювати, як часто батьки лікують своїх дітей.

Показання до застосування

Варто знати, що ці ліки не можна пити після простої біль у шлунку, його необхідно приймати тільки для лікування наявних захворювань. А для біль у шлунку, печії та інших неприємних симптомів є інші препарати, наприклад, Маалокс. В якій би формі ви не приймали ліки, показання будуть однаковими. До їх числа відносяться наступні:

 • виразка;
 • гастрит;
 • диспепсія;
 • рефлюкс;
 • панкреатит;
 • езофагіт;
 • розмноження хелікобактер.

Таблетки омез: діюча речовина, форми випуску

Інколи лікар може призначити ліки для лікування симптомів окремих захворювань. Так, він ефективний при печії, переїданні, Ще часто він показаний для профілактики синдрому Мендельсона. Але приймати його при печії можна тільки в тому випадку, якщо цей симптом повторюється частіше двох разів на тиждень. Як показує практика, то один прийом таблетки допомагає запобігти печію. У такому разі препарат рекомендується пити відразу ж після виникнення симптому.

Також Омез можна пити при ураженні бактеріями хелікобактер. Але в такому випадку потрібно комплексне лікування. Необхідно приймати по 1-2 капсули на день разом з амоксициліном. Це ліки дозволено пити і в якості профілактики зараження цими паразитами, наприклад, тоді, коли у когось з членів сім’ї вони виявлені. Його потрібно приймати за 4 години до сну по одній капсулі.

Рада! Перед тим як почати лікуватися Омезом, потрібно переконатися у відсутності онкології, так як ракові клітини при прийнятті препарату починають подвоюватися.

Варто відзначити, що медикамент ефективний не тільки при хворобах шлунка, його використовують і при проблемах з печінкою і нирками. Вся справа в тому, що засіб накопичується в нирках і з часом виходить з організму з сечею.

Таблетки омез: діюча речовина, форми випуску

Ті люди, які часто хворіють на виразку, знають, що це захворювання загострюється восени і навесні, а значить в цей час року потрібно займатися профілактикою хвороби, приймаючи по одній капсулі в день. Таке лікування можна продовжувати до півроку, але найчастіше люди в профілактичних цілях приймають препарат кілька місяців.

Іноді цей препарат призначають після застосування нестероїдних медикаментів, які й спровокували порушення в роботі ШЛУНКОВО-кишкового тракту. В такому випадку доза повинна бути мінімальною. В місяць дозволено приймати лише 20 мг під наглядом лікаря. Адже реакція організму може початися і на такий препарат.

Синдром Золлингераэллисона або аденома підшлункової залози – серйозне захворювання, яке характеризується численними виразками та ураженнями кишечника. У такому випадку лікування жебрати індивідуально в кожному випадку. Якщо кислотність підвищена дуже сильно, то лікар може прописати дозування до 120 мг. Але варто відзначити, що таке лікування потрібно проводити тільки під досвідченим наглядом лікаря. Також не варто забувати, що він допомагає не відразу, а через якийсь час тривалого лікування.

Таблетки омез: діюча речовина, форми випуску

Інструкція застосування

Якщо ви лікуєтеся капсулами, то потрібно знати, що їх потрібно ковтати цілою, не розжовуючи. Інакше ефективність від такого лікування не настане. Приймати їх потрібно з ранку натщесерце та ввечері перед прийомом їжі. Тривалість такого лікування напряму залежить від вираженості симптомів захворювання і хвороби. В залежності від хвороби деколи потрібно комплексне лікування.

Таблетки омез: діюча речовина, форми випуску

Проте, якщо з якихось причин у вас не виходить проковтнути капсулу, не варто відмовлятися від такого лікування, можна вдатися до одного з методів.

Для лікування Омезом потрібно вміст капсули змішати зі столовою ложкою яблучного пюре. Але потрібно знати про те, що в такому вигляді зберігати ліки не можна, його необхідно прийняти одразу ж запити водою.

При введенні внутрішньовенно, як правило, використовується дозування 40-80 мг. Часом лікар може порекомендувати і 60 мг, які можна розділити на два прийоми. Потрібно знати, що приготовлений розчин для ін’єкції придатний до застосування протягом доби. Для деяких пацієнтів лікар прописує змішане лікування, тобто з порошком і капсулами. Найчастіше лікування Омезом триває 3 тижні, перші два дні потрібно вводити препарат внутрішньовенно, а коли з’являться поліпшення, можна перейти на прийом капсул у тому ж дозуванні.

В середньому лікування цим препаратом потрібно проводити 2 тижні, але в деяких випадках лікар може його продовжити до двох місяців. Найчастіше це трапляється, якщо за час лікування виразка не зрослася. Але без консультації лікаря не потрібно самостійно збільшувати тривалість прийому, так як це може бути чревате наслідками.

Для того щоб побороти гастрит часом досить одного тижня лікування. В день потрібно пити по одній капсулі.

Але якщо ефективності від Омез не настає, тривалість лікування може бути продовжено або лікар призначить нову терапію. Але варто знати, що препарат не ефективний при кожній формі гастриту. Тому лікуванням повинен займатися тільки лікар. Якщо під час хвороби кислотність знижена або в нормальній формі засіб не завжди може бути ефективним, а тому лікарі найчастіше підбирають інше лікування. Хоча деяким пацієнтам допомагає ліки Омез в такому випадку.

Панкреатит – це одне з захворювань, при якому показано комплексне лікування, і Омез повинен входити до складу оздоровчих процедур. Його можна пити і при профілактичній терапії. У тому випадку якщо йдеться про загостреннях хронічних, то в день потрібно приймати не менше 40 мг Омез. Якщо хвороба в гострій стадії, то достатньо і 20 мг.

Таблетки омез: діюча речовина, форми випуску

Важливо! Якщо з якоїсь причини ви пропустили прийом медикаменту, то не варто поновлювати пропущеної дози, необхідно продовжувати лікування в тому ж порядку.

Варто пам’ятати про те, що лікуватися Омезом постійно не можна, після пройденого курсу необхідно зробити перерву, і при необхідності відновити лікування через деякий час. Але робити це потрібно тільки після консультації лікаря, самостійне призначення препарату може тільки нашкодити здоров’ю.

Омез капсули або порошок однаково ефективні, але їх дозування може відрізнятися від захворювання та інших факторів. У статті було складено опис препарату, який допомагає впоратися з різними недугами.