Зазвичай необхідно зробити безліч аналізів, щоб дізнатися, наскільки добре функціонує наш організм. Але бразильський вчений Клаудіо Гіль Арауджо розробив один простий тест, який, як він запевняє, здатний визначити, наскільки ви по-справжньому молоді. Численні дослідження підтвердили, що цей трюк дійсно працює.

Все просто! Потрібно сісти і встати. Ось так:

1. Встаньте на підлогу без взуття і перехрестіть ноги. На початку вправи у вас 10 очок.

2. Сядьте, схрестивши ноги. Ні в якому разі не можна допомагати собі будь-якими частинами тіла. Якщо ви підтримуєте себе рукою, ліктем, колінами або ногою, ви втрачаєте одне очко. Якщо вам вдалося сісти таким чином, але ви все ще втрачаєте баланс, віднімається половина очки.

3. Продовжуйте сидіти на підлозі, схрестивши ноги, якийсь час. Тепер спробуйте встати без допомоги рук. Підтримуючи себе чимось, ви втрачаєте одне очко.

4. За допомогою простої шкали результатів можна легко визначити стан свого здоров’я.

Шкала:

8-10 очок: добре. Ти ведеш здоровий спосіб життя і твоє тіло у відмінному стані. Здоров’я в порядку.

6 — 7.5 очок: непогано. Є куди прагнути, але великого ризику немає.

3.5 — 5.5 очок: попередження. Є проблеми. Ризик померти у наступні 6 років у два рази вище, ніж у двох попередніх категорій.

0 — 3 очок: погано. Серйозне попередження. Ти в дуже поганій формі, і ризик померти у наступні 6 років у тебе в 5 разів вище, ніж у людини з категорії «добре».

Зрозуміло, такий тест не підійде людям зі специфічними захворюваннями. Тим не менш, спробувати його цікаво кожному.

Люди з перших двох категорій можуть бути спокійні. Але якщо ви опинилися в нижній групі, краще всерйоз задуматися про своє здоров’я, поки не стало надто пізно.

Втім, піклуватися про своє здоров’я необхідно завжди.

Бережіть себе!

Джерело