Тиск 130 на 60: що означає та чи нормально?

Зміст статті:

 • 1 Що означає артеріальний тиск 130/60?
 • 2 Чому низьке діастолічний тиск?
 • 3 Небезпека низького діастолічного тиску
 • 4 Способи терапії

Про стан людини можуть повідати різні параметри організму: артеріальний тиск, температурний режим тіла, загальні аналізи сечі і крові.

У будь-якого з параметрів існують певні норми, спираючись на які можна сказати, що нормально, а що ні.

Ідеальним вважається тиск 120/80. Перша цифра позначає верхнє (систолічний) тиск, друга цифра показує нижню (діастолічний) тиск.

Протягом дня тиск може коливатися під впливом безлічі факторів.

Пульсовий тиск – це різниця між систолічним і діастолічним показником, який становить від 30 до 50 мм ртутного стовпа. Спираючись на це, необхідно дізнатися, що означає тиск 130/60 і 130/50, чому пульсовий тиск високий, і що робити в такій ситуації?

Що значить артеріальний тиск 130/60?

Тиск 130 на 60: що означає та чи нормально?Артеріальний тиск 130/60 або 130/50 – це не нормально, навіть якщо людина прекрасно себе почуває. Така розбіжність між діастолічним і систолічним показником свідчить про патологічному стані, яке вимагає негайного звернення до лікаря.

Тиск 135/65 вважається підвищеним, але воно нормально, якщо людина почуває себе добре. Такі показники не потребують медикаментозного лікування, достатньо корекції способу життя (спорт, харчування, відмова від шкідливих звичок).

Особливості тиску у вагітних жінок:

 • Для вагітної жінки тиск 135/70 або 130/60 вважається нормальним, якщо інші параметри не виходять за межі встановленої норми, і при відсутності характерної симптоматики.
 • Набагато серйозніше підвищення нижнього показника, ніж його зниження.
 • Терапія може рекомендуватися тільки в тих випадках, коли нижній показник стає ще менше, наприклад 130/50 – це вже не нормально, і загрожує серйозними наслідками.

При таких показниках не виключається ймовірність порушення кровопостачання плода, внаслідок чого зменшується надходження поживних речовин, може виникнути кисневе голодування.

Якщо у здорової людини нижня цифра тиску дорівнює 60 мм ртутного стовпа, то можна говорити про гіпотонії.

Саме нижня межа артеріального тиску виступає показником стану структури магістральних судин, що свідчить про їх еластичності і напруженості.

Діастолічний тиск нижче норми сигналізує про порушення функціонування гормональної системи, яка відповідає за регуляцію артеріального тиску, можна навіть припустити, що розвивається патологія нирок.

Чому низьке діастолічний тиск?

На сьогоднішній день виділяється безліч причин, які можуть знизити нижні показники артеріального тиску до 50-60 мм ртутного стовпа. Найбільш поширені причини:

 • Порок серця. Нижня цифра знижується найчастіше при придбаному пороці серця, коли протікає недостатність аортального клапана, що є наслідком перенесеного міокардиту інфекційної етіології, або гострої форми ревматичної лихоманки.
 • Атеросклероз виступає поширеною причиною зниження діастолічного показника у людей після 65 років.
 • Патології нирок. Саме нирки відповідають за вироблення реніну, що сприяє стисненню судин. У цьому варіанті можна сказати, що з якоїсь причини синтез реніну збільшився в кілька разів.
 • Ендокринні порушення, які проявляються підвищеною функціональністю щитовидної залози.
 • Внаслідок прийому лікарських засобів. Деякі медикаменти можуть провокувати такі побічні реакції, як підвищення судинного показника. У такому варіанті ліки замінюється аналогічним, або знижується дозування.
 • У ряді випадків після інфаркту тиск може стабілізуватися нижче норми. Як правило, його не підвищують, тому, що це несе серйозну загрозу не тільки здоров’ю пацієнта, але його життя.
 • Тиск 130 на 60: що означає та чи нормально?Крім цього, низький діастолічний показник може свідчити про появу злоякісних новоутворень, алергічних реакціях.

  Іноді у здорової молодої людини може бути тиск 120/65, що говорить про інтенсивному фізичному навантаженні. Приміром, якщо людина не займався раніше спортом, а за один день спробував все надолужити.

  Зазвичай протягом недовгого часу тиск нормалізується до нормальних параметрів. Коли таке не відбувається, це не нормально, і говорить про розвиток якоїсь патології.

  Не можна не згадати і про неправильне вимірювання артеріального тиску. Досить часто буває, що пацієнт невірно зафіксував свої показники, або не дотримувався правил вимірювання.

  В цьому випадку потрібно проконтролювати свій тиск протягом декількох днів, і вивести усереднену норму. Можливо, справа у погрішності вимірювання.

  Небезпека низького діастолічного тиску

  Варто відразу сказати, що для молодих людей тиск 120/60 не є критичним, і воно відновиться до необхідної норми з часом.

  Для людей старшого та похилого віку, такі показники – це не нормально, і вони несуть в собі серйозну небезпеку:

  • Із-за надто низького судинного тиску виявляються застійні явища крові, внаслідок яких серцевий м’яз починає працювати в прискореному ритмі, щоб прокачати необхідну кількість крові. У свою чергу, це призводить до підвищення верхнього показника, збільшуючи ризик розвитку коронарної хвороби серця.
  • Низьке нижнє тиск, як і гипертоническое захворювання, збільшує ймовірність розвитку інсульту, інфаркту.
  • У літньої людини внаслідок малого постачання кров’ю головного мозку може розвинутися захворювання Альцгеймера. Спочатку відбувається розлад короткочасної пам’яті, потім порушується довготривала пам’ять. На жаль, таке захворювання медикаментозної терапії не піддається.

  Крім того, гіпотонія сильно знижує якість життя людини, тому що у нього постійна втома, слабкість, він не може сконцентруватися на виконанні яких-небудь обов’язків.

  Згубна симптоматика, яка виявляється на тлі низького судинного тиску, не дозволяє активно займатися повсякденними справами і вести активний спосіб життя.

  Способи терапії

  Тиск 130 на 60: що означає та чи нормально?Для поліпшення свого самопочуття, необхідно дотримуватися постійного режиму дня постійно. Деякі збої або відступу від режиму можуть переноситися болісно, з головним болем, нудотою і втомою.

  Прокидатися і засинати краще в один і той же час, бажано в провітрюваному приміщенні. Тривалість повноцінного нічного сну повинна бути не менше 8 годин. Чималого результату можна досягти за допомогою ранкової зарядки.

  Важливо переглянути свій раціон харчування v почати вести дієту при високому тиску:

 • Їжа повинна бути свіжою і корисною.
 • У день їсти 5 разів: три основних прийому їжі плюс 2 полудня.
 • Перерви між прийомами їжі – 3 години.
 • Не менш корисні водні процедури, можна записатися в басейн, гідромасаж, чудово нормалізує артеріальний тиск циркулярний душ. Слід відмовитися від гарячих ванн.

  При першій зареєстрованої ситуації зниження діастолічного тиску, необхідно негайно звернутися до лікаря, щоб встановити причини такого стану. Як правило, медикаментозне лікування супутнього захворювання вирішує проблему. А правильне харчування і режим дня, водні процедури і спорт в будь-якому випадку принесуть тільки користь для здоров’я. Відео до цієї статті пояснить різницю між показниками тиску.