Тиск 140 на 80, 70 і вище: що робити і якими ліками збити

Зміст статті:

 • 1 Показники і причини
 • 2 Перший етап лікування АД – немедикаментозна терапія
 • 3 Другий етап лікування АД – медикаментозна терапія
 • 4. Що робити при тиску 140/90?

Артеріальний тиск – це показники, за якими судять про стан людини. Якщо відбувається його відхилення від норми, виявляються дискомфортні відчуття, які згубним чином позначаються на функціонуванні серцево-судинної системи.

Коли у людини показники тиску 120/70-80 – це нормально. Але, не всі люди вписуються в межі норми. Параметри тиску, як правило, індивідуальні для кожної людини.

Деякі будуть себе нормально почувати при 110/70, а інші більш комфортно, коли цифри на тонометрі складають 140/90. Але, прийнято вважати, що якщо у здорової людини тиск 140/90, то це вже відхилення, і зовсім не нормально.

Виникає логічне питання, а що робити, якщо тиск 140/90, або 145/100? Які ліки допоможуть у цій ситуації нормалізувати артеріальний тиск?

Показники та причини

Тиск 140 на 80, 70 і вище: що робити і якими ліками збитиТиск показує дві цифри, які характеризують стан людини. Варто розібратися, які показники вважаються нормальними, а які відхиленням від норми?

Тиск 140 на 80 мм ртутного стовпа є тією мінімальною цифрою, яка при повторному вимірюванні вважається артеріальною гіпертензією 1 ступеня. Іншими словами, ставиться діагноз прикордонна гіпертензія.

Тобто, якщо у людини тиск 139/89 – це нормально, але буквально 1 мм ртутного стовпа, і з’являється артеріальна гіпертензія.

В здоровому організмі, навіть при сильному стресі, ніколи не станеться такого різкого стрибка ПЕКЛО. Тому, тиск 140 на 80 мм ртутного стовпа означає первинну артеріальну гіпертензію, незважаючи на те, що друга цифра в межах норми.

Артеріальний тиск також вважається підставою для постановки діагнозу артеріальна гіпертензія.

Так як існує безліч причин виникнення підвищеного тиску, то не завжди вдається їх встановити з точністю. У такому варіанті доктор говорить про есенціальної гіпертензії. Виділяють наступні причини підвищеного тиску 140/90:

 • Зайва маса тіла. Кожен кілограм зайвої ваги безпосередньо впливає на артеріальний тиск, збільшуючи його. Можна з упевненістю сказати, що 30 кг зайвої маси призведуть до гіпертензії.
 • Патологічний стан нирок.
 • Вікові зміни в організмі. Природному старінню піддаються і артеріальні стінки, внаслідок чого вони втрачають свою еластичність і пружність, підвищується опірність судин кровотоку, як результат, тиск може бути не тільки 140/90, але і більше 140/100-110.
 • Генетична схильність.
 • Шкідливі звички, неправильне харчування.
 • Гіподинамія, порок серця, стресові ситуації.

Нерідко тиск 140/100 може стати причиною прийому гормональних препаратів, як правило, коли пацієнт перестає приймати ті ліки, тиск нормалізується і приходить в норму.

У вагітних жінок бувають некеровані стрибки тиску, пов’язані з важкою вагітністю і пізнім токсикозом, нерідко діагностуються цифри 142/95.

При тиску 140/100 лікарі найчастіше віддають перевагу немедикаментозної терапії, за допомогою зміни способу життя. Але, коли показники перевищують 140/100, стають 140/110 і вище, то в будь-якому випадку призначаються різні ліки, які допомагають збити ПЕКЛО.

АТ 120/70-75 вважається ідеальним тиском, при якому людина відчуває себе нормально. Але, на жаль, ідеальні параметри зустрічаються дуже рідко. Деякі люди можуть відчувати себе чудово і з АД 120/85, при цьому, прожити з таким тиском все життя. Просто для них такі цифри вважаються нормою.

Багато хто цікавиться, а якщо тиск 140/110 – це нормально? Ні, таке тиск теж не прийнято вважати нормою.

При тиску 140/110 потрібно виводити з організму надлишки, відмовитися від кухонної солі, жирної їжі, куріння і алкоголю. У ряді випадків лікар призначає ліки від тиску, як більш м’які, так і серйозні.

Якщо дотримуватись рекомендацій лікаря, то з часом можна претендувати на тиск 130/70.

Перший етап лікування АД – немедикаментозна терапія

Тиск 140 на 80, 70 і вище: що робити і якими ліками збитиОтже, які показники вважаються нормальними, було з’ясовано. Тепер необхідно з’ясувати, що має на увазі під собою лікування без ліків.

Лікування гіпертонії, з показниками 140/85-100 потрібно починати з немедикаментозного лікування, віддаючи переваги фізіотерапевтичним процедурам, спеціальне дієти, фітотерапії.

Медикаментозна терапія показана в тій ситуації, коли ПЕКЛО 140/110, або, коли тиск 140/85-100, але є хронічні супутні захворювання, у пацієнта дуже погане самопочуття.

А також, ліки призначаються в тих випадках, коли півроку немедикаментозного лікування не принесли бажаного зниження, тиск залишилося на колишньому рівні 140/100.

Нерідко буває, що якщо пацієнт дотримується всіх правил і рекомендацій, то у нього тиск нормалізується до ідеальних показників – 120/70.

Що включає в себе медикаментозне лікування:

 • Відмовитися від шкідливих звичок. Алкогольні напої вживати помірно, віддати перевагу натуральному червоному вину або свіжого пива.
 • Спеціальна дієта. Величезну роль в успіху одужання грає обмеження/виключення кухонної солі з раціону харчування. При зайвій вазі, необхідно схуднути.
 • Оптимальні фізичні навантаження – повільна ходьба, біг (з дозволу лікаря), плавання, їзда на велосипеді, танці.
 • Психорелаксация, що включає в себе сеанси з гіпнозом, загальним розслаблюючим масажем, точковим масажем, голкотерапією.
 • Фізіотерапія – електросон, електрофорез з Новокаїном, Папаверином, сірководневі ванни.
 • До фітотерапії відносять курсове лікування за допомогою лікарських зборів, які містять в собі пустирника, валеріани, меліси, калину. Проте які збори найбільш ефективні в конкретній ситуації, підкаже лікар.
 • Нетрадиційна медицина. Вважається, що гіпотензивну дію надає буряковий і морквяний сік, плоди брусниці, журавлини.
 • За допомогою такої терапії у чоловіків вдається стабілізувати тиск до 126/79, а у жінок до 120/75. На жаль, часто доводиться вдаватися і до більш важкої артилерії у вигляді антигіпертензивних препаратів.

  Другий етап лікування АД – медикаментозна терапія

  Тиск 140 на 80, 70 і вище: що робити і якими ліками збитиЯкщо не допомогло схуднення, відмова від солі і інші методи, лікар призначає ліки, що надають антигіпертензивний ефект. Вони допомагають вивести надлишки рідини з організму людини, сприяють розширенню судин, як наслідок, знижується АТ.

  Варто розібратися, які ліки призначаються лікарем при підвищеному тиску? Всі препарати, що дозволяють знизити тиск крові, діляться на п’ять великих категорій:

  • Сечогінні ліки – Індапамід, Фуросемід, сприяють виведенню зайвої рідини з організму, а отже, відбувається зниження показників тиску.
  • Блокатори кальцієвих каналів – Ніфедипін, Верапаміл. Дана група засобів блокує кальцієві канали, що не дозволяє скорочуватися судинних стінок. В результаті збільшується просвіт судин, відновлюється нормальний кровотік, а тиск стабілізується до нормальних цифр.
  • Інгібітори АПФ – Беназеприл, Еналаприл. Вважаються як ліки першої лінії, можна приймати у ході тривалого лікування, але і використовувати як засоби миттєвого дії.
  • Антагоністи ангіотензину – Лозартан, Козаар.
  • Адреноблокатори – Атенолол, Бетаксолол, блокують вплив адреналіну на судинні стінки, внаслідок чого сповільнюється пульс, зменшується синтез норадреналіну і адреналіну.

  Варто відзначити, що адреноблокатори володіють одним, але істотним недоліком, у них багато побічних ефектів.

  У свою чергу, сечогінні препарати поділяються на декілька категорій:

 • Тіазидні діуретики є найдешевшими з аналогічних засобів, але вони крім виведення зайвої рідини з організму, виводять калій, який важливий для повноцінного функціонування серцево-судинної системи.
 • Петльові діуретики вживати на постійній основі не рекомендується.
 • Калійзберігаючі діуретики необхідно приймати тим пацієнтам, у яких знижений вміст калію в крові.
 • Визначити, наскільки ефективно підібрана медикаментозна терапія, можна за такими критеріями:

  • Якщо пацієнт добре переносить запропоновану терапію, відчуває себе нормально і не скаржиться на виникнення нової симптоматики.
  • Якщо відбувається зниження показників систолічного і діастолічного тиску до норми, значить, терапія підібрана правильно.

  Як правило, лікар для лікування артеріальної гіпертензії призначає не один препарат, а відразу декілька, які добре працюють у своєму симбіозі.

  Ліки мають різні механізми впливу, тому можуть одночасно впливати на декілька факторів підвищення артеріального тиску.

  Що робити при тиску 140/90?

  Тиск 140 на 80, 70 і вище: що робити і якими ліками збитиЯкщо тиск підвищився один раз, тобто раніше такого не спостерігалося, значить хвилюватися не варто. Потрібно просто подумати про причинних, можливо був сильний стрес, або людина перепрацював.

  Але, якщо ПЕКЛО властиво підніматися на регулярній основі, то з такою ситуацією необхідно щось робити:

 • Для початку необхідно контролювати свій артеріальний тиск. Бажано вимірювати не менше 3-х разів на день.
 • Щодня приймати ліки, раніше призначені лікарем.
 • Внести у своє життя оптимальні фізичні навантаження, прогулянки по свіжому повітрю і правильне харчування.
 • Коли у людини тиск 140/90 – це не нормально, він відчуває певний дискомфорт, який заподіює підвищений АТ. Які ж дії допоможуть в такій ситуації? У цьому випадку потрібно вжити таких заходів:

  • Прийняти зручне положення, постаратися повністю розслабитися. Приступити до дихальної гімнастики, роблячи глибокі повільні вдихи і видихи (10 хвилин). Зазвичай такий спосіб допомагає збити тиск, якщо воно трохи підвищився.
  • Якщо артеріальний тиск зростає, а не знижується, то потрібно викликати швидку допомогу.
  • Зняти напад підвищеного АТ допоможе валеріанова настойка, яка зобов’язана бути в домашній аптечці гіпертоніка.
  • Якщо напад супроводжується хворобливими відчуттями в області серця, потрібно покласти під язик таблетку Нітрогліцерину.
  • Якщо АТ підвищився в перший раз, і причин людина не знає, то не варто приймати препарати, які порадили інші люди. Які ліки необхідні в такій ситуації, знає тільки лікар.

  У будь-якому випадку, лікувати підвищений АТ необхідно в обов’язковому порядку, адже систолічний показник 140 – це хвороба, внутрішній сигнал організму, який свідчить про те, що пора приступати до лікування, усунувши згубні звички, і відкоригувавши свій спосіб життя.

  Варто пам’ятати, що самостійне призначення лікарських засобів неприпустимо. Кожен препарат має свої протипоказання, і велика ймовірність погіршення ситуації, а не одужання. Найпопулярніше відео в цій статті розповість про основні моменти високого тиску.