Тиск 170 на 100 (110,90,120,80,70): що означає і що робити

Зміст статті:

 • 1 Ризики тиску 170/120-130
 • 2 Що робити, щоб знизити артеріальний тиск?
 • 3 Дихальна гімнастика для зниження тиску
 • 4 Основні правила контролю нормалізації і стабілізації тиску

У сучасному світі виділяється група захворювань, які вважаються хворобами сучасного суспільства.

Такі патології пов’язані з розвитком соціальних процесів, зміною способу та ритму життя в бік прискорення.

Однією з винуватиць втрати працездатності, летальних випадків та прогресування супутніх захворювань, вважається артеріальна гіпертензія.

Якщо систолічний тиск 170-179, а діастолічний тиск 109-110, то діагностується гіпертонічна хвороба 2 ступеня.

Дуже важливо вчасно визначити цей ступінь, тому що вона постає перехідним станом і певною межею між звичайним і важким розвитком артеріальної гіпертензії, а також її ускладнень.

Що робити, якщо стався стрибок тиску до 175/100? Які ліки допоможуть знизити артеріальний тиск 175/110? І що значить, якщо тиск піднявся до 170/130?

Ризики тиску 170/120-130

Тиск 170 на 100 (110,90,120,80,70): що означає і що робитиАртеріальна гіпертензія другого ступеня може нести певні загрози для здоров’я і життя людини.

У медичній практиці існує класифікація, розглядає фактори, що впливають на артеріальний тиск і пригнічують клінічну картину пацієнта, ймовірність незворотних змін, яких зазнали органи-мішені. Фактори ризику при тиску 170/130:

 • Вікова група: для чоловіків – вік 55 років і більше, для слабкої статі від 60 років і більше.
 • Підвищений рівень холестерину в крові.
 • Тривалий період тютюнопаління.
 • Зайва вага.
 • Наявність цукрового діабету.
 • Сидячий спосіб життя.

Тиск крові 170/120 відноситься до першого ступеня ризику, як правило, такий стан не обтяжується негативними факторами. Ризик розвитку важких захворювань, які вражають органи мішені, менше 15%.

При ризик першого ступеня, в переважній більшості випадків, вдається знизити показники артеріального тиску 170/120 до 130/90, якщо пацієнт скоректує свій спосіб життя, і буде приймати рекомендована ліки. Зазвичай на цій стадії вистачає призначення одного лікарського засобу, прогноз сприятливий.

При тиску 170/100-110, коли діагностується ризик другого ступеня, анамнез пацієнта включає в себе один або кілька перерахованих негативних факторів. У цьому варіанті ймовірність розвитку ускладнень з боку органів-мішеней зростає до 20%.

Третя ступінь ризику при тиску 170/100-110 діагностується тільки у тих випадках, коли є три і більше обтяжених категорії. Ймовірність розвитку серйозних ускладнень збільшується до 30%.

Остання група ризику при тиску 170/100-110 діагностується, коли є багато негативних чинників. Ризик виникнення важких патологічних процесів більше 30%.

Що робити, щоб знизити артеріальний тиск?

Тиск 170 на 100 (110,90,120,80,70): що означає і що робитиДоцільно відразу відзначити, що якщо у пацієнта регулярно піднімається артеріальний тиск до 170/100, в цьому випадку без прийому медикаментозних засобів не обійтися.

Крім того, такі показники ніколи не знизяться до «ідеального» тиску крові, як 120/80. Як правило, при адекватної терапії, артеріальний тиск нормалізується до 135-140/80-90, при якому пацієнт добре себе почуває.

Якщо у пацієнта діагностуються показники 170/90, то лікар призначає медикаментозні препарати в індивідуальному порядку:

 • Антагоністи кальцію, які розслаблюють гладкі м’язи тканин і судинні стінки. Вони перегороджують шлях кальцію в гладком’язові клітини, допомагають знизити концентрацію цього елемента в організмі, внаслідок чого вдається знизити ПЕКЛО.
 • Бета-адреноблокатори забезпечують блокування бета-адренорецепторів, що знижують частоту биття серця і пульсу, зменшують потребу міокарда в кисні. Вони рекомендуються в комбінації з діуретичними препаратами, інгібіторами ангіотензин-перетворюючого ферменту і серцевими глікозидами.
 • Сечогінні препарати при високому тиску допомагають виводити зайву рідину з організму, перешкоджають розвитку гіпертонічного кризу. Ліки підбирається до конкретної ситуації, і якщо діуретик виявляється не ефективним, він замінюється аналогічним засобом цієї категорії.
 • Інгібітори ангіотензин-перетворюючого ферменту гальмують вироблення ангіотензину у нирках, який сприяє звуженню судинних стінок. Під впливом цієї категорії ліків знижується приплив крові до серця, внаслідок чого знижується навантаження на серцевий м’яз.
 • Блокатори рецепторів ангіотензину-2 відносяться до категорії ліків нового покоління, зменшують частоту скорочень серця і рівень кальцію в гладком’язові тканинах. Знизити артеріальний тиск до необхідного рівня вдається за кілька тижнів.
 • Гангліоблокатори забезпечують тимчасове переривання нервових імпульсів, купируют спазмування судин.
 • Миотропные судинорозширювальні засоби забезпечують розслаблення мускулатури, розширюють артеріальні просвіти.
 • Якщо тиск крові зупиняється на показниках 170/80-90, то необхідно щось робити. По-перше, варто контролювати артеріальний тиск кожен день, щоб виявити динаміку стрибків. По-друге, потрібно звернутися до лікаря, який проведе обстеження і порекомендує адекватну схему лікування.

  По-третє, не можна забувати, що причини підвищеного тиску, в переважній більшості випадків криються в образі життя пацієнта. Важливо переглянути своє харчування, відмовитися від куріння і алкогольних напоїв, скоротити споживання кухонної солі, внести у своє життя оптимальні фізичні навантаження.

  Багато пацієнта цікавляться, а до яких показників необхідно знизити АТ 170/90? У цьому випадку, артеріальний тиск знижується не до ідеального 120/80, а до робочого тиску пацієнта.

  Якщо у хворого раніше тиск було 140/90, і він добре себе почував, значить, цільовий рівень таким і буде.

  Дихальна гімнастика для зниження тиску

  Тиск 170 на 100 (110,90,120,80,70): що означає і що робитиНормалізувати кров’яний тиск можна за допомогою дихальної гімнастики, яка допомагає знизити показники, заспокоює нервову систему, бореться з порушеннями сну.

  Багато часу вправи не заберуть, досить зробити кілька дихальних вправ в день на протязі 7-12 хвилин. Спочатку вдається знизити АТ на 15-20 мм ртутного стовпа, але при регулярності тренувань дихальна гімнастика допомагає нормалізувати тиск до необхідного рівня.

  Заняття «Глибоке черевне дихання»:

  • При тиску 160/90 потрібно сісти на стілець, спина повинна бути пряма, руки покласти на живіт, але на нього не тиснути.
  • Зробити через ніс і повільний глибокий вдих животом (живіт випинається при вдиху, це можна відчути руками). Після довести повітря до грудної клітини, як би «випинаючи» її вперед.
  • Якщо вийде, тренування можна посилити зведення лопаток.
  • Вдихнувши максимально глибоко, затримати дихання на 7 секунд.
  • Повільно видихнути через ніс. Повністю видихнувши, не варто робити відразу глибокий вдих, необхідно затримати дихання на 10-15 секунд.
  • Після відпочити хвилину, повторити не більше 3-х разів.

  Цю вправу можна робити, коли піднявся тиск, а також, що робити в якості профілактичних заходів на регулярній основі. Час виконання може бути будь-який: ранок, обід або вечір. Але, не раніше ніж через 2 години після прийому їжі.

  Користь від тренування полягає в наступному:

 • Вдається знизити артеріальний тиск.
 • Здійснюється заспокійливий вплив на нервову систему.
 • Тренування діафрагми.
 • Стимулюється підшлункова залоза, кишечник.
 • Збільшується життєвий об’єм легенів.
 • Тиск 170 на 100 (110,90,120,80,70): що означає і що робитиВажливо: потрібно навчитися робити гімнастику плавно, не робити розривів при вдиху. Після заповнення киснем живота, здійснюється плавний перехід заповнення грудної клітини.

  Варто також відзначити, що перші кілька днів після тренування можливі запаморочення, але це нормально. Буквально через 5 днів регулярних занять, запаморочення більше турбувати не будуть.

  Спираючись на численні відгуки гіпертоніків, можна укласти, що в перші 4-5 занять вдається знизити АТ на 15-20 мм ртутного стовпа, але наступні більш ефективні, дозволяючи досягти більш значних цифр від 30 до 40 мм ртутного стовпа.

  Основні правила контролю нормалізації і стабілізації тиску

  Артеріальна гіпертензія є підступним захворюванням, не завжди можна передбачити, коли буде черговий стрибок тиску, і що робити в такій ситуації. Зважаючи на це, щоб попередити перепади тиску, потрібно дотримуватися рекомендацій:

  • Призначати препарати для лікування високого тиску повинен тільки лікар.
  • Необхідно регулярно приймати лікарські засоби, дотримуючись дозування та кратність прийомів.
  • Не можна самостійно переривати курс лікування, навіть якщо тиск знизився.
  • Важливо контролювати свій артеріальний тиск. Бажано вимірювати його два рази в день, фіксувати отримані даний в щоденнику контролю АТ.
  • Дотримуватись здорового способу життя, відмовитися від паління (звужує судини), обмежити споживання повареної солі (затримує рідину в організмі), дозовано вживати алкогольні напої та інше.
  • Оптимальні фізичні навантаження сприяють поліпшенню циркуляції крові в організмі, сприятливо впливають на організм в цілому. Наприклад, плавання зміцнює всі загальні м’язи в організмі, також допомагає знизити артеріальний тиск.

  Артеріальна гіпертензія успішно піддається лікуванню. Основна умови – оперативне звернення до лікаря, точне виконання всіх рекомендацій лікаря. Ні в якому разі не можна ігнорувати високі показники тиску або займатися самостійним призначенням лікарських засобів.

  В процесі лікування артеріальної гіпертензії необхідно прагнути до цільового рівня артеріального тиску не менше 140/90 мм ртутного стовпа. Відео до цієї статті продемонструє, які бувають вправи при гіпертонії.