Торичні лінзи: це засіб для підвищення різкості зору

Астигматизм – це поширена форма захворювання ока, що виникає із-за спотворення сферичної поверхні рогівки очного яблука. Ідеальним інструментом для виправлення такої патології є торичні лінзи. Вони є вдосконаленим аналогом очок, так як створюють більш ефективну корекцію очей.

Зміст:

 • 1 Загальна інформація
 • 2 Технічні особливості жорстких лінз
 • 3 Характеристики м’яких торичних лінз
 • 4 Правила підбору
 • 5 Методи стабілізації лінз
 • 6 Існуючі режими застосування
 • 7 Кілька порад по догляду

Загальна інформація

Торичні лінзи: це засіб для підвищення різкості зору

Що таке торичні лінзи

Окуляри в порівнянні з лінзами історичної конструкції не здатні підвищити гостроту зору у людини. Це викликане тим, що між очима і склом, вставленими в оправу, існує велика відстань. Воно приблизно дорівнює 12 мм. При застосуванні лінз, які перебувають у безпосередньому контакті з рогівкою, створюється загальна оптична система. Такий інструмент не спотворює справжні розміри в порівнянні з окулярами.

Багато лікарів вважають, що для виправлення астигматизму можна застосовувати сферичные лінзи стандартного виконання. Але їх характеристики не повинні знижувати параметри вирівнювання різкості зображення. Тобто, не знижувати якість зору очей. Потрібно зауважити, що такі пристосування в контакті з рідиною, називаної сльозами, здатні рівняти площа рогівки очей.

До недавнього часу з астигматизмом боролися з допомогою лінз, що володіють міцною структурою. Вони надійно фіксуються на поверхні ока і не втрачають форму в процесі застосування. Але, як показує практика, не всі пацієнти, що мають порушення у корекції очей, переносять жорстку конструкцію такого пристосування. Тому, були створені торический вид з м’якого матеріалу.

М’якої структури пристосування для очей виготовляються з такого ж матеріалу, що і контактні лінзи. Їх відмінність полягає лише в конструкції. Торичні лінзи – це пристосування, які складаються з двох шарів – історичної і сфероцилиндрической сфери. Перша виправляє корекцію очного яблука, а друга знижує патології короткозорості і далекозорості.

Технічні особливості жорстких лінз

Торичні лінзи: це засіб для підвищення різкості зору

Все про жорстких торичних лінз

Для виготовлення таких пристосувань використовують полімерний матеріал, ідеально пропускає повітря. Тобто така лінза має критерієм газопроникності. Це не можна сказати про аналогу з м’якої матерії. Силиколь – гідрогель менше пропускає кисню.

Другим пріоритетним якістю жорсткої лінзи є здатність зберігати форму, що підвищує ступінь корекції. На додаток вони відрізняються тривалим терміном застосування. Серед мінусів необхідно відзначити незручність в контакті з очними яблуками. Тобто людина відчуває певний дискомфорт. Це виражається больовими відчуттями і подразненнями рогівки.

Жорсткі лінзи бувають двох типів – нічного і денного застосування. Нічні пристосування одягаються перед сном. Це робиться для виправлення нерівностей на поверхні рогівки за рахунок жорсткої структури. Їх підбір є складним процесом. Тому така дія має робити професіонал.

Характеристики м’яких торичних лінз

Торичні лінзи: це засіб для підвищення різкості зору

М’які лінзи

М’якої форми торичні лінзи, по суті, є нововведенням в сучасній медицині. Матеріал виготовлення здатний пропускати кисень і володіє гідрофільними характеристиками. Такі особливості сприяють збереженню вологи, і підтримання природного середовища.

Але м’яка форма матеріалу не дає належної ефективності корекції зору. У процесі застосування структура лінз підсихає, що призводить до зміни фізичних властивостей. На практиці застосовують спеціальну рідину для їх зволоження.

Не можна забувати про режим носіння таких засобів корекції зору. В цьому плані необхідно дотримувати рекомендації лікаря.

Правила підбору

Торическую оптику можна придбати в салоні оптичних виробів. Там офтальмолог допоможе зробити правильний підбір. Для цього він застосовує офтальмометрию, рефрактометрія і інші технології діагностування. У процесі визначення мірою гостроти зору обов’язково враховується вік пацієнта, а також рід його діяльності. Після процедур діагностики, за встановленими значеннями фахівці виготовляють лінзи.

У процесі користування такими медичними виробами потрібно пам’ятати про термін придатності. Продовження дозволеного періоду носіння може призвести до гипоксическим ефектів, коли недостатньо кисню поглинається тканиною очі. Тому лінзи потрібно періодично міняти на новий комплект.

Важливо пам’ятати про щоденному догляді за такими медичними виробами. Для цієї мети існують спеціальні розчини багатоцільового призначення. Які з них застосовувати, необхідно проконсультуватися у лікаря.

Методи стабілізації лінз

Торичні лінзи стабілізуються кількома способами. До них відносяться:

 • модифікація кривизни одного шару структури виробу
 • срезывание кромки в нижній частині, що додається до краю нижньої повіки
 • ущільнення нижнього краю лінзи, зване призматичним баластом
 • ущільнення в нижній і верхній частині, зване перибалластом

Для досягнення максимальної стабілізації фахівцями застосовується відразу кілька з перелічених способів.

На площі лінз розташовані лазерні маячки, які вказують на правильну посадку виробу в конкретному епізоді. На сьогоднішній день у продажу можна зустріти торичні вироби, виготовлені з гідрогелю або силікон – гідрогелю. Вони мають різний режим застосування. Крім цього існують кольорові, відтінкові і мультифокальні торичні лінзи для корекції астигматизму.

Існуючі режими застосування

Кожна людина, що носить торичні лінзи, зобов’язаний завжди пам’ятати про періодичність заміни і режимах застосування. Про це правило можна забувати.

Дані вироби для очей по частоті заміни діляться на кілька категорій. Ними є:

 • Лінзи стандартного або традиційного виконання. Термін служби знаходиться в періоді від шести до дванадцяти місяців.
 • Вироби корекції планової заміни. Період часу носіння становить три місяці.
 • Лінзи частої зміни за встановленим планом. Змінюються після однієї-двох тижнів носіння.
 • Пристосування щоденної зміни. Носяться тільки один день.
 • За режимом застосування торичні лінзи поділяються:

  • денного застосування — носяться вдень, а на ніч знімаються і дезінфікуються в спеціальному засобі
  • пролонгованого використання – носіння без зняття допускається протягом семи днів
  • гнучкого застосування – не дозволяється знімати до двох ночей
  • безперервного використання – засіб допускається носити, не знімаючи до одного місяця

  Пацієнтам з проблемою зору необхідно строго пам’ятати про перерахованих параметрах і режимах носіння. Їх недотримання призводить до тяжких патологій.

  Кілька порад по догляду

  Як будь-який інший медичний засіб, торичні лінзи вимагають правильного догляду. Від нього залежить носіння до встановленого терміну, а також знижується до мінімуму ризик появи більш серйозних недуг і гострих побічних ефектів.

  Фахівці рекомендують застосовувати кілька нескладних правил у процесі догляду за засобами корекції зору. Ними є:

  Торичні лінзи: це засіб для підвищення різкості зору

  Як зберігати

 • Після шкарпетки проводити механічну очистку за допомогою спеціального розчину. Його наносять на поверхню виробу і витирають пальцем накопичилися відклади.
 • Лінзи після протирання кладуть у спеціальний контейнер, де знаходиться розчин.
 • Для запобігання пересихання структури потрібно використовувати зволожуючого виду краплі.
 • Регулярно проводити чищення від бруду контейнера для зберігання виробу.
 • Теоретично торичні лінзи застосовують для виправлення астигматизму. В дійсності вони не здатні вилікувати цю недугу, а лише збільшують ступінь різкості зору.