Очі, наше «дзеркало душі», схильні до старіння набагато швидше і помітніше, ніж все інше обличчя. Мало того, що навколо них виникають помітні зморшки, з віком шкіра повік розтягується і відвисає, утворюючи «мішки» і темні кола та надаючи обличчю втомлений і хворобливий вигляд. Ні косметичні засоби, ні грамотний макіяж, ні сучасні процедури не здатні усунути цей недолік. Єдине рішення проблеми в цьому випадку – віддатися в руки пластичного хірурга. Операції по корекції століття в естетичній медицині називаються блефаропластикою.

Залежно від обсягу втручання застосовуються різні види блефаропластики:

 • кругова;
 • пластика верхніх повік;
 • пластика нижніх повік;
 • трансконъюктивальная блефаропластика нижніх століттях.

Останній вид блефаропластики відрізняється від інших принципово. Це малоінвазивна методика, що дозволяє провести «безшовну» корекцію нижнього століття з мінімальним відновним періодом і низьким ризиком післяопераційних ускладнень.

Показана трансконъюктивальная блефаропластика в тих випадках, коли у пацієнта немає надлишку шкіри в області очей, а є дефект, який виражається в грижах навколоочної жирової клітковини. Як правило, такий недолік зустрічається у досить молодих людей, і виглядає він як надлишкова опуклість нижніх повік у поєднанні з явно вираженою нососкуловой борозною. У пацієнтів у більш зрілому віці видалення жирових гриж трансконъюктивальным шляхом проводиться лише в тому випадку, якщо шкіра повік зберегла відносну пружність і немає необхідності ізсікати зайву тканину.

Визначити, яка саме блефаропластика потрібна, звичайна або безшовна, може тільки пластичний хірург на очному огляді, оцінивши стан шкіри нижніх і верхніх повік пацієнта.

Зміст сторінки

 • 1 Переваги трансконъюктивальной блефаропластики
 • 2 Як проводиться трансконъюктивальная блефаропластика нижніх повік?
 • 3 транскон’юнктивальний: за і проти
 • 4 Дивіться відео: Трансконъюктивальная блефаропластика — мій досвід
 • 5 Дивіться відео: Прибрати МІШКИ під очима БЕЗ РОЗРІЗІВ. Підтяжка повік. Блефаропластика
 • 6 Відгуки про операції

Переваги трансконъюктивальной блефаропластики

Операція з видалення подглазных жирових гриж може проводитися двома способами. Перший, традиційний, робиться через розріз по лінії вій нижнього століття. Черезшкірне (субцилиарный) доступ здійснюється за класичною блефаропластики. Він дозволяє не тільки видалити надлишок підшкірно-жирової клітковини під очима, але й скорегувати яскраво виражені «мішки» і зморшки, утворені складками втратила пружність шкіри. Такий дефект обумовлений віковими змінами, але може бути і в молодих пацієнтів, що мають таку особливість будови очей.

Другий варіант хірургічного доступу – трансконъюктивальный, означає, що розріз для видалення гриж робиться з внутрішньої сторони, через кон’юнктиву (слизову оболонку століття), що дозволяє уникнути видимих рубців і шрамів на нижніх століттях. Таким чином, жодних слідів хірургічного втручання при такому підході не залишається, завдяки чому можна отримати максимально природний результат.

Трансконъюктивальная блефаропластика нижніх повік вважається щадним методом корекції. Вона не передбачає «відрізання» тканин, що робить її досить безпечною з точки зору післяопераційних ускладнень і побічних ефектів класичної блефаропластики.

До останніх відносяться такі наслідки пластики, як деформації, викликані рубцюванням тканини. При загоєнні зовнішнього розрізу формується рубець, який може призвести до виворіт століття (эктропиону), коли під райдужною оболонкою ока стає помітна склера. Зайве видалення шкіри повік є причиною зміни розрізу очей, порушення міміки, тобто відбувається видиме сторонньому погляду зміна зовнішнього вигляду. При безшовної блефаропластики нижніх повік такі неприємності практично повністю виключені.

Малоинвазивность такої операції зумовлює низький ризик післяопераційних ускладнень, притаманних звичайній блефаропластики. Це набряки, гематоми, крововиливи — такі наслідки після безшовної нижній блефаропластики мають місце, але вони не настільки виражені і «розсмоктуються» набагато швидше, ніж при зовнішньому розрізі століття. Завдяки цьому відновлювальний етап після пластики проходить швидко і безболісно. Він не вимагає перебування в стаціонарі, застосування знеболюючих засобів і тривалого домашнього самітництва. Вже через кілька днів набряки спадають, і пацієнт може помилуватися результатом корекції і починати вести активне життя.

Ще одне додаткове перевагу безшовної пластики, яке забезпечує трансконъюктивальный розріз – відсутність необхідності в загальному наркозі. Операцію, як правило, проводять під місцевою анестезією, тим самим позбавляючи організм від негативного впливу внутрішньовенного наркозу.

Як проводиться трансконъюктивальная блефаропластика нижніх повік?

Пластика нижніх повік з внутрішнім розрізом триває близько 30-40 хвилин. Пацієнт отримує місцеву анестезію, яка починає діяти, поки пластичний хірург «малює» передопераційну розмітку.

В тканині нижнього століття лікар вводить спеціальний склад, який складається з фізрозчину, анестезуючого речовини і адреналіну. Анестетик дає знеболювання, адреналін викликає спазм судин і знижує кровоточивість тканин. Цей підготовчий процес називається інфільтрацією.

Після інфільтрації хірург виконує мікророзріз (прокол) за допомогою скальпеля по внутрішній стороні нижнього століття (кон’юнктиви). Лікар виділяє грижові пакети і витягує їх через розріз. Після чого рана зашивається матеріалами, які самостійно розсмоктуються через 5 днів, не вимагаючи зняття швів. Деякі фахівці вважають, що в ушиванні розрізу при такій пластиці немає необхідності, і залишають краї рани зростатися самостійно.

Після процедури пацієнт може відправлятися додому. Для зменшення набряків рекомендується робити холодні компреси. У багатьох клініках після блефаропластики використовують спеціальні постопераційні пластирі, які наклеюються під очі в перші 3 дні для запобігання гематом і набряків.

У відновний період не можна займатися спортом, користуватися косметикою. Очі повинні знаходитися в щадному режимі: не потрібно навантажувати їх читанням, роботою за комп’ютером, водінням автомобіля та іншими заняттями, які вимагають зорового напруги. Приблизно на 2 тижні потрібно забути про засмагу, а сонцезахисні окуляри краще носити 3 місяці після операції. На термін 3 – 4 тижні варто відмовитися від контактних лінз.

Якщо спостерігається подразнення очей, в перші кілька днів лікар може призначити місцеві антибіотики у вигляді очних крапель або закладання мазі під нижню повіку.

Важливо також правильно підготуватися до операції:

 • здати аналізи, список яких визначить хірург на попередній консультації;
 • відмовитися від куріння, алкоголю за 2 тижні до процедури;
 • припинити прийом ліків і вітамінів, що розріджують кров;
 • визначитися з датою операції, щоб вона не збігалася з часом менструації.

Протипоказаннями до проведення трансконъюктивальной пластики є запальні, інфекційні захворювання очей, синдром сухого ока, кон’юнктивіти, хвороби сльозових залоз і проток. Перед блефаропластикою потрібно здатися свого офтальмолога.

Наявність гострих і хронічних інфекцій в організмі, такі системні захворювання, як цукровий діабет, онкологія можуть стати істотним обмеженням для проведення пластичної операції.

Не роблять таку операцію пацієнтам з відвислим нижнім століттям, якщо шкіра повік втратила еластичність, є виражені мішки, зморшки і складки – в цьому випадку допоможе тільки класична блефаропластика.

Транскон’юнктивальний: за і проти

Завдяки тому, що трансконъюктивальная блефаропластика відрізняється простотою виконання і реабілітації, не вимагає покупки дорогих матеріалів і перебування в стаціонарі, зробити таку операцію може дозволити собі кожна жінка, так і чоловікам з подглазными грижами таку процедуру теж можна рекомендувати. Середня вартість пластики нижніх повік становить 30 – 40 тис. рублів.

Так як дане малотравматичне хірургічне втручання показане в основному молодим пацієнтам з певної естетичної проблемою, пластичні лікарі однозначно рекомендують проводити таку корекцію. Виражені набряки під очима значно погіршують зовнішність і додають особі , як мінімум, кілька років. Крім того, лікарський досвід дозволяє розглядати безшовну пластику повік як превентивну міру, завдяки якій пацієнту вдасться на довгі роки відсунути потреба у проведенні більш травматичною «обрізний» підтяжки шкіри навколо очей.

Жінки і чоловіки, які зважилися на пластичну операцію нижніх повік, в цьому питанні солідарні з хірургами. Негативних відгуків про блефаропластики з внутрішнім доступом практично немає. Основні «скарги» пов’язані з необхідністю виходити «в люди» в темних окулярах і деяким дискомфортом в області очей, відчуття піску, сльозотеча, неприємно моргати). Думка пацієнтів одностайно: синці, набряки та інші неприємності – ніщо в порівнянні з тим естетичним результатом, який дає операція блефаропластики.

Дивіться відео: Трансконъюктивальная блефаропластика — мій досвід

Дивіться відео: Прибрати МІШКИ під очима БЕЗ РОЗРІЗІВ. Підтяжка повік. Блефаропластика

Відгуки про операції

Відгук №1

Мені 25, а з-за своїх мішків під очима виглядаю, як пом’ята тітка. Пішла в клініку поробити якісь процедури, щоб хоч якось це неподобство зменшити. Лікар почав вмовляти на блефаро, сказав, що обійдемося внутрішніми розрізами і буде взагалі непомітно. Я спочатку подумала, що розводять на гроші, а потім порахували, що операція постане в 22 тисячі – це дешевше, ніж процедури.

Загалом, я зважилася і не прогадала. Очі відкрилися, погляд посвіжішав – супер. Щодо самої операції – ніяких нарікань. Швидко, не боляче, в той же вечір була вже вдома, милувалася на себе в дзеркало. На ранок, правда, все набрякло моторошно і синячки повилазили.

Я погарячкувала, що не взяла відпустку на роботі, довелося вигадувати причини і відпрошуватися, щоб вдома ще посидіти. З таким «фейсом» на роботу не можна, звичайно. У кого така ж проблема, навіть не думайте, робіть блефаропластику, не бійтеся! Це не страшно, зате відображення в дзеркалі буде радувати і впевненість у собі з’явиться.

Ксенія, Санкт-Петербург

Відгук №2

Працюю в банку, запропонували перейти в прівіт-банкінг, працювати з ключовими клієнтами. А у мене очі такі, загалом, з ранку – як ніби пив всю ніч, вічно припухлі. Дівчина моя порадила зробити операцію.

Вона змушувала мене вже один раз зробити лазерну корекцію зору, пройшло вдало, обходжуся без очок. Довірився їй і в цей раз. Вийшло чудово, ніяких слідів від операції не залишилося – робили розрізи з внутрішньої сторони століття. Від позбувся комплексів, тепер кар’єрою займаюся.

Сергій, Москва