Травми плечового сплетення у новонароджених

Травми плечового сплетення відбуваються в результаті розтягування, яке викликається труднощами при прорізуванні плічок, витягу плоду при сідничному передлежанні або гиперотведении шиї при головному передлежанні. Пошкодження можуть відбуватися при простому розтягу, крововиливі в нерв, розрив нерва або його корінця або відрив корінців з супутнім їм пошкоджень шийного відділу спинного мозку. Можуть також виникати супутні травми (наприклад, переломи ключиці або плеча або підвивих плеча або шийного відділу хребта).

Травми верхньої частини плечового сплетення (С5-С6) зачіпають м’язи плеча і ліктя, в той час як ушкодження нижньої частини плечового сплетення (С7-С8 і Т1) первинно зачіпають м’язи передпліччя і кисті. Місце і тип пошкодження корінця нерва визначають прогноз.

Параліч Ерба — це травма верхньої частини плечового сплетення, що викликає приведення і внутрішню ротацію плеча з пронація передпліччя. Часто відзначається парез діафрагми з тієї ж сторони. Лікування включає захист плеча від надмірних рухів шляхом іммобілізації руки поперек верхньої частини живота і запобігання контрактур за допомогою пасивних дозованих вправ для залучених суглобів, які треба проводити з обережністю щодня починаючи з 1 -го тижня життя.

Параліч Клюмпке — це травма нижньої частини плечового сплетення.