Тремтіння голови і рук (тремор) симптоми, причини тремору рук і голови. Доброякісний тремор. Постуральний тремор. Інтенційний тремор

Зміст статті:

  • Симптоми, схожі на тремор:
  • Доброякісний тремор
  • Постуральний тремор
  • Інтенційний тремор
  • Захворювання, при яких виникає тремор
  • Причини Тремору
  • До яких лікарів звертатися, якщо виникає Тремор
  • Приклади лікарських засобів від тремору


Симптоми, схожі на тремор:

До симптомів схожим на тремор слід віднести: тремтіння, коли трясеться голова, у тому числі постійно, вібрація, тремтіння рук або ніг, тремтіння.

Доброякісний тремор

Одним з найбільш поширених видів рухового розлади є доброякісний тремор. Він не має будь-яких видимих причин. Ще він називається спадковим, юнацьким або сенільним. Однак цей тремор не обов’язково є доброякісним і іноді протікає у важких формах і часто немає вказівок про його спадковому характері. Він виникає в підлітковому або юнацькому віці і починається, як правило з однієї руки, після чого переходить на іншу. Буває також тремор підборіддя, голови, язика і іноді тулуба і ніг. Хворий при цьому не в змозі писати, користуватися чашкою, ложкою та іншими предметами. Хвилювання і вживання алкоголю посилюють тремор. Тремтіння особливо помітно при витягуванні рук вперед. Іноді порушується мова, в той час як хода залишається без змін. Цей вид тремору в більшості випадків лікування не вимагає. Якщо тремтіння значне, призначаються примідон або пропранолол. При треморі, який виникає внаслідок емоційних перенапружень обмежуються заспокійливими препаратами і снодійним. Зокрема призначаю лоразепам за 30 хвилин до провокує тремор ситуації.

Постуральний тремор

Він також іноді носить доброякісний характер і буває спадковим. Може бути проявом підвищеної тривоги, захворювань щитовидної залози. Цей тремор може провокуватися внаслідок абстиненції – (ломки) після алкоголю або наркотиків. Також причиною такого роду трясучки може послужити передозування деякими лікарськими засобами або хімічними речовинами. Це можуть бути у тому числі препарати для розширення бронхів, окремі психотропні засоби або отруєння солями важких металів: ртуттю. Постуральний тремор як правило мелкоразмашистий і завжди краще помітний при витягуванні рук і растопыривании пальців. Він посилюється при спробах хворого сконцентрувати увагу.

Інтенційний тремор

Тремтіння голови і рук (тремор) симптоми, причини тремору рук і голови. Доброякісний тремор. Постуральний тремор. Інтенційний треморТремор рук.

При ураженні мозочка, що відповідає за рівновагу при ходьбі проявляється інтенційний тремор. Його відрізняють крупноразмашистые руху, які відсутні при спокої проявляються під час цілеспрямованих переміщень. Хворий у положенні стоячи з витягнутими руками не в змозі дістати ніс.

Найбільш небезпечним видом тремору є астериксиз. Рухи при цьому захворюванні нагадують лопотінням крил.

Захворювання, при яких виникає тремор

Зловживання спиртними напоями і алкоголізм, гіпертиреоз, хвороби Паркінсона і Вільсона-Коновалова, отруєння солями важких металів, ниркова, печінкова або дихальна недостатність, ураження середнього мозку.

Слід зазначити, що найбільш яскравий прояв тремору помітно у людей, які страждають хворобою Паркінсона. Саме тремор є першою ознакою прояву цієї хвороби. Хоча мають місце випадки, коли він відсутній або виражений незначною мірою.

Причини Тремору

Основними причинами тремору є алкогольна і наркотична залежність, хвороба мозочка, спадковий тремор, стреси, страхи, боязнь, передозування медичними препаратами. Існує так званий фізичний тремор, виникає внаслідок фізичних перевантажень, перенапруги, втоми.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає Тремор

При появі якоїсь різновиди тремору насамперед необхідно звертатися до невролога.

Приклади лікарських засобів від тремору

Атенолол,

Бета-блокатори,

Леводопа-карбідопа,

Метопролол,

Пропранолол,

Анаприлін.