Твинста: інструкція по застосуванню, ціна, відгуки, аналоги таблеток

Зміст статті:

 • 1 Дозування і способи застосування
 • 2 Лікарська взаємодія
 • 3 Інші рекомендації
 • 4 Основні протипоказання
 • 5 Застосування при вагітності, лактації, у дітей
  • 5.1 Телмисартан
  • 5.2 Амлодипін
 • 6 Випадки передозування

Таблетки Твинста (іноді з помилкою пишуть Твіста) – це комбінація двох антигіпертензивних речовин, дії яких взаємодоповнюють один одного, дозволяють контролювати кров’яний тиск у тих пацієнтів, хто страждає есенціальною артеріальною гіпертензією.

Така комбінація телмисартана та амлодипіну забезпечує більш високий рівень антигіпертензивного впливу, ніж застосування кожного з компонентів окремо.

Більш детально розповість інструкція по застосуванню.

Дозування і способи застосування

Твинста: інструкція по застосуванню, ціна, відгуки, аналоги таблетокДорослі хворі повинні приймати таблетки 1 раз на добу. Якщо людина потребує суттєвого зниження кров’яного тиску, початкова доза для нього складе 80/5 мг одноразово в день.

При необхідності додаткового зниження показників тиску вже через 2 тижні після початку терапії можна поступово підвищувати обсяг препарату до досягнення 80/10 мг на добу. Приймати препарат можна разом з іншими антигіпертензивними засобами.

Хворим з легким і помірним порушенням функції печінки таблетки призначають з обережністю. Дозування телмисартана не повинна бути понад 40 мг на добу. Після прийому першої дози медикаменту гіпотензивну дію:

 • розвивається поступово, зазвичай протягом перших 3-4 годин;
 • зберігається 24 години;
 • залишається значущим аж до 48 годин.

При необхідності раптової відміни таблеток артеріальний тиск буде повертатися до початкового рівня поступово, без так званого синдрому відміни.

Якщо у пацієнта порушені функції нирок, він знаходиться на гемодіалізі, змінювати дозування препарату немає необхідності, оскільки діючі речовини препарату не диализируются. Через відсутність даних про застосування Твинста у пацієнтів до віку 18 років, їм таблетки не призначають. Для лікування людей похилого віку змін дозування не потрібно.

Таблетки від тиску можна придбати в будь-якій аптеці, але тільки за рецептом від лікаря.

Лікарська взаємодія

Як свідчить інструкція по застосуванню, будь-якої взаємодії між речовинами, які входять до складу препарату, не спостерігається. При паралельному лікуванні з іншими антигіпертензивними препаратами може істотно посилюватися їх дію (тиск знизиться занадто швидко).

Лікарські засоби для нормалізації тиску Аміфостин і Баклофен, зважаючи своїх фармакологічних властивостей, можуть посилювати гіпотензивну дію практично всіх антигіпертензивних препаратів, а таблеток Твинста в тому числі. Крім цього, ортостатична гіпотензія може посилюватися під впливом:

 • спиртних напоїв;
 • наркотичних засобів;
 • антидепресантів.
 • Знизити антигіпертензивний ефект здатне системне застосування кортикостероїдів. Телмисартан може збільшувати антигіпертензивний ефект інших препаратів проти підвищеного тиску, але інших взаємодій, які будуть мати клінічне значення, не встановлено.

  Твинста: інструкція по застосуванню, ціна, відгуки, аналоги таблетокЗастосування Телмисартана не призводить до потужного взаємодії з Варфарином, Дигоксином, Ібупрофеном, Гідрохлоротіазидом, Глібенкламідом, Амлодипіном, Парацетамолом та Симвастатином. Оскільки є вірогідність збільшення рівня Дигоксину в плазмі крові, необхідно завжди приймати до уваги доцільність моніторингу рівня цієї речовини.

  В ході медичних досліджень встановлено, що при паралельному лікуванні з препаратами літію відбувається оборотне збільшення концентрації літію в крові, розвиток токсичності. Аналогічні ситуації за відгуками пацієнтів відзначалися при одночасному лікуванні антагоністами рецепторів ангіотензину ІІ. З цієї причини є свідчення контролювати рівень літію в плазмі крові.

  При зневодненні організму лікування нестероїдними протизапальними препаратами, інгібіторами циклооксигенази ІІ може стати початком гострої ниркової недостатності.

  Таблетки, що впливають на активність ренін-ангіотензину, можуть давати синергічну дію в даному відношенні. У хворих, які отримують нестероїдні протизапальні засоби і Телмисартан:

  • повинен підтримуватися нормальний водний режим;
  • на початку терапії слід контролювати функції нирок.

  При одночасному лікуванні нестероїдними протизапальними препаратами і засобами проти підвищеного тиску може зменшити гіпотензивний ефект через інгібування простагландинів.

  Під час лікування препаратом Твинста не можна вживати грейпфрутовий сік і грейпфрут, оскільки є ймовірність підвищення біодоступності, що приводить до стрімкого зростання кров’яного тиску. Спільне застосування з деякими протисудомними медикаментами може давати зниження концентрації амлодипіну в сироватці крові, до таких препаратів відносять: Фенітоїн, Примідон, Фенобарбітал, Карбамазепін, Рифампіцин. Аналогічні властивості має паралельне лікування Твинстой і звіробоєм продірявленим.

  Спільний прийом великих доз амлодипіну з Симвастатином підвищить дію першого відразу на 77%, якщо порівнювати з ізольованим прийомом кошти. Таким чином, добова доза Симвастатину для людей, що приймають амлодипін, завжди повинна обмежуватись 20 мг в день.

  При монотерапії була підтверджена безпека спільного застосування засобу з ліками:

 • сечогінні;
 • бета-адреноблокаторами;
 • інгібіторами АПФ;
 • Нітрогліцерином (під язик);
 • оральними гіпоглікемічними засобами;
 • нітратами пролонгованої дії;
 • антибіотиками;
 • нестероїдними протизапальними засобами.
 • При одночасному лікуванні амлодипіном і препаратом Силденафіл кожне з речовин проявить незалежне гіпотензивну дію.

  Також слід брати до уваги, що на фармакокінетику і фармакодинаміку не вплине паралельне лікування таблетками Твинста і Циметидином, Варфарином, Дигоксином, Аторвастатином.

  Істотного негативного впливу і зниження ефективності лікування не відбудеться, якщо в один день прийняти 10 мг амлодипіну і не більше 240 мл грейпфрутового соку.

  Інші рекомендації

  Твинста: інструкція по застосуванню, ціна, відгуки, аналоги таблетокДіючі речовини препарату виводяться переважно з жовчю. При обструкції жовчовивідних шляхів, печінкової недостатності, в окремих випадках спостерігається знижений кліренс.

  Час напіввиведення таблеток Твинста, аналогічно препаратів кальцію, може збільшуватися при проблемах з печінкою. В таких випадках препарат в дозуванні 80/5, 80/10 мг протипоказаний до застосування.

  Якщо людина страждає двобічним стенозом ниркових артерій, стенозом артерії єдиної нирки, приймає медикаменти, що впливають на ренін-альдостероновую систему, у нього збільшується ймовірність розвитку тяжкої:

  • ниркової недостатності;
  • гіпотензії.

  Коли є необхідність призначити таблетки Твинста пацієнту, хто переніс пересадку нирок, слід забезпечити постійний контроль рівня креатиніну та калію в плазмі крові. Проте на сьогодні досвід застосування препарату у таких пацієнтів відсутній.

  У людей з гіпонатріємією або зниженим об’ємом циркулюючої крові, наприклад, на тлі інтенсивної терапії сечогінними препаратами, блювоти, діареї, дієтичних обмеження споживання кухонної солі, може виникати симптоматична гіпотензія. Особливо ця проблема актуальна при прийомі першої дози кошти. Для успішного лікування названі стану обов’язково повинні бути усунені, а тільки потім необхідно приймати таблетки Твинста.

  В ході інгібування системи ренін-ангіотензин-альдостерон, особливо при застосуванні декількох медикаментів, що впливають на цю систему, у пацієнтів із схильністю, можуть виникати деякі порушення роботи нирок, аж до початку розвитку гострої ниркової недостатності.

  Таблетки Твинста можуть застосовуватися разом з іншими препаратами проти підвищеного кров’яного тиску, але подвійна блокада ренін-ангіотензин-альдостерону є небажаним, оскільки може спровокувати негативні реакції організму. Подібна схема лікування може застосовуватися:

 • тільки за індивідуальними показаннями;
 • на тлі постійного моніторування роботи нирок.
 • Основні протипоказання

  Протипоказаннями до застосування таблеток стануть підвищена чутливість до основних діючих речовин ліки, до похідних дигідропіридину, інших допоміжних речовин, другий та третій триместр вагітності, шокові стани (включаючи кардіогенний шок), обструктивні билинарные порушення, тяжка печінкова недостатність.

  Не можна призначати лікування при:

  • тяжкої артеріальної гіпотензії;
  • обструкція вивідного відділу лівого шлуночка;
  • гемодинамічно нестабільної серцевої недостатності.

  Твинста: інструкція по застосуванню, ціна, відгуки, аналоги таблетокКрім цього, протипоказано паралельне лікування засобами Алискирен, Телмисартан пацієнтам, хто страждає порушеннями роботи нирок, цукровий діабет першого і другого типу.

  Не рекомендовано застосовувати препарат Твинста при первинному гіперальдостеронізмі. Таким хворим можна призначати лікування іншими антигіпертензивними препаратами, які діють шляхом пригнічення ренін-ангіотензин-альдостеронової системи.

  Що стосується хворих людей зі стенозом аортального, мітрального клапана, обструктивною гіпертрофічною кардіоміопатією, застосування препарату Твинста не вимагає дотримання особливої обережності. Інформації, яка обґрунтовує необхідність лікування препаратом Твинста у пацієнтів з інфарктом міокарда, нестабільною станокардией, не мається.

  При тривалому, плацебо-контрольованому дослідженні лікарського засобу у людей із серцевою недостатністю неішемічною етіології 3 і 4 класу, встановлено, що застосування амлодипіну супроводжувалось частим розвитком набряку легенів.

  При цукровому діабеті, який обтяжений ризиком серцево-судинних захворювань, наприклад, ішемічною хворобою серця, застосування гіпотензивних засобів може бути супроводжується високим ризиком виникнення:

 • інфаркту міокарда;
 • раптовим летальним результатом.
 • Ішемічна хвороба серця у діабетика може протікати без яких-небудь симптомів, і, отже, її досить складно діагностувати. Таким хворим необхідно обов’язково проходити відповідні обстеження для встановлення і подальшою терапії захворювання ще до початку прийому препарату Твинста.

  Застосування при вагітності, лактації, у дітей

  На сьогодні немає точних даних про вплив засобу на перебіг вагітності, грудне вигодовування, проте є інформація про ефекти окремих компонентів препарату.

  Телмисартан

  Антагоністи рецепторів ангионтензина ІІ не застосовують при вагітності. Жінки, хто планує вагітність, повинні заздалегідь здійснити заміну Твинста іншими антигіпертензивними препаратами, у яких встановлений профіль безпеки. Якщо вагітність була встановлена під час терапії антагоністами ангіотензину ІІ, лікування негайно припиняють, або лікар прийме рішення про альтернативною схемою лікування.

  Доклінічне дослідження телмисартана не вкаже на його тератогенність, але при цьому покаже фітотоксичність речовини. Вживання антагоністів рецепторів ангионтензина ІІ в ході другого і третього триместру вагітності стане причиною:

 • зниженій активності нирок;
 • маловодия;
 • затримки окостеніння черепа;
 • ниркової недостатності;
 • гіперкаліємії;
 • артеріальної гіпотензії.
 • При лікуванні антагоністами ангионтензина ІІ з другого триметра необхідно проводити регулярне дослідження черепа плоду, нирок. Немовлята, чиї матері під час вагітності приймали препарат Твинста, повинні бути обстежені на наявність гіпотензії.

  Амлодипін

  Твинста: інструкція по застосуванню, ціна, відгуки, аналоги таблетокДані, отримані в результаті використання амлодипіну або інших антагоністів рецепторів кальцію, вказують на відсутність негативного впливу на майбутнього дитини. Однак при цьому є ймовірність пролонгованої дії медикаменту.

  На сьогодні немає достовірної інформації про вплив виділення амлодипіну з молоком матері. Під час клінічних досліджень доведено присутність телмисартана в грудному молоці. Беручи до уваги ймовірність розвитку небажаних реакцій у вскармливаемых немовлят, потрібно враховувати важливість такого лікування, як для матері, так і для дитини. Швидше за все, лікар прийме рішення про припинення лактації або припинення терапії.

  Інструкція по застосуванню свідчить, що окремих досліджень токсичності комбінації амлодипіну і телмисартана, індивідуальних компонентів, не проводилося. Доклінічні випробування показали, що названі речовини не здатні негативно впливати на жіночу і чоловічу фертильність.

  Також немає інформації про те, чи впливає лікарський препарат на здатність керувати:

  • потенційно небезпечними механізмами;
  • автомобільним та іншим транспортом.

  Деякі пацієнти розповідають, що в ході терапії іноді відзначаються негативні ефекти, наприклад, непритомність, запаморочення, сонливість, вертиго. З цієї причини під час керування транспортом та механізмами потрібно завжди дотримуватися граничну обережність.

  Випадки передозування

  Передбачається, що симптоми і прояви передозування будуть відповідати потужними фармакологічними ефектами. Виразними симптомами надмірного вживання препарату стануть:

 • тахікардія;
 • артеріальна гіпотензія.
 • Твинста: інструкція по застосуванню, ціна, відгуки, аналоги таблетокКрім цього, є інформація про нападах брадикардії, підвищення рівня креатиніну в крові, а також скаче тиск нудота та запаморочення.

  Передозування може спричиняти надмірне розширення периферичних судин, рефлекторної тахікардії. Є інформація про розвиток подовженою системної гіпотензії, включаючи шоковий стан зі смертельним результатом.

  Лікування в таких випадках потрібне симптоматичне і підтримуюче. Всі терапевтичні заходи будуть залежати від тяжкості симптоматики та часу введення. Запропоновані заходи включають в себе промивання шлунка, стимулювання блювання. В подібних ситуаціях може бути корисним активоване вугілля або аналогічні сорбенти.

  Для поліпшення стану пацієнта слід систематично контролювати рівень креатиніну та електролітів у крові. Якщо має місце прояв артеріальної гіпотензії, хворому потрібно прилягти, піднявши дещо ноги. Рекомендовано забезпечити коригування сольового балансу і об’єму крові, підтримуючу терапію. Для ліквідації блокади кальцієвих каналів може знадобитися введення глюконату кальцію.

  У кожній упаковці препарату є інструкція, з якої можна дізнатися більше інформації про особливості лікування та ефективності зниження тиску. Відео до цієї статті пропонує деякі поради кардіолога.