Тяжкість в шлунку лікування причини симптоми

Кожен з нас періодично відчуває неприємні відчуття в області живота після їжі. Але найчастіше подібні симптоми залишаються без уваги. Знаходячи їм різні пояснення, ми сподіваємося, що і цього разу все обійдеться. Однак такі «дзвіночки» лише до пори до часу можуть бути нешкідливими. Особливо варто звернути свою увагу на тяжкість в шлунку, лікування якої не обіцяє бути простим. Здуття, печія, відрижка, нудота і підвищене газоутворення – всі ці симптоми зазвичай є супутніми ознаками такого дискомфорту. Однак, незважаючи на спільні характерні прояви, причини захворювання можуть бути різними.

Зміст статті

 • Диспепсія
 • Нераціональне харчування
 • Відрижка після їжі
 • Гастрит як причина дискомфорту в шлунку
 • Хронічний холецистит і панкреатит
 • Кислотний рефлюкс
 • Дисбактеріоз

Диспепсія

Тяжкість в шлунку лікування причини симптоми

Прояв таких ознак як печія, нудота, відрижка, гази, здуття та біль після їди в епігастральній зоні живота гастроентерологами прийнято називати диспепсією. Подібні симптоми дуже часто є наслідком ослаблення моторики шлунка. Для диспепсії або «синдрому ледачого шлунка» характерний відмова подрібнювати і переварювати їжу, що, по суті, проявляється в нездатності повноцінно функціонувати і забезпечувати організм необхідними поживними речовинами.

При нормальної працездатності ШКТ харчова маса в порожнині шлунка, поступово просувається далі, потрапляючи далі в дванадцятипалу і пряму кишку, після чого благополучно виводиться назовні. Але при диспепсії, які опинилися всередині живота, продукти знаходяться в так званої пастки і надовго затримуються там, викликаючи тим самим біль, гази і здуття живота після їжі.

Неприємним моментом лікувальної практики, є те, що хворі звертаються за допомогою до лікаря вже з серйозними порушеннями. Відносно легкі нездужання вони намагаються лікувати самостійно, керуючись побаченої рекламою. Звернувшись за допомогою до провізора, пацієнти часто тільки усувають яскраві симптоми, не намагаючись знайти істинні причини, що викликали збій роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту.

Що можна рекомендувати людям страждаючим диспепсією? Такі симптоми як біль, здуття живота, сильне газоутворення поступово усуваються при зміні харчування. Хворим рекомендується віддавати перевагу рідкій і нетвердою їжі, бульйонів, супів-пюре, каш, смузі і йогуртів.

Нераціональне харчування

Тяжкість в шлунку лікування причини симптоми

Проблеми з травленням можуть виникати і у цілком здорових людей. Подібні явища в окремих випадках проходять самі собою. Однак при частому виникненні тяжкості в шлунку лікування вкрай необхідно. Причини в даному випадку можуть бути різними.

Переїдання і вживання в їжу не достатньої кількості вітамінів здатне викликати проблеми зі слизової шлунка. Надмірне харчування і великі порції викликають розтягнення, а також запалення стінок живота, що робить процес травлення неповноцінним. При цьому проявляються симптоми, до яких належать нудота, відрижка і підвищене газоутворення після їжі.

Дискомфорт в зоні живота може виникнути, якщо людина їсть рідко, але при цьому його порції відрізняються великими розмірами. Організму досить складно впоратися з таким обсягом їжі, тому і відбувається неякісне переварювання харчової маси. Такий патологічний процес в подальшому може викликати серйозні порушення в роботі ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Для подібної патології характерна біль, здуття і нудота в епігастральній зоні.

У деяких випадках дискомфорт ШЛУНКОВО-кишкового тракту може бути викликаний неякісними продуктами. У хворого виникає відрижка, біль і нудота, що переходить у блювання. Фахівці рекомендують зробити промивання шлунка та прийняти препарати, що допомагають вивести інфекцію з організму.

Відрижка після їжі

Однак не завжди відрижка сигналізує про проблеми травлення. Вона вважається цілком природним явищем після їжі у здорової людини і може з’являтися при зайвих сглатываниях або розмовах під час їжі. Також відрижка і гази зазвичай виникають після пиття газованих напоїв або прийому гарячої або дуже холодної їжі.

В результаті попадання бульбашок повітря в порожнину шлунка вони чинять тиск на стінки живота. Вплив такого роду сприяє відкриттю сфінктера, розташованого між стравоходом і шлунком, чим і викликається відрижка.

Гастрит як причина дискомфорту в шлунку

При гастриті різного типу виникає запалення слизової шлунка внаслідок посиленої або недостатньої вироблення шлункового соку. Також захворювання виникає після порушення живлення або появи патогенної мікрофлори. При гастриті можуть проявлятися такі симптоми:

 • печія (при підвищеній кислотності шлунка);
 • нудота (особливо проявляється після прийняття їжі);
 • відрижка;
 • гострий або тупий біль;
 • газоутворення.

Тяжкість в шлунку лікування причини симптоми

Лікування захворювання передбачає нормалізацію роботи секреторної функції і всього ШЛУНКОВО-кишкового тракту.

Хронічний холецистит і панкреатит

У період загострення ці захворювання супроводжують такі симптоми як нудота, біль з правого або лівого боку, гази і здуття живота. Причини дискомфорту криються в застійних явищах жовчі і недостатністю вироблення ферментів підшлункової залози.

Лікування захворювання починається з суворої дієти, в яку входить велика кількість рослинної їжі. Також призначають ферментні препарати типу мезиму, панкреатину. Медикаментозна терапія передбачає тривалий прийом таких коштів, після чого у пацієнта настає помітне полегшення. Мучавшая його біль, підвищене газоутворення і часте здуття живота зникають.

Кислотний рефлюкс

Ще одне патологічне стан, для якого характерна важкість у шлунку. Крім цього можуть проявлятися такі симптоми як печія, нудота, відрижка, здуття, бурчання живота, біль і гази. Вони викликаються дисфункцією роботи сфінктера, у результаті чого відбувається закидання шлункового соку в стравохід. Кисле середовище пошкоджує слизову оболонку стравоходу, із-за чого у хворого часто виникає печія і біль в епігастральній зоні.

Тяжкість в шлунку лікування причини симптоми

Для лікування хворого призначаються таблетки-антациди, що знижують кислотність шлунка та дієтотерапія.

Дисбактеріоз

Тяжкість в шлунку може бути викликана порушенням рівноваги мікрофлори в кишечнику. На початковому етапі у хворого починається сильне бурчання, здуття і гази в шлунку. Далі виникають проблеми зі стільцем, який може бути або занадто рідким, або проявитися у вигляді закрепів. Подібний дисбаланс може виникнути як наслідок якої-небудь патології ШКТ, так і після прийому антибіотиків або променевої терапії.

Зменшити газоутворення і нормалізувати стілець допомагають спеціальні препарати, що містять біфідо — і лактобактерії. Також хворим рекомендуються таблетки, підвищують імунітет організму. Усуваються бурчання і гази з допомогою спеціальної дієти, що включає велику кількість вітамінів і мікроелементів.

Крім лікувальної терапії, заснованої на прийомі медикаментів, фахівці рекомендують займатися помірним фізичним навантаженням. Легка ранкова зарядка або невелика пробіжка на свіжому повітрі усуне застійні явища організму і зробить благотворний вплив на кровообіг.