З 4000 американців, які очікують пересадки серця, тільки 2500 отримають нові серця в наступному році. Але навіть у них зберігається величезний ризик: організм може відкинути новий орган і дати масштабний імунну відповідь проти чужорідних клітин.

Щоб вирішити проблему нестачі органів і знизити ймовірність відторгнення, дослідники давно намагаються виростити синтетичні органи з власних клітин пацієнта.

І ось нарешті група вчених з Массачусетсу ще на крок наблизилася до вирішення: їм вдалося відтворити працюють тканини людського серця з зрілих клітин шкіри.

Bernhard Jank, MD, Ott Lab, Center for Regenerative Medicine, Massachusetts General Hospital via Eurekalert

В ідеалі вчені зможуть вирощувати серця з власних тканин пацієнтів, але це поки залишається недосяжним.

У своїй попередній роботі ці вчені розробили метод очищення органу від клітин, які можуть викликати у реципієнта імунну відповідь. Метод був випробуваний на мишачих серцях, а тепер його випробували з людськими серцями.

Вчені очистили 73 серця від клітин, визнаних непридатними для пересадки. Потім вони взяли зрілі клітини шкіри і з допомогою нової мРНК-технології перетворили їх в плюрипотентні стовбурові клітини — клітини, які можуть спеціалізуватися до будь-якого типу клітин в людському організмі, — після чого впливали на них таким чином, щоб вони стали двома різними типами серцевих клітин.

Потім учені помістили ці нові клітини в решту матрицю. Протягом двох тижнів вони обробляли серця живильним розчином і піддавали тих же впливів, що серце піддається в людському тілі, щоб вони росли.

Через два тижні в серцях сформувалася структурована тканина; коли дослідники вдарили їх розрядом струму, серця почали битися!

Вперше вчені підійшли впритул до того, щоб з нуля виростити працює людське серце. Втім, вони підкреслюють, що доведеться вирішити ще чимало складних завдань, перш ніж ця мета буде досягнута.

Вчені сподіваються, що коли-небудь зможуть вирощувати для пацієнтів індивідуальні серця, щоб звести до нуля ризик відторгнення.

Уявляєте, на нашому віку це може стати реальністю! Поділіться цією новиною з друзями і близькими!

Джерело