Етапи розвитку дитини першого року життя передбачають такий навик, як сидіння. Без придбання цього вміння дитина не може розвиватися далі. Але лікарі радять поспішати і присаживать дитину раніше часу. У скільки місяців дитина починає сидіти – ви дізнаєтеся зі статті.

У скільки місяців дитина починає сидіти: хлопчики

Існує думка, що немовлят чоловічої статі можна присаживать раніше, ніж дівчаток. Мами і тата вважають, що дочок не можна садити рано через ймовірність деформації статевих органів. Лікарі ж мають двояке думку з цього приводу.

Одні фахівці говорять про те, що хлопчиків можна присаживать раніше. Робити це дозволяється приблизно з 5 місяців. Під час сидячого положення в дитини повинна бути опора під спинку. Після таких ранніх вправ дитина швидше навчитися сидіти і повзати. Адже він тренує м’язи спини і черевної стінки.

Інші пацієнти впевнені в тому, що ні дівчат, ні хлопців неприпустимо саджати до півроку. Це може призводити до проблем з хребтом у майбутньому. Ще незміцнілі кісточки дитини не витримують таких сильних навантажень. Тому в шкільному віці у цих дітей виникають такі патології, як сколіоз, сутулість, порушення зору.

У скільки місяців недоношена дитина починає сидіти

Батьки недоношених діток особливо хвилююче відносяться до таких моментах, як навчання сидіння або ходіння. Адже малюки народилися раніше терміну, дітлахи не встигли отримати те, що мають доношені діти. Тому існує думка, що недоношена дитина може відставати на свій строк недоношеності. Іншими словами, якщо малюк народився на місяць раніше, то сісти він має право на місяць пізніше. Аналогічні й інші тимчасові діапазони.

Незважаючи на таку думку, недоношені дітки можуть наздоганяти або навіть випереджати своїх однолітків у розвитку. Мова йде про дітлахів, народжених після 30 тижнів. До цього терміну малюки потребують особливого догляду і часто не можуть наздогнати своїх однолітків навіть до одного року. За відгуками матусь недоношених діток можна судити, що їхні дітлахи змогли надолужити згаяне протягом перших трьох місяців життя. Такі дітки починають сидіти так само, як і всі інші – в 6 місяців з підтримкою, в 7 – самостійно.

Зі скількох місяців дитина починає сидіти самостійно

Який віковий діапазон для придбання нового вміння? У 6 місяців дитина повинна вміти сидіти з підтримкою.

Самостійно тримати спинку малюк навчиться через місяць – 7. Восьмимісячний малюк може довгий час сидіти, лягати з цього положення. Всі вікові проміжки індивідуальні. Не треба квапити малюка і висаджувати його відразу, як виповниться півроку. Зачекайте кілька тижнів. Дітки розвиваються стрибкоподібно. За цей час малюк може самостійно сісти.

Деякі діти сідають самостійно ще до досягнення шестимісячного віку. Це говорить про те, що хребет дитини уже досить зміцнів для таких навантажень. Але все ж мамі і татові не варто зловживати таким швидким розвитком дитини. Якщо дитина сіл самостійно до 6 місяців, то потрібно обмежувати його в цьому положенні. Намагайтеся викладати малюка на животик. Не дозволяйте йому сидіти більше однієї години в день.

Як допомогти дитині сісти і чого не можна робити?

З початком шостого місяця життя папи і мами починають усіма способами допомагати дитині сісти. Фізичні вправи здатні прискорити розвиток малюка і зміцнити його м’язи. Але в усьому має бути міра. Батьки повинні чітко розуміти, як допомогти дитині сісти, а чого робити не можна. Адже багато неправильні дії можуть відгукнутися через роки.

Серед заборонених дій педіатри і ортопеди виділяють наступні:

  • висаджування дитини в подушки до шести місяців;
  • використання ходунків і прыгунков без відповідних рекомендацій спеціаліста;
  • переноска дітей в кенгуру (положення сидячи);
  • сідання в колясці або кріслі під кутом опори менше 45 градусів.

Допомогти малюкові самостійно сісти можна простими вправами. Виконувати їх потрібно акуратно, в ігровій формі. Якщо дитині не подобається – не наполягайте. Малюк повинен отримувати задоволення, а не негативні емоції від таких занять. Загальна тривалість вправ – до 15 хвилин. Ось деякі з них.

  • Покладіть дитину на спину. В його долоні покладіть свої пальці. Після цього злегка потягніть малюка. Дитина схопить і спробує підняти торс. Якщо малюк сів, то не дозволяйте йому залишатися в такому положенні більше 15 секунд. Акуратно укладіть дитину і повторіть вправу.
  • Візьміть малюка на руки спиною до себе. Притисніть однією рукою ніжки в області колін, інший – на рівні тазу. Тулуб маляти повинно знаходиться у вільному русі. Такі нахили вперед і повернення в зворотне положення сприятимуть зміцненню м’язів.
  • Покладіть малюка на великий спортивний м’яч спинкою. Акуратно здійсніть руху вперед-назад. При цьому малюк буде намагатися сісти. Притримуйте ніжки немовляти і будьте обережні.
  • Плавання допоможе вашому малюкові не стільки швидше сісти, але і поповзти (піти). Заняття у воді розвивають всі м’язи і зміцнюють опорно-руховий апарат. Якщо плавати в спеціальних установах, досвідчений інструктори проведуть ряд вправ із малюком.
  • У віці семи місяців можна робити наступну вправу. Покладіть дитину на тверду поверхню на спинку. Притисніть коліна і дозвольте зробити рухи, схожі на кочення преса. Якщо з даного положення малюк сяде – це дуже добре.
  • Розвиток однієї дитини зовсім не схоже, на придбання навичок іншим малюком. Тому не ровняйте всіх діточок під одного. Сісти малюк може як 6, так і 7 місяців. Якщо ж до початку восьмого місяця дитина не може тримати спинку і не робить спроб до розвитку, то потрібно обов’язково звернутися до педіатра. Загальнозміцнюючий масаж, призначений лікарем, буде сприяти придбанню фізичних навичок дитиною.