У літній період зростає кількість звернень за медичною допомогою після укусів комахами. Дивно, але іноді самі маленькі і непоказні комашки можуть заподіяти серйозні проблеми вашому здоров’ю.

Є комахи, від укусу яких розвивається алергічна реакція. В основному це оси, бджоли, мошки, клопи, блохи, шершні, джмелі. У таких випадках місце укусу напухає, червоніє, свербить, шкіра в цьому місці стає гарячою. В особливо важких випадках в укушеного може розвинутися анафілактичний шок: в дуже короткий термін розвивається задуха, набрякають тканини гортані, людина ризикує задихнутися, якщо вчасно не отримає кваліфіковану допомогу.

Інший тип небезпечних комах – це ті, які при укусі впорскують отруту. Це деякі види павуків (каракурти, тарантули), скорпіони. Від таких укусів людини може врятувати виключно медична допомога. В гранично короткий період після укусу потерпілого потрібно доставити в лікарню для уколу антидоту.

Що робити, якщо вас вкусила комаха і почалася алергічна реакція?

— якщо у вас схильність до алергій, слід негайно звернутися до медиків за допомогою, не чекаючи погіршення самопочуття;

— прикладіть до місця укусу холодний предмет або компрес – холод змусить судини звузитися і не дасть поширитися алергену;

— з цією ж метою вкушене місце можна стиснути (не перестарайтеся!);

— протріть місце укусу спиртовим розчином (1 частина води на 1 частину спирту). Якщо немає поганих реакцій на спирт, то можна навіть зробити спиртову примочку;

— якщо з якихось причин спиртові протирання неможливі, протріть уражене місце чайною заваркою (можна навіть докласти мокрий чайний пакетик). Ідеально, якщо це буде трав’яний чай на основі ромашки;

— нанесіть на вкушене місце кашку з соди. Чим густіше кашка, тим краще;

— якщо в аптечці є протизапальні або протимікробні мазі, зробіть з них примочки. Це може бути Тридерм, Тримістин, Рятувальник та ін.

— щоб вгамувати свербіж після укусу, можна нанести будь-який крем або уходовое засіб, що містить ментол. З цією метою можна навіть застосовувати м’ятну зубну пасту. Виняток зробіть тільки в тому випадку, якщо на місці укусу є ранка – тоді краще не наносити на хворе місце нічого, що може викликати ще більше роздратування;

— значно знизити свербіж допоможуть протирання потерпілого ділянки борним спиртом;

— з народних засобів можна порадити прикласти до місця свербежу натерту сиру картоплю або сирої ріпчасту цибулю. Змінювати такі компреси стоїть після по мірі нагрівання.

Чого робити не потрібно? Ні в якому разі не прижигайте місце укусу, не пошкодьте шкірний покрив. Також не варто замазувати місце укусу зеленкою – це може ускладнити встановлення діагнозу при медогляді. Не приймайте самостійно антигістамінні препарати або антибіотики – це теж здатне спотворити дані лабораторних досліджень у разі потрапляння в лікарню.