Уреаплазма при вагітності: які наслідки для дитини на ранніх або пізніх термінах, чи можна вилікувати повністю і що робити при загостреннях захворювання перед пологами

Інколи радісна подія може змінитися переживанням за життя майбутньої дитини. Особливо, коли поставлено неочікуваний діагноз — уреаплазмоз.

Зміст

 • Що з себе представляють організми, що призводять до хвороби. Чи можуть дійсно нашкодити?
 • Що таке уреаплазма
 • Симптоми
 • Наскільки небезпечний уреаплазмоз (ureаplasma parvum, urealyticum) для плода
 • Вплив на плід
 • Наслідки
 • Чи може бути причиною завмерлої вагітності на ранніх строках
 • Чи потрібно лікувати під час вагітності
 • Як проводять лікування уреаплазмозу під час вагітності
 • Чим лікувати уреалитикум
 • Як проходять пологи з уреаплазменной інфекцією
 • Корисне відео
 • Що з себе представляють організми, що призводять до хвороби. Чи можуть дійсно нашкодити?

  Уреаплазма при вагітності: які наслідки для дитини на ранніх або пізніх термінах, чи можна вилікувати повністю і що робити при загостреннях захворювання перед пологамиЖінки і чоловіки не здогадуються, що інфіковані, тому що не мають ніяких ознак прояву хвороби.

  Деякі дізнаються про це після здачі спеціальних клінічних аналізів.

  Вони стоять перед вибором: лікуватися чи ні. З одного боку — шкідливі мікроорганізми, з іншого — антибактеріальні препарати. Те і інше може принести шкоду малюкові.

  Що таке уреаплазма

  Це грамнегативна бактерія з сімейства Micoplasmataseae. Місце локалізації — слизові сечових і статевих органів.

  Уреаплазма при вагітності: які наслідки для дитини на ранніх або пізніх термінах, чи можна вилікувати повністю і що робити при загостреннях захворювання перед пологами Уреаплазма є одним з видів умовно-потагенных мікробів — природних мешканців здорової мікрофлори людини (5-10%).

  Коли вони починають розмножуватися, формуватися в колонії, тоді виникає запалення, диагностирующееся, як уреаплазменная інфекція.

  Особливо агресивні види — це парвум (Ureаplasma parvum) і уреалитикум (Ureаplasma urealyticum).

  Уреаплазма при вагітності: які наслідки для дитини на ранніх або пізніх термінах, чи можна вилікувати повністю і що робити при загостреннях захворювання перед пологамиЛюдина, на протязі декількох років, може залишатися носієм (>10% уреаплазм в мікрофлорі), без прояву патології. На цей момент він є небезпечним сексуальним партнером.

  Чому породіллі в зоні ризику?

  Організм жінки перебудовується. Відбувається зміна гормонального фону, захисні сили загальної, місцевої імунної системи слабшають.

  Шкідливі бактерії збільшуються числом, витісняючи грампозитивні. Що відчуває майбутня мама?

  Симптоми

  Уреаплазма при вагітності: які наслідки для дитини на ранніх або пізніх термінах, чи можна вилікувати повністю і що робити при загостреннях захворювання перед пологамиНайчастіше вона не здогадуватися про проблему, тому що навіть гостра форма хвороби проявляється незначною симптоматикою:

  • хворобливі відчуття в області придатків;
  • виділення слизової консистенції;
  • в зовнішніх статевих органах невелике печіння і свербіж;
  • дискомфортний статевого акту;
  • цервіцит.

  Дані симптоми схожі з іншими гінекологічними розладами, які бувають у жінок.

  Наскільки небезпечний уреаплазмоз (ureаplasma parvum, urealyticum) для плода

  Одні лікарі спокійно ставляться до позитивного показника на інфекцію у вагітної. Вони вважають, що якщо вчасно пролікуватися, то дитина народиться здоровим. Інші — не виключають можливого негативного впливу на ембріон.

  Ureaplasma parvum селиться на зовнішніх статевих органах. Urealyticum проникає в кров, завдаючи шкоду.

  Вплив на плід

  Уреаплазма при вагітності: які наслідки для дитини на ранніх або пізніх термінах, чи можна вилікувати повністю і що робити при загостреннях захворювання перед пологамиЯкщо інфікування відбувається в перший місяць вагітності, ureaplasma через кровоносне русло матері проникає всередину, заважаючи сформуватися эмбриональному органу (дитяче місце).

  Активізувавшись з 4 по 9 місяць, організми, з загону микоплазмовые, призводять до кисневого голодування плоду (фетоплацентарна недостатність). Плюс брак необхідних поживних речовин. Плід гине.

  Наслідки

  Домен живих організмів згубно впливає на шийку матки, розпушуючи стінки, розм’якшуючи, розкриваючи зовнішній зів. У перші місяці може статися викидень. На останніх термінах можливі передчасні пологи.

  Уреаплазма при вагітності: які наслідки для дитини на ранніх або пізніх термінах, чи можна вилікувати повністю і що робити при загостреннях захворювання перед пологамиЄ відомості, що малюки народжувалися з вродженою (розвивається в утробі) або неонатальної (розвивається в перший місяць після народження) пневмонією і маленькою вагою.

  Відзначені післяпологові патології:

  • менінгококова інфекція;
  • поразка канальцевої системи нирки;
  • бактеріальний стафілокок, стрептокок.

  У породіль зазначалося запалення внутрішньої слизової оболонки тіла матки, яєчників.

  Чи може бути причиною завмерлої вагітності на ранніх строках

  Вважається, що еубактерії мають здатність проникати через порожнину амніона. Потрапляючи в амніотичну рідину, вони вражають легені плоду, викликаючи дихальну недостатність. Плід гине. Вагітність відносять в розділ «завмерлих».

  Чи потрібно лікувати під час вагітності

  Уреаплазма при вагітності: які наслідки для дитини на ранніх або пізніх термінах, чи можна вилікувати повністю і що робити при загостреннях захворювання перед пологамиПриймати лікування чи ні — рішення за подружжям.

  Щоб повністю придушити осередки інфекції потрібні антибіотики.

  Останні протипоказані на ранніх термінах. Лікування в цей період не призначають.

  Потрібно відзначити, що багато жінок, у яких був виявлений уреаплазмоз, підтвердили, що виносили дитину без ускладнень, хоча не лікувалися.

  Уреаплазма при вагітності: які наслідки для дитини на ранніх або пізніх термінах, чи можна вилікувати повністю і що робити при загостреннях захворювання перед пологамиПочинати лікування необхідно тільки тоді, коли є прояв симптомів, і коли спеціальний клінічний аналіз показує, що мікроорганізми перевищують норму (>10? КУО/мл).

  Лікар візьме до уваги скарги та побажання пацієнтки. При наявності ускладнень, призначить поетапне комплексне лікування.

  Як проводять лікування уреаплазмозу під час вагітності

  Щоб уникнути вторинного зараження, чоловік лікується паралельно. На момент терапії пара повністю відмовляється від сексуальної близькості.

  Уреаплазма при вагітності: які наслідки для дитини на ранніх або пізніх термінах, чи можна вилікувати повністю і що робити при загостреннях захворювання перед пологамиЛікування починають тільки з другої половини || триместру, коли у плода сформовані всі системи життєдіяльності, а значить ризик розвитку патологій мінімальний.

  У лікуванні уреаплазмоза при вагітності застосовують наступні групи антибіотиків: макроліди, фторхінолони, тетрацикліни. Ці групи менш токсичні.

  Чим лікувати уреалитикум

  Уреаплазма при вагітності: які наслідки для дитини на ранніх або пізніх термінах, чи можна вилікувати повністю і що робити при загостреннях захворювання перед пологамиУ цьому випадку необхідно комплексне лікування:

  • для придушення інфекції — антибіотики (Джозамицин);
  • для посилення імунітету — імуностимулятори (Иммуномакс в/м);
  • для нормалізації кишкової флори — пробіотики (Аципол);
  • для підтримки організму в цілому — вітамінні комплекси;
  • для розвантаження печінки — гепапротекторы (Гептрал в ||| триместрі).

  Підбираючи препарати, лікар врахує: стан хворої, тяжкість симптомів, можливі наслідки.

  Як проходять пологи з уреаплазменной інфекцією

  Уреаплазма при вагітності: які наслідки для дитини на ранніх або пізніх термінах, чи можна вилікувати повністю і що робити при загостреннях захворювання перед пологамиПроходження по родових шляхах — це момент передачі інфекції. Майже половина народжених немовлят стають носіями.
  Перед тим як народжувати, жінці проведуть послідовну санітарну обробку.
  Зовнішні репродуктивні органи, анус обробити слабким розчином хлораміну (72%) або фурациліну.
  Всі інші заходи у звичайному режимі.
  Яке б не було прийнято рішення, щодо лікування, потрібно запам’ятати, що загроза є. Щоб уникнути зайвих стресів, важливо передчасно подбати про запобіжні заходи.

  Корисне відео