Незвичайну популярність перед новорічними святами знаходить особливий продукт — крабові палички. Незважаючи на те, що нам з дитинства твердили про їх надзвичайній шкідливості, ми дозволяємо собі зрідка насолодитися незвичайним смаком цього напівфабрикату.

На жаль, багато виробники грішать тим, що додають до складу крабових паличок різноманітні підсилювачі смаку, стабілізатори, загусники і ароматизатори. Найжахливіше, що деякі з них примудряються замінити головний компонент крабових паличок — сурімі (рибний фарш).

Дуже важливо правильно підійти до вибору крабових паличок. Варто приділити цьому процесу деякий час, щоб зупинитися на якісному продукті, який не принесе шкоди здоров’ю.

Як вибрати крабові палички

 • Склад
  Це головне, на що потрібно звернути увагу при виборі крабових паличок. Якщо в списку компонентів на першому місці стоїть сурімі, значить, продукт цілком хорошої якості. Якщо сурімі знаходиться на другому місці, отже кількість риби в паличках мінімально.
  Іноді в складі крабових паличок взагалі немає риби, а є крохмаль, соєвий білок і різноманітні замінники. У цьому випадку варто відмовитися від покупки такого напівфабрикату.
 • Зовнішній вигляд
  Велике значення має зовнішній вигляд крабових паличок: продукт повинен бути пофарбований лише з одного боку. Колір паличок повинен варіюватися від світло-рожевого до рожево-червоного. Яскраво-червоний колір напівфабрикату свідчить про надмірну кількість барвника у складі продукту.
  Також крабові палички повинні бути гладкими, рівними і пружними. Не варто купувати продукт, який ламається і кришиться.
 • Упаковка
  Про те, що крабові палички побували кілька разів в морозильній камері, можна дізнатися на упаковці. Найчастіше в ній є невелика кількість льоду або снігу. Крабові палички, розфасовані в герметичну упаковку, повинні бути однакового розміру і форми. При виборі цього напівфабрикату краще віддати перевагу продукції відомих виробників, адже з рибою жарти погані.
 • Дивимося, що всередині
  Сурімі — дуже еластична маса, яка піддається деформації. Спробуй зігнути крабову паличку. Якщо вона лише злегка потріскалася в місці згину, значить, продукт якісний. Якщо зламається — в напівфабрикаті занадто багато крохмалю.
  Також варто спробувати розгорнути крабову паличку. Якщо вдається провернути таку маніпуляцію, значить, у продукті багато сурімі. Якщо при розгортанні паличка перетворюється в клейку масу, це теж ознака того, що в продукті багато крохмалю. Варто віддати перевагу тим крабовим паличкам, у складі яких невелика кількість картопляного крохмалю.
 • А які крабові палички купуєш ти? Не забудь поділитися з нами своєю думкою в коментарях!

  Джерело