Вагітність після Жанина: можлива після тривалого прийому

Контрацептиви у формі таблеток Жанін дуже популярні серед дівчат і жінок. Вони являють собою медикаменти з низьким вмістом гормонів в складі і дають високий терапевтичний результат. Жанін чудово виконує свою головну функцію – попереджає настання незапланованої вагітності.

Зміст:

 • 1 Характеристики Жанина: переваги та недоліки
 • 2 Можливість настання вагітності після регулярного приймання препарату Жанін
 • 3 Додаткові поради та протипоказання до застосування Жанина

Характеристики Жанина: переваги та недоліки

Переваги препарату Жанін:

Вагітність після Жанина: можлива після тривалого прийому

Благотворний вплив Жанина

 • Медикамент має двосторонню дію: одні речовини, що входять до його складу, пригнічують овуляцію, не даючи можливості яйцеклітині дозріти і відокремитися від фолікула; інші ж, у свою чергу, сприяють загустіння цервікального слизу, не даючи сперматозоїдів можливості досягти яйцеклітини.
 • З прийомом Жанина вирівнюється баланс гормонів в організмі жінки, оскільки він надає переважна вплив на вироблення чоловічих гормонів, а в деяких випадках може вилікувати від гірсутизму (надмірного оволосіння за чоловічим типом у жінок і дівчат, яке проявляється у вигляді вусів, бороди, надлишкового волосяного покриву на ногах, руках, тулубі, викликане високою кількістю андрогенів, чоловічих гормонів) та інших видів андрогении (наслідків надмірної кількості вироблення чоловічих гормонів в жіночому організмі) у дівчат і жінок.
 • Чимало жінок відзначили, що в результаті вживання Жанина відбулися позитивні зміни в їх організмі, а саме – вони стали фізично більш жіночними і красивими: збільшився в обсягах бюст, шкіра стала чистішою, свіже і рум’яніша, стан волосся і нігтів також стало краще.
 • Жанін – це досить надійний і безпечний протизаплідний засіб, характеризується м’яким і щадним впливом.
 • Ще однією перевагою Жанина є його швидка засвоюваність і така ж швидка вивід з організму.
 • В деяких випадках він чинить знеболювальну дію під час менструації і здатний нормалізувати менструальний цикл (цьому сприяє входить до складу препарату синтетичний прогестерон, а саме – диеногест).

Однак, незважаючи на перераховані вище плюси цього медикаменту є також ймовірні побічні ефекти, серед яких мігрень, головні болі, нудота, алергія на деякі складові контрацептиву, можливе утворення ущільнень у грудях, виділення з сосків, кровотеча, збільшення маси тіла.

Якщо дотримуватися індивідуального дозування і правил прийому, то немає приводів для занепокоєння з приводу незапланованої вагітності.

Можливість настання вагітності після регулярного приймання препарату Жанін

Вагітність після Жанина: можлива після тривалого прийому

Довгоочікувана подія

Цей контрацептив не зменшує ймовірність дівчини або жінки завагітніти після припинення його регулярного і правильного застосування, з урахуванням індивідуальних особливостей жінки і вказівок лікаря. Однак є один нюанс, який слід знати тим, хто збирається брати або вже бере Жанін.

Регулярний прийом будь-яких ОК слід припиняти на 1-3 місяці після кожних 11-12 місяців. Це робиться для того, щоб не ослабити і зовсім не придушити репродуктивні функції жіночого організму. Статева система організму будь-якої дівчини і жінки потребує періодичного відпочинку, відновлення, їй потрібно перебувати хоча б якийсь час у її природному стані (без впливу ззовні і застосування гормональних засобів, до яких, як відомо і відносяться контрацептиви). Жанін в цьому питанні не виняток.

При застосуванні Жанина протягом більше кількох років безперервно збільшується шанс завмирання вагітності або навіть безпліддя.

Важливий фактор також вік жінки. Приблизно після 30 років процеси, що відбуваються від вікових змін, знижують вірогідність зачаття і вагітності, а прийом контрацептивів лише посилює цей процес. Так що при вживанні контрацептивів слід брати до уваги той факт, що жінці буде потрібно більше часу на відновлення своєї репродуктивної системи.

Слід також зазначити, що Жанін рекомендують для лікування певних форм безпліддя, в тому числі при лютеїнової недостатності, а також при ендометріозі. Суть лікування полягає в тому, що дівчині або жінці призначають застосування його протягом, наприклад 6 місяців (все індивідуально, строк застосування визначає лікар, виходячи з аналізів і стану здоров’я жінки або дівчини), а після цього настає фаза, явище, яке отримало назву ребаунд-ефект, коли після довгого присипання репродуктивних функцій гормональними контрацептивами репродуктивна система починає працювати з подвоєною силою.

Тобто на відміну Жанина відбувається швидке запліднення яйцеклітини. Пік ребаунд-ефекту відбувається протягом перших декількох місяців після відміни цього контрацептиву, тобто саме в цей період найбільша можливість дівчата завагітніти.

Однак гінекологи радять перечекати цей важкий для жіночого організму час, і лише потім планувати зачаття і вагітність. Такі рекомендації мають сенс, оскільки в перші кілька місяців після припинення вживання Жанина є високий шанс повного завмирання плоду ще в утробі матері.

Додаткові поради та протипоказання до застосування Жанина

На сам плід препарат не чинить ніякого впливу. А в разі якщо вагітність настала протягом прийому Жанина, то його вживання потрібно відразу ж припинити і звернутися до лікаря. Хвилюватися не варто, оскільки входять до складу ОК речовини не впливають на ембріон, згідно клінічних досліджень.

Вагітність після Жанина: можлива після тривалого прийому

Особливості препарату

Жанін не можна вживати в таких випадках:

 • Під час лактації і годування грудьми, так як цей медикамент є гормональним засобом і його вплив на грудне молоко може змінити його склад.
 • Індивідуальне несприйняття організмом цього контрацептиву.
 • Якщо дівчина чи жінка страждає ендокринними захворюваннями, у тому числі цукровий діабет, тромбозами і тромбоэболиями, тяжкими захворюваннями печінки та підшлункової залози, матковими кровотечами.

Тобто вагітність після застосування Жанина можлива, в тому числі в короткі терміни. Однак у питаннях його прийому, припинення застосування і планування вагітності безпосередньо після скасування слід обов’язково звернутися до лікаря і строго слідувати його вказівкам.