Зміст:

 • Показання до прийому
 • Чи можна вагітним пити валер’янку?
 • Валеріана на ранніх термінах
 • Валер’янка на пізніх термінах
 • Інструкція із застосування і дозування вагітним

Вагітність у житті жінки – важливий етап. Кожна жінка хоче прожити його в ідеальному співвідношенні з собою і навколишнім світом. Але не завжди буває так, як хочеться. В жіночому організмі В період виношування дитини відбуваються великі зміни: порушується гормональний фон, йде перебудова емоційного стану. Завдяки таким процесам у вагітної часто відбувається зміна настрою. Щоб усунути різкі скачки емоцій жінки в цікавому положенні лікарі рекомендують приймати седативні засоби, такі як валеріана.

Показання до прийому

Екстракт валеріани є медикаментом, виробленим на рослинній основі лікарських трав. Препарат відноситься до групи натуральних спазмолітиків і транквілізаторів.

Валеріана призначається в ситуаціях, що відбуваються з жінкою в цікавому положенні на різних термінах вагітності:

 • 1 триместр — стресові ситуації, безсоння, нудота (токсикоз), больові відчуття в голові, нестабільність емоційного характеру.

  Валеріана для вагітних

 • 2 триместр – запобігання передумов передчасного розродження, для зняття гіпертонусу матки.
 • 3 триместр – знижує нервову напругу, нейтралізує ненормальне функціонування травлення, нормалізує загальне самопочуття майбутньої матері.

Активна речовина при попаданні всередину організму, благотворно впливає на нервову систему, зменшує збудливість організму. Здійснює зниження вираженості душевних переживань і врівноважує емоційне роздратування.

При пролонгованому введення лікарського засобу всередину організму спостерігається позитивний стабільний результат, отриманий в наступних станах:

 • Посилює виділення секреції в травних органах, стимулюючи нормальну роботу шлунка і кишечника
 • Підвищує терапевтичний ефект від дії ліків при лікуванні скарлатини, хвороби щитовидної залози, пневмонії або астми
 • Стимулює утворення жовчі та нормалізацію її виведення через 12-ти палу кишку
 • Сприяє розширенню коронарних судин, які приносять кров до капілярах серцевого м’яза
 • Забезпечує нормалізацію кров’яного руху всього організму

Крім цього, ліки має можливість нейтралізувати спазми гладкої мускулатури структури органів людини. Має болезаспокійливу ефектом і відновлює нормальну роботу внутрішніх органів.

Чи можна вагітним пити валер’янку?

Валеріана не відноситься до препаратів з сильно діючими речовинами, які виділяють токсини. Серед безлічі седативних медикаментів, екстракт є безпечним і для звичайної людини і для жінки, яка виношує плід. Тому гінекологи для підтримки і нормалізації нервової системи та інших органів рекомендують починати застосування з ранніх термінів вагітності.

Таблетки валеріани

Але відсутність заборони на прийом препарату в таблетках не означає, що препарат слід безконтрольно поглинати упаковками. Якщо в ліках немає необхідності, то використовувати його не варто.

Читайте також:Обліпихова масло для росту волосся: склад і рецепти

Питання про прийом ліків слід вирішувати тільки з лікуючим лікарем, який зможе розрахувати всі ризики впливу на розвивається дитини і виявити необхідну дозування для зниження збудливого стану.

Щоб не допустити розвитку негативних ситуацій, слід ретельно дотримуватися дозування. Якщо перевищена норма для вагітної, то виявити передозування можна за певними ознаками, такими як розширені зіниці в очному яблуці, частий пульс, погіршення сприйняття навколишнього світу і погана чутність, а також підвищений артеріальний тиск.

При виявленні хоча б одного симптому слід відразу звернутися за допомогою до лікаря. Самостійно можна спробувати усунути наслідки, застосовуючи активоване вугілля. У важкій ситуації здійснюють промивання шлунка.

Тому самостійно призначати валеріанку вагітної для зміцнення нервової системи не рекомендується. Слід визначити необхідну дозування і пити по необхідності. Тільки в такому випадку дозволено екстракт в період виношування дитини.

Валеріана на ранніх термінах

1 триместр – найбільш важливий період для розвитку майбутньої дитини. У цей момент відбувається формування всіх найважливіших систем і внутрішніх органів маленької людини. Неконтрольований прийом лікарського засобу може негативно позначитися на малюка. Тому важливо, щоб вагітна жінка не вживала ніякі препарати і була повністю здоровою.

Але 1 триместр є не тільки важливим для несформованого дитини, але і для молодої матусі. У неї відбувається збій у багатьох системах організму, в тому числі гормональному фоні і психологічному стані.

Перші місяці

З-за того, що седативні методи мають підвищений вплив на плід, то в перші 3 місяці застосування екстракту валеріани в таблетках заборонено. Але гінекологи рекомендують введення лікарського засобу в незначному обсязі при виявленні підвищеного тонусу матки і токсикозі. Такі свідчення виявляються у випадку загрози викидня, сильних блювотних позивах і надмірної нестабільності емоційного типу.

Читайте також:Ягоди барбарису: корисні властивості, застосування ягоди в офіційній, народній медицині та кулінарії

Окремо виділяється момент настання токсикозу у вагітної. У перші тижні відбувається швидке розвиток малюка, а погане самопочуття матері і постійні позиви до блювоти несприятливо впливають на протікання процесу. Тому важливо запобігти погане самопочуття і дати зародку сили правильно формуватися.

Крім цього, на перших строках лікарі дозволяють використовувати валеріанку для усунення безсоння і інших проблем з порушеннями сну. Але застосовувати такий засіб слід тільки в крайньому випадку, якщо інші методи не мають належного впливу.

Валер’янка на пізніх термінах

При використанні валеріани в таблетках у другому триместрі протипоказання у даний період практично відсутні, навпаки, від прийому виявляється тільки користь.

Валеріана в період з 16 тижня до 20 при комплексному впливі лікарських препаратів дозволяє усунути гіпертонус матки. Також введення медикаменту рослинного походження дозволяє запобігти ускладненням і можливість передчасного розродження.

Останній триместр

Рекомендація прийому препарату в 3 триместрі дозволяє впоратися з неправильним травленням, поліпшити загальний стан та самопочуття вагітної при ступені гестозу важкого характеру. Заспокоїти душевні переживання з приводу майбутніх пологів.

Важливо поліпшити стан вагітної жінки. Для породіллі останні місяці вагітності виявляються найбільш важким періодом: малюк досягає оптимального розміру, тисне на внутрішні органи, провокуючи хворобливі відчуття не тільки під час руху вагітної, але і при відпочинку.

Все частіше починають з’являтися думки про розродженні, що стимулює інтенсивні переживання, виливаються у підвищення тонусу матки. Всі ці процеси рекомендується знімати з допомогою введення незначного обсягу валер’янки.

Інструкція із застосування і дозування вагітним

В інструкції по застосуванню значиться, що валеріана може призначатися тільки за рекомендацією лікаря, самостійне використання лікарського засобу під час вагітності категорично заборонено. Великий обсяг спожитого речовини може негативно вплинути на всі системи жінки в положенні.

Тому рекомендується починати прийом седативного ліки тільки після консультації з лікарем гінекологом. У більшості випадків прийом спиртової настоянки і заспокійливі фитосборы комплексного характеру суворо заборонені.

У такій ситуації лікар може призначити прийом кореня валеріани в таблетках або з допомогою виготовлення відвару.

Виділяють такі моменти, як правильно і в якій дозуванні вживати валеріанку:

 • Таблетована форма – введення дози слід починати з мінімальної норми. Вводити слід по 1 драже за півгодини до прийому їжі не більше 3-х раз в 24 години. Таблетки необхідно запивати, процедуру проводять, тільки застосовуючи чисту воду, замінювати чаєм або молоком не варто, тим більше виробляти проковтування лікарської речовини за допомогою газованого напою. Якщо очікуваного позитивного результату не спостерігається, рекомендується збільшити норму в 2 рази. Тривалість проведеної терапії — не менше 14-21 дня. При виникненні стабільного ефекту введення ліки припиняють.
 • Відвар з кореня валеріани – приготування здійснюється згідно інструкції, наведеної на упаковці. Схема введення – 2-4 ч. л. до введення їжі не менше 3-х разів на день. Курс проведення терапії призначається лікарем гінекологом, грунтуючись на протіканні вагітності, виявлених симптомів і загального самопочуття породіллі.
 • Екстракт – для цього необхідно придбати корінь валеріани. Взяти 2 ст. л. подрібнених кореневищ і залити 0,2 л кип’яченої гарячої води. Протомитися до повного закипання на водяній бані, прокип’ятити 15 хвилин. Протягом 30 хвилин, дати охолонути, процідити і долити кип’яченої води до 0,2 л. Прийом здійснюється 3 рази в день по 1 ст. л.
 • Відвар для ванни – потрібно взяти 3 ст. л. сушених кореневищ, подрібнити, залити окропом в об’ємі 200 мл і прокип’ятити. Підготовлений крутий настій вилити у ванну з температурою не більше 38С. Приймати близько 15-25 хвилин.
 • Читайте також:Лікування атеросклерозу судин головного мозку народними засобами: рецепти настоянок, відварів, соків і чаїв

  Будь-яке нездужання після введення кошти – привід для звернення до лікаря. Слід контролювати свій стан, менше концентрувати увагу на навколишньому світі. Рекомендується насолоджуватися зворушливим моментом єднання дитини і матері, спокоєм і відмовитися від застосування будь-яких лікарських препаратів, якщо цього не потребують обставини.

  Таким чином, валеріану можна застосовувати вагітним жінкам, але під контролем лікаря і при розрахунку певного дозування. Самостійне призначення суворо заборонено. При виявленні ознак передозування необхідно терміново звертатися за допомогою до лікуючого лікаря.