Валідол: показання до застосування при підвищеному тиску

Зміст статті:

 • 1 Показання до застосування
 • 2 При гіпотонії
 • 3 Показання до застосування при підвищеному тиску
 • 4 Аналоги препарату

Валідол – це досить популярний лікарський препарат, який чинить судинорозширювальну дію. Засіб здійснюється в різних формах: таблетки, краплі, капсули.

В одній таблетці Валідолу міститься 60 мг 25%-го ментолу в метиловому ефірі.

Придбати Валідол можна без рецепту в будь-якій аптеці, а вартість його досить низька, тому ліки доступно для всіх.

Деякий час тому препарат був заборонений, оскільки він застарів, його ефективність не доведена. Проте трохи пізніше Валідол знову з’явився на аптечних полицях.

Показання до застосування

Валідол: показання до застосування при підвищеному тискуЛікарський препарат відрізняється заспокійливим і невеликим судинорозширювальною дією, яка полягає в рефлекторних реакціях, що відбуваються із-за активного подразнення нервових закінчень.

Роздратування тих рецепторів, які розташовані на слизових оболонках, відбувається разом зі стимулюванням продукування і вивільнення гормонів, необхідних для регуляції больових відчуттів і інших процесів.

При підвищеному тиску препарат:

 • кладуть під язик;
 • повільно розсмоктують.
 • Вплив ліки пацієнт відчує вже через кілька хвилин, оскільки воно знижує тиск швидко. Найчастіше люди застосовують його при стресових ситуаціях, закачуванні, невротичних проявах. Максимально в добу дозволяється прийняти 2-3 таблетки Валідолу, причому за один раз потрібно розсмоктувати 1-2 штуки. Якщо немає ефекту, лікар трохи підвищує добову дозу.

  В окремих випадках медикамент може спровокувати небажані реакції організму, наприклад, головні болі, приступи нудоти, блювоти, запаморочення, виділення з очей. Заборонено лікування Валідолом при цукровому діабеті першого і другого типу, так як він підвищує рівень цукру крові.

  Препарат може знижувати інтенсивність спазматичних скорочень кишечника, тому можуть спостерігатися запори.

  Ще одним негативним моментом даного препарату стане формування сонливості. Незважаючи на те, що медикамент не входить в схему базового лікування гіпертонічної хвороби і підвищеного кров’яного тиску, він має ряд незаперечних переваг:

 • не здатний накопичуватися в організмі;
 • заспокоює нервову систему;
 • знижує тривожність, нервозність.
 • Валідол: показання до застосування при підвищеному тискуУ Валідолу повністю натуральний склад, серед компонентів – корінь валеріани, перцева м’ята. Додатково кожен виробник може додати незначну кількість інших домішок.

  Коли пацієнт страждає ще й стенокардією (стискають болями за грудною кліткою), Валідол може спровокувати у нього інфаркт міокарда за рахунок так званого ефекту обкрадання.

  Розширення периферичних судин стане причиною недостатнього кровообігу у коронарної артерії, а це в свою чергу зумовить загибель серцевого м’яза.

  Коли у гіпертоніка стався серцевий напад, Валідолу для лікування недостатньо, оскільки він занадто слабкий для нормалізації кровотоку в міокарді.

  При дуже високому тиску є показання до застосування більш сильного препарату, якщо немає алергії.

  При гіпотонії

  Гіпотонія – це тривало знижений артеріальний тиск, певні розлади вегетативної нервової системи:

 • знижена температура тіла;
 • надмірна пітливість долонь, стоп;
 • напади головного болю;
 • безсоння;
 • надмірна блідість шкірних покривів.
 • Валідол здатний позбавити від головних болів і допоможе заснути, але з іншого боку він непряме знижує тиск крові, що ще більше знижує тиск.

  Це у свою чергу стане причиною погіршення самопочуття, з’являється високий ризик початку незворотних змін у тканинах головного мозку і серцево-судинної системи в результаті кисневого голодування (гіпоксії).

  Показання до застосування при підвищеному тиску

  Валідол: показання до застосування при підвищеному тискуПоказники артеріального тиску впливають на настрій людини і загальне самопочуття. Якщо хворому поставили діагноз атеросклероз судин, через звуження просвіту високий тиск ще більше посилює захворювання. У таких ситуаціях Валідол розширить судини і тим самим знижує тиск.

  Потрібно обов’язково враховувати, що одним тільки Валідолом позбавитися від високого тиску не вдасться, важливо усувати справжню причину гіпертонічної хвороби. Ліки добре справляється з такими проявами гіпертонії:

  • звуження кровоносних судин;
  • зниження ймовірності їх пошкодження.

  Додатково до цього Валідол впливає на емоційний стан хворого, надасть седативну дію.

  Багато медики впевнені, що препарат ніяк не може вплинути на здоров’я, і несе чисто відволікаючий характер при підвищеному тиску. Є думка, що дія Валідолу схоже з ефектом плацебо, коли лікар дає хворому не ліки, а пустушку (пацієнт в такому випадку зцілюється завдяки самонавіюванню).

  Валідол має високий профіль безпеки, відмінно переноситься, але лікування медикаментом категорично заборонено при наявності індивідуальної непереносимості одного з його компонентів.

  Препарат простий у застосуванні: цілком достатньо покласти пару таблеток під язик і тримати до повного розчинення.

  Аналоги препарату

  Валідол застосовують давно, причому він є в аптечках пацієнтів різних вікових груп. Тим не менш, сучасний фармакологічний ринок готовий запропонувати чимало сучасних аналогів препарату та біологічно-активних добавок. Такі засоби володіють схожим складом, а їх застосування не менш ефективно.

  В якості заміни лікар може рекомендувати прийняти:

  • Заспокой;
  • Леовит Серцеві трави;
  • Доппельгерц Антистрес.

  Названі медикаменти нададуть м’яку седативну, судинорозширювальну дію. Крім цього, Валідол препарат застарілий, є свідчення повністю замінювати його сучасними аналогами. Дуже цікаве відео у цій статті розглядає тему Валідолу, і намагається розібратися, чи не відноситься препарат до «пустушок».