Проведені дослідження науковцями Кембриджського університету показали, що організм людини по-різному реагує на інфекції в різний час доби. Найбільш уразливими ми є в ранкові години. Дане твердження грунтується на експериментах на мишах.

Ранок – час, коли організм вразливий перед вірусами

Гризунів заражали вірусом грипу, найменшу стійкість до агресивного впливу лужного агенту організм виявляв вранці. Відгалуженням тесту вчених також стали вивчення біологічних ритмів. Як виявилося, зміна графіка людини може згубно позначитися на його захисному бар’єрі.

Зміна робочого розпорядку, часті переїзди та відвідування країн з іншим часовим поясом провидить до підвищеного ризику захворіти. На думку експертів, навіть незначна інфекція, атаковавшая організм вранці, розвивається в десятки разів швидше, «завдяки» чому її небезпека збільшується.

Об’єктом дослідження також став ген BMAL1 – відповідає за коливання біологічних ритмів, пов’язаних зі зміною дня і ночі. Досліджуваний ген проявляє незначну активність вранці, створюючи сприятливі умови для зараження.

Так само вчені прийшли до висновку про те, що активність BMAL1 істотно сповільнюється взимку, що і служить причиною сезонних вірусних спалахів. Більш детальне вивчення питання дозволить скоротити ураження людини вірусами, зміцнивши імунну систему.

Поки панацеї від інфекцій немає, експерти рекомендують поставитися до свого здоров’я вкрай дбайливо тим людям, чиї професії пов’язані з нічною роботою і частими відрядженнями. Не зайвою стане вакцинація від грипу.