Особисті якості людини і склад характеру вже давно знаходяться під прицілом вивчення науковців. Нещодавно Оксфордський університет оцінював рівень щедрості випробуваної групи і прийшов до висновку, що дане почуття генерується певною областю мозку.

В експерименті брали участь волонтери, які проходили комп’ютерну гру. За успішно завершені місії волонтерам пропонувалося вибрати одне з двох дій – віддати нагороду одному з гравців або використовувати її у своїх цілях.

Під час благодійного дії у випробовуваних активізувалася передня кісткова кора мозку. Виявити подібну реакцію вченим вдалося завдяки скануванню волонтерів апаратом МРТ.

Нейронна реакція спостерігалася далеко не у всіх учасників групи, а тільки у самих чуйних. Експеримент проходив під керівництвом доктора Патрісії Локвуд, яка займає посаду професора кафедри експериментальної психології.

Вона повідомляє про те, що учасники з більш розвиненим рівнем емпатії швидше робили вибір на користь інших гравців. А реакція кісткової кори головного мозку була більш яскраво вираженою.

Минулі дослідження донної зони мозку показали, що кісткова область менш активна у тих людей, які схильні до депресій і біполярних розладів. Дане відкриття стане корисним для психологічного дослідження людини, що дозволяє краще зрозуміти мотиви антисоціальної поведінки.