Дослідники прийшли до висновку, що кількість одержуваної енергії і сил безпосередньо залежить від того, скільки Ви лягаєте, і у скільки встаєте!

Багато років тому я їздив по країні разом з Дипаком Чопрой, даючи консультації в області Аюрверды, коли до мене підійшов один пацієнт і сказав, що він щоранку прокидається з сильним головним болем. Я прописав йому трав’яну настоянку, а через 3 місяці, коли я знову проїжджав той же місто, я виявив, що у цього пацієнта не було позитивних зрушень. Я знову прописав йому трав’яну настоянку, але йому нічого не допомагало.

Подібні консультації проводяться по всій території Індії, і тривають не більше 10-15 хвилин. Я зрозумів, що напевно щось випустив з уваги, і знову повернувся у той же місто. Я запитав у пацієнта, коли він лягає спати і коли прокидається. Він сказав, що лягає спати в 2 години ночі і прокидається в 11 ранку.

О Боже, подумав я: дійсно помилився. Цей хлопець просто спав в самий невідповідний час. Я сказав йому взяти якусь нудну книгу – не моє, звичайно – і приблизно в 9 вечора почати читати, поки очі не втомляться, потім вимкнути світло і спробувати заснути.

Я також сказав цьому пацієнту, щоб вранці він встав відразу ж, як тільки його очі відкриються, а не перевернутися і знову заснути, навіть якщо це буде в 5 ранку. Я попросив його зателефонувати мені через тиждень і дати звіт.

Я отримав дзвінок від нього вже через пару днів, і він сказав мені, що все зробив так, як я йому сказав, і вперше за 10 років він прокинувся без головного болю. Завдяки мене за своє зцілення, він також почав звинувачувати мене в тому, що я, нібито, водив його за ніс, тому що не розповів про цей спосіб під час першого його візиту.

Хоча я не був з ним згоден, але він, здається, мав рацію. З тих пір, я намагаюся завжди шукати саме просте і очевидне рішення.

Коли Ви засинаєте?

Нещодавно австралійські дослідники оцінили звички сну у 2200 дітей, вибраних випадковим чином у віці від 9 до 16 років. Вони розділили дітей на чотири групи:

 • Рано лягати /рано вставати
 • Рано лягати /пізно вставати
 • Пізно лягати/рано вставати
 • Пізно лягати/пізно вставати
 • Отримані результати підтвердили, що час сну має важливе значення для здоров’я.

  Діти, які пізно лягають і пізно прокидаються, в день витрачають на 48 хвилин більше на телефони і комп’ютери, і на 27 хвилин менше на фізичну активність, ніж підлітки, які рано лягають і рано встають, хоча час сну у них практично однакова.

  Порівняння результатів між рано засинаючими і рано просыпающимися підлітками і пізно засинаючими і пізно просыпающимися підлітками:

  • Більш високий Індекс Маси тіла (ІМТ)
  • В 1,47 рази більш схильні до повноти
  • В 2,16 рази частіше страждають ожирінням
  • В 1,77 разів більше схильні до пасивного способу життя
  • В 2,92 рази частіше проводять час перед екранами комп’ютерів

  Запитайте себе і спробуйте це сьогодні!

  Уявіть собі, що сьогодні Ви заснете опівночі і прокинетеся в 10 ранку. Як би Ви себе почували? Слабкою, грубою, хворий і дурною?

  Тепер, уявіть, що Ви йдете спати в 8 годин вечора і прокидаєтеся в 6 ранку. Як би Ви почували себе в порівнянні? Більш енергійним, ясним, гнучким і свіжим?

  Обидва ці сну тривали 10 годин, але різниця у Вашому самопочутті сильно відрізняється.

  Час сну може бути пов’язано з Вашими циркадными годинами, і їх легко змінити, щоб домогтися глибокого, легкого і спокійного сну.

  Якщо Вам сподобалася ця стаття, поділіться нею з близькими та друзями!

  Джерело