Виброцил спрей: відгуки, склад, показання та протипоказання

Виброцил спрей є одним з найпопулярніших назальних спреїв на російському ринку, обіцяє боротьбу з нежиттю і закладеністю носа в результаті алергічної реакції. У статті викладено докладний опис складу даного препарату, форми його випуску, показання та протипоказання. Чим хороший саме Виброцил спрей? Має він дійсні переваги перед конкурентами? Про це Читайте далі.

Зміст:

 • 1 Склад та форми випуску препарату
 • 2 Показання до застосування
 • 3 Спосіб застосування
  • 3.1 Особливі вказівки
 • 4 Протипоказання і побічні ефекти
 • 5 Відгуки про препарат
 • 6 Аналоги

Склад і форми випуску препарату

Виброцил – судинозвужувальний і протиалергічний назальний спрей, застосовуваний при нежиті різного походження. Дія препарату досягається за рахунок поєднання фенілефрину, диметиндена малеату і деяких допоміжних речовин, в числі яких масло лаванди. Зупинимося докладніше на дії кожного з компонентів.

Виброцил спрей: відгуки, склад, показання та протипоказання

Краплі Виброцил

Фенілефрин стимулює рецептори судин, що живлять слизову оболонку носа. За рахунок його дії стінки судин звужуються, зменшуючи приплив крові і лімфи. За рахунок цього набряк слизової носа зменшується, ніс перестає «текти» і пацієнту легше дихати. Фенілефрин належить до симпатоміметичної групі препаратів.

Диметидена малеат – це з’єднання, що надає протиалергічну дію. Речовина діє на рецептори гістаміну – фактора запалення, активно викидається в кров при контакті з алергеном. За рахунок впливу препарату рецептор перестає «викликати» гістамін на слизову оболонку носа, і симптоми запалення зменшуються.

Виброцил випускається у вигляді назального гелю, крапель або спрея. Найбільш прийнятною є остання форма випуску: за рахунок розпилення аерозоль здатний розподіляти лікарська речовина по максимально можливій поверхні слизової, не допускаючи при цьому стікання в горло. Назальний гель і краплі більш економічні, однак вони програють спрею по ефективності нанесення.

Виброцил є комбінованим препаратом, що надає судинозвужувальну і протиалергічну дії. Він випускається в різних лікарських формах, що розширюють можливості його застосування серед різних вікових груп.

Показання до застосування

Виброцил застосовують при гострих і хронічних формах риніту, синуситу, при алергічному нежиті. Можливе застосування в якості допоміжного лікування при отитах, а також як підготовка до операцій в порожнині носа. За рахунок судинозвужувальної дії Виброцила його можуть використовувати також у післяопераційний період. Виброцил не токсичний і може використовуватися для лікування дітей (до 6 років – у вигляді крапель).

Виброцил спрей є багатофункціональним засобом при боротьбі з закладеністю носа різного походження.

Спосіб застосування

Виброцил спрей використовується місцево, тобто вводиться в порожнину носа. Перед застосуванням слід очистити носові ходи: промити їх теплою сольовим розчином низької концентрації або спеціальним складом. Після дати воді витекти, ввести кінчик розпилювача в ніздрю і зробити 1-2 натискання. При упорскуванні краще зробити невеликий вдих. Після використання слід витерти наконечник розпилювача сухою тканиною.

Виброцил спрей: відгуки, склад, показання та протипоказання

Спрей Виброцил

Якщо використовується Виброцил у вигляді крапель, то слід відкинути голову і натиснути на гумовий дозатор. Пацієнтам починаючи з 6 років потрібно по 3-4 краплі в кожну ніздрю, з року до 6 років – по 1-2 краплі. Вводити препарат необхідно 3-4 рази на добу. Після закапування необхідно деякий час потримати голову закинутою, щоб дати краплях стекти.

Назальний гель вводять 3-4 рази в день у носовий прохід тонким шаром. Для аплікації можна використовувати гігієнічну ватяну паличку (використовувати одноразово). Останній раз за день гель наносять перед сном – дія препарату триває протягом ночі.

Виброцил спрей є найбільш зручною та ефективною у застосуванні лікарською формою препарату, однак деякі випадки вимагають заміни її на інші: гель або краплі. За флаконом спрею не потрібно спеціального догляду, препарат дозований і гігієнічний в застосуванні.

Особливі вказівки

Як і інші судинозвужувальні препарати, Виброцил не можна застосовувати довше тижня, якщо інше не призначено лікарем. Це обумовлено тим, що тривале використання препарату може викликати такі токсичні ефекти, як тахіфілаксія (посилене дихання) і медикаментозний риніт – нежить у результаті застосування препарату. Крім того, тривале застосування може призвести до атрофії стінок судин порожнини носа, як наслідок – носові кровотечі і вторинну інфекцію.

Виброцил спрей: відгуки, склад, показання та протипоказання

Гострий риніт

Виброцил не чинить седативного ефекту на відміну від системних протиалергічних препаратів, а значить не впливає на швидкість реакції та здатність до керування механізмами (у тому числі автомобілем). Однак водіння в період алергічного риніту або застуди все одно не рекомендується.

Різні лікарські форми дозволяють боротися з різними формами нежитю. Перевага Виброцила в боротьбі з алергією полягає в можливості його локального нанесення і уникнення системних ефектів антигістамінних препаратів.

Протипоказання і побічні ефекти

Виброцил не можна застосовувати людям з непереносимістю будь-яких компонентів препарату. Це слід враховувати при призначенні і виборі аналога у разі алергічної реакції. Крім того, Виброцил не можна застосовувати при атрофічному риніті і озене, а також одночасно або через менше 2 тижнів з інгібіторами МАО.

Пацієнтам з серцево-судинними, ендокринними захворюваннями і закритокутовою глаукомою слід застосовувати Виброцил з обережністю і тільки після консультації з лікарем. Те ж стосується і пацієнтів з безсонням, запамороченням і іншими вираженими реакціями на препарати групи симпатоміметиків. Це застереження пов’язане з імовірним виникненням системної реакції замість місцевої.

Виброцил спрей: відгуки, склад, показання та протипоказання

Нежить у вагітної

При вагітності та годуванні груддю не слід застосовувати спрей у зв’язку з його можливим системним судинозвужувальну ефектом. Це пов’язано з тим, що із-за можливого звуження судин у плода може розвинутися кисневе голодування, то ж може статися з дитиною, якщо препарат потрапить через грудне молоко в його організм.

Істотних даних про передозування Виброцила не є. Однак є відомості про появу таких симптомів, як біль у шлунку, невелике посилення серцебиття, втома, рухове збудження і безсоння. Найчастіше ці ефекти можуть виникнути, якщо діти випивають вміст флакона з препаратом. У цьому випадку необхідно вжити заходів детоксикації: промити шлунок, прийняти велику кількість теплої рідини і активоване вугілля.

При застосуванні Виброцил спрею за призначенням ймовірність виникнення побічних ефектів вкрай невелика. Форма препарату практично виключає можливість передозування.

Відгуки про препарат

Серед пацієнтів зустрічаються різні відгуки про препарат Виброцил. Велика частина пацієнтів, які лікувалися цим препаратом, відзначають задоволення від його використання. Однак є й ті, кому препарат не підійшов. Серед найбільш часто зустрічаються скарг можна відзначити короткий термін дії, печіння слизової і високу ціну за ліки. Ці недоліки дійсно мають місце бути різна тривалість ефекту зумовлена індивідуальною сприйнятливістю до препарату.

Негативні ефекти від застосування препарату можуть бути викликані безконтрольним застосуванням і самодіагностикою. При гайморитах, синуситах Виброцил не знімає відчуття закладеності, т. к. проблема криється не в локалізації його застосування. Крім того, як вже було зазначено, препарат не можна застосовувати довше тижня і при деяких формах риніту.

Не виключено виникнення алергічної реакції у відповідь на застосування препарату. У цих випадках необхідно проконсультуватися з лікарем, щоб замінити Виброцил на препарат з іншим активним речовиною. При індивідуальній непереносимості може виникнути печіння, сльозотеча, можливо – набряк, утруднене дихання.

Лікарі висловлюють позитивні відгуки про Виброциле, т. к. це препарат комбінованого дії, який за рахунок свого складу дозволяє справлятися з риніти різної етіології. Крім того, Виброцил має вкрай малий перелік протипоказань і побічних ефектів, а його передозування при інтраназальному застосуванні практично неможлива. Різні форми випусків роблять Виброцил практично універсальним засобом у боротьбі з закладеністю носа.

Більша частина негативних відгуків про Виброциле пов’язані з причинами, що не залежать від якості препарату. Високі оцінки від медиків і хороші статистичні показники ефективності дозволяють називати Виброцил якісним препаратом для лікування нежиті.

Аналоги

Існують і інші засоби, що застосовуються при нежиті. Лікарські аналоги вибираються з різних причин: чутливість до інгредієнтів препарату, переваги виробника, асортимент аптеки або ж економічні міркування. Наведемо перелік деяких лікарських препаратів, які є аналогами Виброцила:

Виброцил спрей: відгуки, склад, показання та протипоказання

Афрін

 • Афрін
 • Деринат
 • Изофра
 • Ксилен
 • Називін
 • Ринофлуимуцил і т. д.

Слід зазначити, що поєднання фенілефрину з препаратами деминтедена зустрічається лише в складі Виброцила. Препарати з основною діючою речовиною фенілефрин в поєднанні з антигістамінним (або іншим) речовиною – Адріанол, Оринол Плюс і Ринопронт. При цьому протиалергічну дію з цього переліку крім Виброцила володіє тільки Оринол Плюс, який є вкрай непопулярним на російському ринку і з-за цього важкодоступний порівняно з Виброцилом.

Крім того, до аналогам Виброцила можна віднести комбіновані пероральні антигістамінні препарати. Однак з-за форми випуску їх ефективність прямо залежить від концентрації в крові, у них більше побічних і токсичних ефектів. Крім того, антигістамінні засоби допомагають тільки при алергічних формах нежитю.

Виброцил має унікальне на фармакологічному ринку поєднання препаратів у складі, однак по фармакологічній дії у нього достатньо аналогів. При непереносимості інгредієнтів є можливість підібрати назальний спрей схожого дії в залежності від етіології захворювання.