Від чого таблетки Флуконазол: правила застосування препарату

В якості збудників захворювань можуть виступати не тільки бактерії і віруси, але і патогенні грибки. При виникненні грибкових захворювань здійснюється лікування із застосуванням відповідних медикаментів. Одним з найбільш ефективних протигрибкових засобів є препарат Флуконазол.

Зміст:

 • 1 Властивості препарату
 • 2 Показання та протипоказання до прийому Флуконазолу
 • 3 Спосіб застосування лікарського засобу
 • 4 Застосування при молочниці
 • 5 Побічні ефекти і ознаки передозування
 • 6 Препарати-аналоги

Властивості препарату

Від чого таблетки Флуконазол: правила застосування препарату

Флуконазол у капсулах

Речовину Флуконазол є похідним Триазолу. Основна властивість даного компоненту – здатність пригнічувати вироблення микостеринов, що містяться у патогенних грибках. За рахунок цього препарат характеризується вираженим протигрибковою дією. Активний по відношенню до різних груп грибків, а тому має широкий спектр застосування.

Препарат випускається у формі таблеток для прийому всередину і розчину для внутрішньовенного застосування. Фармакологічні та фармакокінетичні властивості у різних форм Флуконазолу не відрізняються. Ліки випускається по 50мг і 150мг як в таблетках, так і ампулах.

Діючі компоненти препарату характеризуються високою абсорбуючою здатністю. Рівень біологічної доступності становить більше 90%, що позначається на ефективності. Дозволений до вживання одночасно з їжею, так як це не впливає на процес абсорбції. Максимальна концентрація в крові відзначається через 30-90 хвилин після прийому.

Від чого таблетки Флуконазол: правила застосування препарату

Розчин Флуконазол

Флуконазол відрізняється низьким рівнем зв’язування з гемоглобіном. При цьому діючі компоненти препарату здатні вільно проникати в усі рідини усередині організму, в тому числі слину, мокротиння. Концентрація в даних рідинах аналогічна з концентрацією у плазмі крові.

Висока концентрація Флуконазолу наголошується в шкірних шарах, а також потовій рідині. Скупчення компонентів відбувається в роговому шарі шкіри. Виведення з організму здійснюється з сечею (близько 80%).

В цілому, Флуконазол – протигрибковий засіб широкого спектра дії, яке характеризується високим рівнем біологічної доступності і хорошою абсорбцією.

Показання та протипоказання до прийому Флуконазолу

За рахунок здатності до придушення грибкової активності, Флуконазол може використовуватися практично при будь-яких грибкових захворюваннях. Залежно від способу прийому і дозування він використовується як самостійний або допоміжний засіб у складі комплексної медикаментозної терапії.

Показання до прийому:

 • Криптококоз. Захворювання, збудником якого є патогенні дріжджові клітини, що вражають найчастіше верхні дихальні шляхи. Найбільш часто спостерігається у людей зі зниженими імунними властивостями організму, переважно у чоловіків. При відсутності лікування, криптококоз викликає ускладнення у вигляді менінгоенцефаліту. Основними симптомами є інтенсивні головні болі в потилиці, порушення свідомості, параліч.
 • Від чого таблетки Флуконазол: правила застосування препарату

  Вульвовагінальний кандидоз

  Кандидоз. Виникнення хвороби відбувається внаслідок збільшення кількості грибкових організмів Candida, які в нормі входять до складу мікрофлори кишечнику, ротової порожнини, піхви. Види кандидозу відрізняються в залежності від місця локалізації патогенних мікроорганізмів. Основні симптоми: відчуття печіння в ділянці статевих органів, рясні виділення білого кольору, біль при сечовипусканні. Флуконазол застосовується для комплексної протигрибкової терапії, спрямованої на нормалізацію кількості грибків на слизових оболонках.

 • Баланопостит. Урологічне захворювання, що супроводжується запаленням головки статевого члена і внутрішній поверхні крайньої плоті. Збудниками хвороби є дріжджові грибки, а також стафілококова і стрептококова інфекція. Супроводжується сверблячкою, почуттям різі в районі головки члена, зміною кольору шкіри, патологічними виділеннями. Флуконазол застосовується для лікування грибкової форми баланопоститу.
 • Шкірний мікоз. Група захворювань, при яких відбувається ураження шкірних покривів. Зараження грибками відбувається через невеликі пошкодження шкіри: порізи, подряпини. Обтяжуючим фактором, під впливом якого дерматомікоз переходить у хронічну форму, є знижений імунітет. Симптоматика залежить від виду захворювання і може істотно відрізнятися ступенем вираженості, областю поширення.
 • Лишай. Лікування Флуконазолом нерідко призначається при отрубевидном лишаї. При такої хвороби патогенні грибки вражають роговий шар епідермісу, в результаті чого на шкірі виникають невеликі червоні плями, частіше всього на спині, грудях, в області шиї. Пов’язано це з впливом грибків на процес вироблення меланіну – пігментного речовини, що визначає колір шкіри.
 • Оніхомікоз. Хвороба, при якій відбувається ураження нігтьової пластини. Супроводжується лущенням, розшаруванням нігтя, зміною його кольору. Крім цього, оніхомікоз може спровокувати деформацію нігтьової пластини. Збудник захворювання – грибки з групи дерматофітів.
 • Профілактика. Флуконазол використовується в профілактичних цілях для запобігання розвитку грибкових захворювань. Також, препарат може застосовуватися після основного лікування для попередження рецидивів. Дозування в профілактичних цілях призначається лікарем залежно від індивідуальних особливостей організму пацієнта.
 • В цілому, Флуконазол показаний до прийому при грибкових захворюваннях, збудники яких є чутливими до даної речовини. Визначити від чого таблетки Флуконазол, дозволяє повна інструкція до препарату, яка додається в комплекті.

  Протигрибковий препарат є сильнодіючим, що пов’язано з високою концентрацією діючої речовини і його фармакологічними властивостями. Зважаючи на це існують протипоказання, при яких приймати ліки заборонено.

  Протипоказання:

  Від чого таблетки Флуконазол: правила застосування препарату

  Дитячий вік до протипоказання

  • Індивідуальна гіперчутливість до Флуконазолу або інших речовин, що входять до складу лікарського засобу
  • Вікове обмеження (до 16 років)
  • Одночасний прийом препаратів, що містять Терфенадин
  • Тяжкі порушення функцій печінки
  • Пізні стадії ниркової недостатності
  • Одночасний прийом з алкоголем
  • Захворювання серцево-судинної системи
  • Гормональні розлади

  Протипоказаний до застосування в період вагітності. Прийом препарату може спровокувати патологічні зміни в організмі плода, що призведе до розвитку вроджених аномалій. Зокрема, описані випадки деформації лицьової частини черепа, порушень розвитку опорно-рухового апарату, вроджених вад серцевого м’яза.

  Рідко Флуконазол на ранніх термінах вагітності може бути використаний у випадку, якщо передбачувана користь перевершує потенційний шкоду для організму матері або дитини. При цьому максимальна доза препарату становить 150 мг, що приймається одноразово.

  У період грудного вигодовування не рекомендується до прийому з-за високої проникаючої здатності. Концентрація діючої речовини у грудному молоці та плазмі крові практично ідентичні, через що потрапляння в організм дитини може спровокувати передозування, важке отруєння з високою ймовірністю летального результату.

  Препарат Флуконазол використовується у складі комплексної протигрибкової терапії або як самостійний засіб. Перед прийомом необхідно ознайомитися з переліком побічних явищ, щоб запобігти негативні наслідки для організму.

  Спосіб застосування лікарського засобу

  Схема прийому Флуназола відрізняється в залежності від типу захворювання та віку пацієнтів. Препарат можна приймати перорально у формі таблеток або внутрішньовенно з використанням розчину. Дозування при різних формах випуску не відрізняється.

  Від чого таблетки Флуконазол: правила застосування препарату

  Застосування: правила

  Зважаючи на те, що ліки характеризується вираженою протигрибковою активністю і тривалим періодом виведення з організму, достатньо здійснювати 1 прийом на добу. Дозування варіюється в межах 200-400 мг на добу і залежить від ступеня тяжкості захворювання. Тривалість курсу лікування становить від 7 до 30 днів.

  Прийом категорично протипоказаний дітям до 1 року. Віком 1-16 років застосування Флуконазолу може здійснюватися тільки при грибкових захворюваннях, які можуть спровокувати незворотні наслідки для організму або смерть. При цьому доза становить не більше 50-100мг 1 раз на добу.

  Застосування при різних захворюваннях:

  • Лишай. Для лікування лускатого лишаю використовуються незначні дози Флуконазолу. Курс лікування становить 14 діб. Щодня необхідно приймати 50 мг препарату, тобто одну таблетку.
  • Дерматомікоз. При глибоких шкірних ураженнях необхідно приймати від 200-400 мг щодня. Захворювання цієї групи, як правило, погано піддаються лікуванню, а тому тривалість застосування Флуконазолу може становити до двох років. Курс лікування триває до 30 днів з незначними перервами для проведення діагностичних процедур з метою оцінки ефективності та запобігання негативних наслідків прийому.
  • Криптококовий менінгіт. У перший день після постановки діагнозу хворому призначається 400 мг Флуконазолу. У наступні дні добова доза варіюється від 200 до 400 мг. Тривалість медикаментозної терапії визначається залежно від клінічного ефекту. Максимальний термін прийому при менінгіті становить 8 тижнів.
  • Профілактика грибкових хвороб. У профілактичних цілях Флуконазол вживається не частіше 1 рази в тиждень. При наявності випадків хвороби в минулому необхідно приймати 100 мг препарату (2 таблетки) для запобігання рецидиву. При відсутності випадків грибкових захворювання достатньо приймати щотижня 1 таблетку (50 мг).

  Лікування Флуконазолом є ефективним тільки при дотриманні призначених дозувань і дотриманні рекомендацій фахівця.

  Застосування при молочниці

  Флуконазол є основним медикаментозним засобом лікування кандидозу. Дане захворювання провокується дріжджоподібними грибками, які вражають слизові оболонки зовнішніх і внутрішніх статевих органів. Розвиток молочниці відбувається при істотному збільшенні кількості грибкових організмів.

  Від чого таблетки Флуконазол: правила застосування препарату

  Лікування молочниці

  Фактори, що впливають на появу кандидозу:

  • Різке зниження імунітету
  • Вітамінний дефіцит
  • Знижена вироблення естрогену
  • Передменструальний період
  • Порушення мікрофлори кишечника
  • Постійна стресова навантаження
  • Недотримання правил інтимної гігієни
  • Гормональні розлади на тлі прийому протизаплідних препаратів

  Для успішного лікування необхідно знизити вплив провокуючих факторів на організм. Прийом Флуконазолу забезпечує протигрибкову дію, пригнічуючи процес розмноження грибків на слизових оболонках.

  Своєчасне лікування необхідно з-за високої ймовірності переходу хвороби в хронічну форму. При першому епізоді захворювання необхідно прийняти 150 мг препарату. Повторити прийом слід через кілька днів.

  У більшості випадків така схема прийому дозволяє зменшити прояв симптомів молочниці. Згідно зі статистичними даними, ймовірність розвитку побічних ефектів при лікуванні кандидозу становить не більше 15%. У період лікування жінкам не рекомендується здійснювати статеві акти з-за ймовірності зараження партнера. В іншому випадку необхідно користуватися надійними контрацептическими засобами.

  В цілому, кажучи про те, від чого таблетки Флуконазол, не можна не відзначити, що ліки активно використовується при терапії молочниці.

  Побічні ефекти і ознаки передозування

  Прийом Флуконазолу, як правило, нормально переноситься організмом, і не супроводжується побічними реакціями з боку різних груп органів. Негативний ефект може спостерігатися при наявності індивідуальної чутливості до препарату, а також інших протипоказань, при неправильному прийомі.

  Побічні явища:

  Від чого таблетки Флуконазол: правила застосування препарату

  Алергія на компоненти

 • Порушення роботи системи травлення. Прийом може спровокувати незначні болі в області живота, пронос. Регулярне вживання Флуконазолу призводить до збільшення концентрації ферментів. У рідкісних випадках застосування ліків супроводжується метеоризмом, порушенням функцій печінки і може спровокувати розвиток жовтяниці.
 • Вплив на роботу серцево-судинної системи. Флуконазол чинить незначний вплив на роботу серця. Воно проявляється у вигляді мерехтіння і тріпотіння серцевих шлуночків. Також, препарат може вплинути на частоти серцебиття.
 • Алергія. Негативна реакція організму на складові компоненти препарату спостерігається у людей, схильних до алергії. Прийом здатний викликати набряк лицевих покривів, кропив’янку, шкірний свербіж, підвищене слиновиділення, біль у горлі. У важких випадках підвищується ймовірність нападу бронхіальної астми або анафілактичної реакції організму.
 • Порушення кровотворення. В період прийому Флуконазолу спостерігаються зміни в якісному складі крові. Зважаючи на це препарат слід використовувати з обережністю пацієнтам, які страждають лейкопенією або тромбоцитопенією. У період лікування рекомендується здавати аналіз крові з метою запобігання ускладнень.
 • Метаболічні розлади. Рідкісний побічний ефект Флуконазолу – вплив на обмінні процеси. Вживання протигрибкового засобу може викликати збільшення концентрації холестерину в кров’яній плазмі, гіпокаліємію.
 • Реакції шкіри. Дія препарату підвищує ймовірність розвитку епідермального некролізу, а також эксофилиативных дерматологічних хвороб, в число яких входить синдром Стівенса-Джонсона.
 • При тривалому застосуванні Флуконазолу або разовому збільшенні дози понад допустиму може статися передозування. Дане явище супроводжується сильним отруєнням, а тому має відповідні симптоми.

  Ознаки передозування Флуконазолом:

  • Пронос
  • Нудота і блювота
  • Запаморочення
  • Порушення просторової орієнтації
  • Сбивчивость мови
  • Посилене виділення поту
  • Збліднення шкіри

  У тяжких випадках передозування може супроводжуватися судомами, короткочасною втратою свідомості, сонливістю. При виникненні описаних симптомів необхідно звернутися за медичною допомогою.

  Лікування передозування здійснюється шляхом промивання шлунка, та гемодіалізу, що дозволяє істотно знизити концентрацію Флуноназола в рідинах організму. Для прискореного виведення продуктів розпаду з організму використовується активоване вугілля або інші сорбенти. Здійснюється додаткова медикаментозна терапія залежно від симптоматики.

  Прийом Флуконазолу необхідно проводити з точним дотриманням дозування, так як в противному випадку імовірність виникнення побічних реакцій або передозування значно підвищується.

  Препарати-аналоги

  У число аналогів входять лікарські засоби, основним діючим компонентом яких є Флуконазол, або ж мають аналогічний принцип дії та спосіб прийому. Такі кошти можуть використовуватися в комплексній терапії грибкових хвороб або в цілях профілактики.

  Аналоги:

  • Флюкостат. Випускається у формі капсул для прийому всередину. Склад препарату аналогічний складу таблеток Флуконазол. Застосовується при кандидозах, криптококозі, ендемічних мікозах, а також в профілактичних цілях. При вагітності протипоказаний, проте прийом слід проводити з максимальною обережністю.
   Від чого таблетки Флуконазол: правила застосування препарату

   Флюкостат

  • Веро-Флуконазол. Є основним аналогом класичного Флуконазолу. Має ідентичний склад, показання та протипоказання, схему застосування. Може використовуватися для лікування хронічних форм мікозу протягом тривалого часового проміжку.
  • Цискан. Використовується при лікуванні сепсису, шкірних інфекцій, менінгіту, і захворювань, викликаних криптококками. В якості допоміжного засобу приймається при молочниці, кандидозі ротової порожнини і горла, бронхів, кандидурии. Безпечний для прийому при вагітності на терміні до 6 тижнів.
  • Гексал. Застосовується при лікуванні кандидозу, так збудники цієї групи хвороб чутливі до складових компонентів препарату. Випускається в різних формах: таблетки, сироп, порошок для приготування суспензії, розчини для ін’єкцій. Дозволений до прийому вагітним жінкам, однак не рекомендується при грудному годуванні з-за високого вмісту в грудному молоці.
  • Дифлюкан. Основною діючою речовиною є Флуконазол. Ефективний при зараженні дріжджоподібними або дріжджовими грибами, а також деякі види цвілі, грибків і дерматофітів. Відрізняється вираженим протигрибковим ефектом, однак має безліч побічних ефектів. Дозування ліків розраховується індивідуально лікарем.

  Існують різні аналоги Флуконазолу, що використовуються в якості заміни даного препарату при лікуванні грибкових хвороб.

  Флуконазол – протигрибковий лікарський препарат, що випускається у формі таблеток та розчину для внутрішньовенного прийому. Ліки має широкий спектр дії, однак перед застосуванням необхідно ознайомитися з інструкцією на предмет наявності протипоказань і побічних ефектів, а також проконсультуватися з лікарем.