Розтяжки на тілі (стрії) виглядають дуже неестетично і доставляють істотний психологічний дискомфорт. Цей косметичний дефект змушує відмовлятися від носіння відкритого одягу, відвідування пляжу або басейну. Повернути шкірі колишню привабливість непросто, але сучасна естетична косметологія має в своєму арсеналі кілька унікальних методів, що дозволяють впоратися з недоліком. Одним з найбільш ефективних і безпечних способів вважається видалення розтяжок лазером.

Застосування цієї процедури у більшості випадків дозволяє ефективно усунути стрії. Якщо ж з ряду причин позбутися від дефекту повністю неможливо, застосування лазера сприяє помітному поліпшенню стану шкіри і робить розтяжки не такими помітними. У цій статті зупинимося докладніше на тому, що таке розтяжки, чому вони з’являються, розповімо, як боротися з дефектом за допомогою лазера і які особливості, переваги і недоліки цієї процедури.

Зміст сторінки

 • 1 Що таке розтяжки і чому вони з’являються?
 • 2 Суть лазерної терапії
 • 3 Різновиди процедури
 • 4 Реабілітаційний період
 • 5 Переваги та недоліки — фото до і після
 • 6 Ціна
 • 7 Дивіться відео: Видалення розтяжок лазером
 • 8 Дивіться відео: Як позбутися від розтяжок.Видалення розтяжок лазером. Мій досвід
 • 9 Відгуки на видалення розтяжок лазером

Що таке розтяжки і чому вони з’являються?

Розтяжки або стриї – це своєрідні атрофічні зміни шкірного покриву. Вони виглядають як вузькі хвилясті смуги різних відтінків (від білого до червоно – фіолетового). Розтяжки локалізуються в тих зонах, які найчастіше піддаються найбільшому розтягування шкіри. Атрофічні рубці можуть з’явитися на животі, стегнах, грудях, сідницях. Вони ніяк не впливають на самопочуття людини, не доставляють фізичних незручностей і з часом знебарвлюються.

Розтяжки з’являються внаслідок мікротравм підшкірної клітковини. При перерастяжении шкіри відбувається розрив дерми, пошкоджуються еластинові і колагенові волокна, рвуться дрібні лімфатичні і кровоносні судини. У підсумку, цілісність зовнішнього шару епідермісу зберігається, але під ним утворюється своєрідний провал, який заповнюється сполучною тканиною з поступовим формуванням атрофічного рубця.

У результаті на шкірі живота, грудей, стегон утворюються вузькі червоно – синюшні смуги, розташовані паралельно або радіально. Рельєф таких смужок може бути втягнутим або опуклим, в довжину вони досягають 10 см, в ширину – від 1 до 5 мм. Колір стрий поступово змінюється і через кілька місяців вони стають менш помітними. Розтяжки, що виникли менше 6 місяців тому, прийнято вважати «молодими». Якщо ж дефекти шкіри виникли більше 2-х років тому, то такі стрії вважають застарілими і боротися з ними набагато важче.

Основною причиною появи розтяжок вважають гормональний дисбаланс і спадкову схильність. Ще одна причина появи дефектів на шкірі криється в порушенні функцій щитовидної залози, наднирників і статевих залоз. Останні дослідження розвінчали широко поширений міф про те, що стрії з’являються тільки у жінок у зв’язку з вагітністю. Розтяжки можуть утворитися навіть у підлітків і дітей, часто такі зміни пов’язані з різким набором або зменшенням ваги. Крім цього, характерні дефекти в області стегон і плечового пояса з’являються у спортсменів при нарощуванні м’язової маси.

В сучасному світі панує культ красивих і молодих тіл, тому такі дефекти шкірного покриву сприймаються як суттєвий естетичний недолік, від якого прагнуть позбутися будь-яким способом. До недавнього часу, усунути розтяжки було неможливо, залишалося тільки приховувати зрадницькі смужки на шкірі під одягом. Але індустрія краси не стоїть на місці, і косметологи пропонують використання інноваційної лазерної технології, за допомогою якої можна усунути стриї або зробити їх менш помітними.

Суть лазерної терапії

Видалення розтяжок лазером – це процес шліфування, під час якої знімається поверхневий шар епідермісу і здійснюється вплив на більш глибокі шкірні шари, що дозволяє зменшити глибину атрофічних рубців після повного курсу процедур усунути їх повністю. Шкірний покрив влаштований таким чином, що пошкодження його поверхні викликає активізацію фібробластів, які запускають процеси синтезу еластинових і колагенових волокон, що відповідають за підтримання нормального стану шкіри. У ході процедури теплове випромінювання лазера витісняє сполучну тканину, руйнує рубці і за рахунок активізації вироблення колагену, сприяє швидкому відновленню клітин шкіри.

Лазерне випромінювання прискорює регенераційні і відновні процеси, що сприяє поліпшенню мікроциркуляції крові і прискорення обмінних процесів в тканинах. В результаті на місці пошкодженої шкіри утворюється молода, еластична тканина, зникає в’ялість шкірного покриву, він стає гладким і рівним, а від неестетичних розтяжок не залишається і сліду. У тих випадках, коли стрії застарілі і глибокі, лазерне шліфування дозволяє зробити їх менш помітними.

Відгуки на видалення розтяжок лазером свідчать про високу ефективність і безпеку процедури. Пацієнти відзначають, що під дією променя лазера шкіра розгладжується, стає м’якою і еластичною, колір шкірного покриву вирівнюється, розтяжки зникають або стають практично непомітними.

Різновиди процедури

Лазерна шліфовка проводиться за допомогою ербіевого, неодимового або вуглекислотного лазера. Зупинимося докладніше на особливостях кожної процедури:

 • Ербієвий лазер відрізняється високою швидкістю впливу і потужністю випромінювання, що дозволяє швидко випаровувати пошкоджені клітини. При цьому навколишні здорові тканини не піддаються небажаного впливу. Глибину проникнення лазерного променя можна контролювати в індивідуальному порядку і виробляти шліфування не тільки на поверхні шкіри, але і в більш глибоких шарах. Ербієвий лазер з довжиною хвилі 2940 нм вважають найоптимальнішим варіантом для усунення розтяжок і рубців, принцип його дії заснований на абляції (пошаровому випаровуванні) пошкоджених тканин. Він відрізняється обтяжливим дією, за рахунок короткої тривалості імпульсів ризик опіку тканин навіть на великих поверхнях зведений до мінімуму. Тому цей метод лазерної шліфовки часто називають «холодним». Ербієвий лазер не викликає ефекту стиснення шкіри, не залишає розділових (демаркаційних) ліній між здоровою і обробленою поверхнею шкіри. Реабілітаційний період після шліфування эрбиевым лазером в два рази коротше, ніж після обробки вуглекислотним лазером, так як щадне тепловий вплив забезпечує меншу травматизацію тканин і сприяє їх швидкому відновленню. Це єдиний метод, який можна використовувати для шліфування чутливої і сухої шкіри.
 • Вуглекислотний лазер СО2 також відносять до абляционным, оскільки він усуває атрофічні рубці методом випаровування. Ця різновид лазерного впливу вважається самою жорсткою, оскільки вуглекислотний лазер більшою мірою пошкоджує навколишні тканини. Довжина його хвилі становить 10 600 нм, що забезпечує глибоке проникнення у шкіру (на глибину до 20 мкн). Цей метод більш травматичний і має ряд серйозних недоліків, тому його застосовують тільки при обробці і жирної пористої шкіри.
 • Неодимовий лазер вважається новітньою розробкою в області естетичної медицини, його застосування є оптимальним для усунення рубців і розтяжок. Перевагою методу вважається висока ефективність, безпечність та відсутність побічних ефектів. Це неабляционный лазер, тобто випромінювання не випалює поверхню рубцевої тканини. Лазерний промінь має лише селективну дію на внутрішні структури атрофічних рубців. Неодимовий лазер працює на довжині хвилі 1064 нм, яка при лікуванні розтяжок руйнує дрібні судини і запобігає надходження крові до стриям, що веде до зменшення їх розмірів і подальшого зникнення. Одночасно з цим, дія лазера активізує фібробласти, прискорює вироблення колагену і допомагає відновленню нормальної, здорової шкіри.

Перед процедурою лазеротерапії фахівець повинен оцінити стан шкірних покривів, характер пошкоджень і відповідно до цього вибрати вид лазерної шліфовки. Це може бути класична шліфування, коли лазерним випромінюванням обробляють досить велику площу поверхневого шару шкіри, або шліфування фракційна, коли промінь лазера діє точково.

Після сеансу класичної шліфування шкіра покривається сухий скоринкою і на відновлення йде близько 2-х тижнів, при використанні локального фракційного методу реабілітація займає всього 2-3 дня. Але в цьому випадку для досягнення стійкого, помітного результату знадобиться кілька сеансів лазеротерапії. Оптимальний проміжок між процедурами повинен складати від 1 до 1,5 місяців.

Реабілітаційний період

Після процедури видалення розтяжок на шкірі протягом 2-3 діб може триматися почервоніння і легкий набряк. В місці обробки залишаються точкові кірочки, які з часом відділяються самостійно, зривати їх не можна. У відновлювальному періоді рекомендується використовувати загоюють і протизапальні креми, рекомендовані лікарем. По мірі необхідності можна обробляти шкіру антисептичними розчинами.

Протягом декількох тижнів після лазеротерапії не рекомендується відвідувати басейн, солярій, слід утриматися від походів на пляж, в баню, сауну, виключити прийняття гарячих ванн.

Протипоказання

Перед тим, як зважитися на процедуру, слід пройти повноцінне медичне обстеження та виключити можливі протипоказання. Процедуру лазерного видалення розтяжок не можна робити в наступних випадках:

 • При наявності запального процесу в зоні обробки
 • При загостренні атопічного дерматиту
 • При онкологічних захворюваннях
 • Під час вагітності та лактації
 • При наявності таких захворювань, як епілепсія або псоріаз
 • При гіпертонічної хвороби і серцево – судинних патологіях
 • При ендокринних порушеннях
 • При схильності до утворення келоїдних рубців

Крім цього, лазерну шліфовку заборонено робити після свіжого засмаги або хімічного пілінгу, оскільки в цей час шкіра найбільш чутлива до впливу пошкоджуючих факторів. Необхідно почекати не менше 2-х тижнів і тільки після цього приступати до лікування лазером.

Переваги і недоліки — фото до і після

Відгуки на видалення розтяжок лазером відзначають наступні переваги процедури:

 • Швидкий позитивний результат. Зникнення розтяжок відзначається вже після першого сеансу.
 • Ефективність і безпека процедури, мінімальний ризик ускладнень і побічних ефектів.
 • Короткий відновлювальний період.
 • Можливість видалення навіть застарілих і великих розтяжок.
 • Процедура лазеротерапії може застосовуватися на шкірі будь-якого типу.
 • Здорова шкіра під час лікувальних сеансів практично не травмується і навколишні тканини не ушкоджуються.

З недоліків методу пацієнти відзначають:

 • Болючість. Навіть при використанні спеціальних охолоджуючих насадок хворобливі відчуття зберігаються. Тому процедуру проводять з використанням місцевої анестезії. У деяких випадках, при проведенні глибокої шліфування доводиться застосовувати наркоз.
 • Високу вартість процедури. Остаточна ціна складається з безлічі факторів: складності лікування, кількості процедур, виду лазерної установки, рівень клініки й кваліфікації персоналу.
 • Для повного видалення розтяжок може знадобитися від 6-до 10 процедур. У деяких випадках застарілі рубці усунути не вдається, але можна досягти того, що вони стають менш помітними.

Ціна

Вартість лікування багато в чому залежить від площі ураженої ділянки. У середньому видалення 1 кв. см рубцевої поверхні коштує 250-300рублей. Якщо розглядати окремо взяті області, то лікування розтяжок на животі в середньому обійдеться в 6000 рублів, в області грудей – 9 000 рублів, ціна процедури в зоні сідниць – від 12 000 рублів.

У будь-якому випадку процедури із застосуванням лазера вимагають попередньої консультації та обстеження у лікаря – косметолога, який підбере оптимальний метод лазерного впливу з урахуванням можливих протипоказань і ступеня ураження шкірних покривів. Пам’ятайте, що боротися з розтяжками потрібно якомога раніше, в цьому випадку знадобиться менше процедур і часу для досягнення бажаного результату.

Дивіться відео: Видалення розтяжок лазером

Дивіться відео: Як позбутися від розтяжок.Видалення розтяжок лазером. Мій досвід

Відгуки на видалення розтяжок лазером

Відгук №1

Після пологів по всьому животі та на грудях з’явилися глибокі розтяжки огидного фіолетового кольору. Вони були дуже помітними, я не могла ходити на пляж, відмовилася від походів у басейн. Перепробувала безліч дорогих кремів, які рекламувалися як ідеальний засіб від розтяжок, але ефект був нульовим. Зважилася на крайній захід і пішла на прийом до косметолога. Фахівець запропонував видалити розтяжки лазером.

Процедура хвороблива, шкіру дуже пекло, незважаючи на те, що перед сеансом робили місцеву анестезію. Протягом декількох днів після процедури на тілі була почервоніння і залишалася суха скоринка. Її не можна було чіпати, мочити або зривати. У міру загоєння вона сама отшелушивалась. Ну і були деякі обмеження у відновному періоді, наприклад відмова від солярію і лазні. У підсумку, на грудях розтяжки практично повністю зникли. На животі вони були глибокими, повністю їх усунути не вдалося, але вони знебарвилися і стали непомітними. Тому результат лікування мене радує.

Наталя, Спб

Відгук №2

Кілька років тому я була огрядна толстушечкой, потім взялася за себе, сіла на дієту, стала займатися спортом. У підсумку скинула майже 30 кілограм. Тепер я струнка і приваблива дівчина, але всю картину псують розтяжки на животі, які з’явилися в результаті такого стрімкого схуднення. Спочатку вони досить сильно виділялися на тлі решти шкіри, але з часом стали якимись білястими.

У літній час шкіра в цих місцях не засмагає і розтяжки виділяються білими смужками. За порадою подруги вирішила зробити лазерну шліфовку. Всього зробила три процедури, поліпшення помітила вже після першого сеансу. Зараз від розтяжок повністю позбулася, чому дуже рада.

Ельвіра, Казань

Відгук №3

У мене були невеликі розтяжки на стегнах. Вирішила зробити лазерну шліфовку, але процедура виявилася надто болючою і дорогий. Тому, витримала тільки один сеанс, але цього вистачило для того, щоб розтяжки стали менш помітними.

При поході на пляж або в сауну оточуючі помічають, мене це цілком влаштовує, так що на повторну процедуру навряд чи наважуся.

Світлана, Уфа