Відбілювання зубів лазером: відгуки, як проходить процедура

Білосніжними зубами від природи можуть похвалитися тільки діти після прорізування зубів. Але в процесі дорослішання ми починаємо палити, вживати їжу та напої, які фарбують нашу зубну емаль, і ніяка відбілююча паста не допоможе нам повернути сліпучу посмішку. Але на щастя людства досягнення в стоматології не стоять на місці, і все більша кількість людей відчувають на собі всі плюси лазерного відбілювання зубів.

Зміст:

 • 1 Як відбувається відбілювання зубів лазером
 • 2 Відгуки про процедуру
 • 3 Чим лазерне відбілювання краще інших методів
 • 4 Ефективність процедури
 • 5 Безпечна процедура
 • 6 Які показання і протипоказання до відбілювання зубної емалі лазером

Як відбувається відбілювання зубів лазером

Відбілювання зубів лазером: відгуки, як проходить процедура

Ефективне відбілювання зубів

На певному віковому етапі людина починає помічати, що його емаль потемніла, ефект від зубних паст не надає належного результату і виникає цілком логічне питання, як же відбілити зуби і повернути їм красу. На допомогу приходить лазерне відбілювання, процедура в стоматології досить нова, але вже має масу позитивних відгуків від пацієнтів. Адже жоден інший метод не дозволить зробити більш зубну емаль відразу на 3 або 4 тони. Результат приголомшливий, застосовувана технологія при відбілюванні дає можливість швидко і надовго закріпити отриманий результат.

Процедура заснована на взаємодії хімічних елементів, що активізуються при зіткненні лазерного променя, спрямованого на емаль, і гелиевого препарату. Гель наносять на зубну емаль, потім на нього направляють лазер, завдяки якому він потрапляє під емаль і досягає дентину. Відбувається розщеплення пігментів, що впливають на потемніння емалі.

При впливі лазера відбувається виділення атомарного кисню, відбілюючого емаль. Щоб не пошкодити ясна, її закривають спеціальною прокладкою, яка захищає від променів лазера.

Основні етапи лазерного відбілювання зубів:

 • Перед початком відбілювання стоматолог повинен видалити зубний камінь і вилікувати карієс. Якщо цього не зробити, лазер буде служити додатковим подразником для хворих і ослаблених зубів.
 • Ясна пацієнта закривають спеціальною прокладкою і наносять на зубну емаль гель, до складу якого входить пероксид водню, фторид і мінерали.
 • Пацієнту надягають спеціальні окуляри для захисту очей від негативного впливу лазера.
 • Направляють лазер на зубну емаль. Процедура безболісна, триває від 20 до 25 хвилин.
 • Після відбілювання лазером зубну емаль покривають фторидом.
 • Відгуки про процедуру

  Відбілювання зубів лазером: відгуки, як проходить процедура

  До і після

  Ольга, 34 роки.

  Я дуже люблю каву і тому мої зуби придбали некрасивий жовтуватий відтінок. При черговому візиті в стоматологію мені порадили відбілити емаль зубів лазером. Вартість звичайно не мала, але я ризикнула і анітрохи не пошкодувала. Мої зуби стали білими відразу після першого сеансу, а головне для мене, що це було безболісно. Вже минуло три місяці, а зуби такі ж білосніжні.

  Олександра, 41 рік.

  Довго вибираючи, якому виду відбілювання зубів віддати перевагу, я зупинилася на лазерному. У мене була надія, що якщо процедура буде дорого коштувати, мої зуби білосніжні і красиві, але як же я помилялася. Результат протримався всього тиждень, і плюс до цього в першу добу я не могла нічого їсти і пити з-за великої чутливості зубів, більше я ніколи не погоджуся на відбілювання зубної емалі за допомогою лазера.

  Чим лазерне відбілювання краще інших методів

  Відбілювання лазером вважається найбільш щадним і результативним методом відбілювання зубної емалі. Порівняно з іншими видами (механічних, хімічних, фотоотбеливанием, ультразвуковим) лазерне відбілювання має ряд безсумнівних плюсів:

  Відбілювання зубів лазером: відгуки, як проходить процедура

  Процес відбілювання

  • Не спостерігається пересушування зубної емалі, структура залишається незмінною
  • Емаль не стоншується, а навпаки відбувається її зміцнення
  • Коротка тривалість відбілювання
  • Не спостерігається підвищеної чутливості зубів
  • Освітлення зубної емалі видно вже після першого відвідування стоматолога
  • Не потрібно проводити знеболювання
  • Тривалий естетичний вигляд зубів, при мінімальному споживанні кави, чаю і відмову від сигарет
  • Лазер має бактерицидні властивості, тому його використання запобігає появі карієсу

  Ефективність процедури

  Ефективність лазерного відбілювання залежить безпосередньо від ступеня освітлення емалі зубів і часу її проведення. Наприклад, фотовідбілювання триває від години до півтори години, а лазерне відбілювання не більше 20 хвилин. Всього можна провести до 3х процедур, роблячи перерву на тиждень. Результат зберігається від 3х до 5ти років.

  Відбілювання зубної емалі лазером зараз найбільш актуальний вид стоматологічних процедур. У зв’язку з новітніми розробками скорочуються ризики негативного впливу на десну, ротову порожнину і емаль. Якщо брати для порівняння хімічну чистку, то лазер дбайливо впливає на емаль, не пошкоджуючи її, знижується ризик появи кровотечі ясен. Але дана процедура буде коштувати в 3 або 5 разів дорожче, якщо порівнювати її з іншими методами відбілювання.

  Профілактична чистка та санація ротової порожнини не несуть в собі ніякої шкоди для зубної емалі, навпаки вони допомагають як можна довше зберегти зуби здоровими, але результат по освітленню мінімальний, всього на 2-3 тони.

  Чи безпечна процедура

  Відбілювання зубів лазером: відгуки, як проходить процедура

  Передбачені всі заходи безпеки

  Вся процедура відбілювання зубів безпечна і повністю контролюється лікарем-стоматологом. Під час напрямку променя лазера на зуб лікар контролює час впливу та інтенсивність променів на один зуб. Порівняно з фотоотбеливанием, промінь лазера спрямовують виключно на проблемне місце, тому ризик отримати опік або поразка ясен мінімальний, відбілювання повністю безболісно і не доставляє дискомфорту.

  Вибілюючий склад моментально потрапляє в дентин, результат помітний відразу після першої процедури. Завдяки сукупності дії гелю і лазера, після процедури не спостерігається підвищена чутливість.

  Для попередження проявів небажаних наслідків після відвідування стоматолога краще зробити ремінералізацію всіх зубів.

  Які показання і протипоказання до відбілювання зубної емалі лазером

  Основний фактор для проведення лазерного відбілювання є неестетичний колір емалі, жовтий наліт і плями. Зубна емаль – це прозоре покриття зуба, яке з часом починає вбирати пігменти з продуктів і напоїв, відповідно змінюється колір і темніє. При з’єднанні гелю і лазерного пучка відбувається знебарвлення дентину.

  Застосовувати процедуру відбілювання лазером не слід:

  • Дітям до 15 років
  • В період лактації та вагітності
  • Якщо на передніх зубах, в зоні посмішки, є неякісні пломби
  • Якщо спостерігається підвищена сприйнятливість зубів до гарячих і холодних страв, кислим і солодким продуктів
  • При ерозія емалі
  • При одночасному лікуванні порожнини рота у ортодонта
  • При індивідуальній непереносимості одного з препаратів
  • При хронічних хворобах у стадії загострення
  • При мікротріщинах і порах на зубній емалі

  Наприкінці хочеться додати, що проводити відбілювання необхідно добре зарекомендувала себе стоматологічній клініці, не забувайте про протипоказання до процедури, адже від цього залежить здоров’я і довголіття ваших зубів.