Зміст статті:

 • 1 Червоне сухе вино – корисні властивості
 • 2 В яких дозах можна пити вино при підвищеному тиску
 • 3 Що робити непитущим

Якісне червоне вино вважається дуже корисним напоєм, існують навіть спеціальні санаторії, де лікування різноманітних захворювань побудовано саме на прийомі червоного вина за особливою схемою.

Його рекомендують давати ослабленим пацієнтам після операцій з великою крововтратою, усім, хто страждає анемією, відсутністю апетиту, авітамінозом і слабким імунітетом.

Але ось чи можна пити при підвищеному тиску? Адже алкоголь розширює судини. А значить, піднімає вже і без того високий артеріальний тиск.

Щоб дізнатися, підвищує або знижує вино швидко тиск при гіпертонії, можна чи не можна його пити, і якщо можна – то яке, біле або червоне, і скільки, потрібно розібратися, як впливає алкоголь на кровоносну систему. Потрапивши в організм, спочатку спиртне розслаблюючу діє на судини, а значить, знижує тиск.

Але потім серцевий м’яз починає скорочуватися інтенсивніше, об’єм крові, що викидається в судинне русло, швидко збільшується. І артеріальний тиск знову підвищується. Тому пити спиртне при гіпертонії протипоказано – можна прискорити прогресування хвороби і спровокувати гіпертонічний криз.

Єдине виключення – це вино, причому саме червоне, сухе і якісне, виготовлене згідно всім правилам з натурального винограду. Таке вино можна пити навіть при підвищеному тиску, чому – роз’яснюється нижче.

Червоне сухе вино – корисні властивості

Пити червоне сухе вино при гіпертонії дійсно можна – але не солодкий кагор і тим більше не вермут, так як цукор підвищує тиск, і не біле, так як в ньому немає органічних речовин і вітамінів, які є в червоному.

Червоне вино в підвищеній кількості містить фруктові кислоти – це натуральні спазмолітики, які здатні розслабляти стінки судин і таким чином розширювати їх. Також червоне вино підвищує кількість оксиду азоту в крові. Ця речовина сприяє поліпшенню доступу крові до серця і інших тканин. Чим більше в крові цього з’єднання – тим нижчий систолічний та діастолічний тиск.

Відомо, що французи, які звикли пити червоне вино з юного віку, в кілька разів рідше страждають від патологій серцево-судинної системи, ніж американці. Незважаючи на те, що регулярно разом з вином вживають калорійну, важку їжу – м’ясо, гострі сири, багато спецій і соусів. Чим це можна пояснити, впливає червоне вино на стан судин?

Так, впливає, довели дослідники. У червоному вині містяться поліфеноли, а саме – речовина ресвератрол. Виноградна лоза виробляє ресвератрол, щоб захиститися від цвілі і комах-паразитів. Основні його властивості:

 • Знімає симптоми запалення;
 • Зупиняє ріст пухлин;
 • Захищає клітини печінки;
 • Знижує рівень глюкози в крові;
 • Відновлює обмінні процеси на клітинному рівні;
 • Покращує кисневе забезпечення тканин;
 • Підтримує роботу серцевого м’яза.

Крім того, червоне виноградне вино багате антиоксидантами різних груп, воно містить катехіни, флавоніди, сапоніни, кверцетины. Особливо корисні при високому тиску процианиды, які теж є в червоному вині. Вони захищають кровоносні судини і попереджають розвиток атеросклерозу, інфаркту міокарда, коронарної недостатності і гіпертонії.

Наступне речовина, яка міститься в червоному вині і дуже цінно при підвищеному тиску – танін. Ця речовина є в кісточках, плодоніжках і шкірці виноградних ягід. Ось чому червоне вино ефективно знижує тиск, а біле немає: в процесі виготовлення білого вина шкірка видаляється, тому зміст таніну в отриманому продукті набагато нижче.

Танін тонізує стінки судин, потрапивши в організм, робить їх більш еластичними і разом з тим міцними. А це значно зменшує ризик розвитку гіпертонії та інших патологій кровоносної системи.

В яких дозах можна пити вино при підвищеному тиску

Отже, доведено, що пити червоне вино, але тільки не кагор, при гіпертонії можна – воно насправді знижує тиск і зменшує ризик розвитку патологій серця і судин. Цікавий експеримент був проведений в Барселоні. Всі піддослідні пацієнти або страждали на цукровий діабет, або ж мали три і більше факторів ризику розвитку гіпертонії і патологій серця.

Але при регулярному вживанні червоного вина контрольованих дозах у результаті ризик інсульту знизився на 20%, а ризик серцево-судинних захворювань – на 14%.

Гарне, марочне сухе вино при артеріальній гіпертензії вживати можна, але в кількості не більше 300 гр. в день. Це так звана лікувальна доза. Якщо її перевищити, то ліки напій перетвориться на отруту. Склянку вина за обідом в день знижує показники артеріального тиску. А ось дві склянки діють повністю навпаки, зростає ризик розвитку:

 • Цирозу печінки.
 • Панкреатиту.
 • Інсульту.
 • Серцево-судинних патологій.
 • Деяких форм онкологічних захворювань.
 • Артеріальної гіпертензії.
 • Зловживання навіть якісним вином дуже швидко може привести не тільки до патологічного підвищення тиску, але і інших неприємних захворювань, які забивають судини, при цьому можуть знадобитися таблетки від високого тиску швидкої дії.

  Тому вживати його можна у рекомендованих лікарем доз. В ідеалі, якщо потрібно оздоровитися за допомогою вина, а не насолоджуватися приємним смаком і легким хмелем, в день приймають по 50-100 гр. напою.

  Як пити вино – теж важливе питання. Доведено, що корисні властивості червоного вина не втрачаються, якщо розводити водою в пропорції 1:2 або 1:1 – кому як більше до душі. Але вода повинна бути звичайної столової мінеральної, не газованої, і не лікувальної мінеральної.

  Які вина з червоних самі корисні, і як вино діє на ПЕКЛО? Все ті ж іспанські дослідники рекомендують віддавати перевагу напоям, виготовленим з виноградної лози сорту Піно Нуар або Каберне Совіньон.

  Вони містять цінні флавоніди у великих кількостях, ніж інші, і оптимально підходять для лікування і профілактики захворювань серця і судин.

  Що робити непитущим

  Є люди, які категорично не вживають ніяких спиртних напоїв, ніколи і ні під яким приводом. А ось відмовлятися від цілющих властивостей антиоксидантів та інших цінних речовин, що містяться в перебродившем виноградному соку, не хотіли б. Як бути їм?

  Вихід є. Іспанський вчений Джему Чіва-Бланш провів ряд досліджень, і встановив в результаті, що вся користь вина при лікуванні гіпертонічної хвороби полягає в утриманні поліфенолів. А саме ці речовини чудово зберігаються у вині, навіть якщо видалити з нього етаноловий спирт і перетворити в безалкогольний напій.

  Подібне відкриття дає дуже багато. Ця новина обрадує не тільки ідейних непитущих, але і тих, хто просто не може вживати алкоголь навіть у малих кількостях, так як проходить курс лікування певними медикаментозними засобами. З’єднання з алкоголем у цьому випадку може призвести до небажаних побічних ефектів і тяжким наслідком.

  Але якщо пити безалкогольне червоне вино, то можна отримати все найкорисніше з нього, і при цьому не заподіяти ніякої шкоди своєму здоров’ю, навіть якщо збільшити дозування до 200-300 і більше гр. в день. Сьогодні можна відшукати якісні червоні вина в хороших супермаркетах без вмісту алкоголю.

  Але потрібно пам’ятати завжди: якщо безалкогольні виноградні напої корисні в будь-яких кількостях (за умови відсутності алергії на виноградні ягоди і сік), то звичайне вино немає. І при щоденному його вживанні навіть лікувальна доза повинна бути знижена в 1,5-2 рази, щоб не виникло звикання. Якщо пити вино увійшло в звичку кожен день, максимальна нешкідлива доза – вже не 100, а 50 гр. Про те, як діє алкоголь на тиск, розповість фахівець у відео в цій статті.