Незважаючи на все більше поширення сучасних методів апаратної епіляції, процедура депіляції воском досі продовжує залишатися найпопулярнішим методом позбавлення від небажаного волосся. Пояснюється це просто:

 • ваксинг доступний як для домашнього використання, так і для видалення волосся руками професійного косметолога;
 • має відносно високу ефективність (результат після процедури зберігається 3 — 4 тижні);
 • досить універсальний (може застосовуватися на будь-яких ділянках тіла і особи без обмежень);
 • важливий фактор — депіляція воском являє собою оптимальне співвідношення за параметрами ціна-якість.

Зміст сторінки

 • 1 Види воску для депіляції
 • 2 Холодний, або рідкий віск для депіляції
 • 3 Теплий (м’який) віск
 • 4 Гарячий (твердий) віск для депіляції
 • 5 Плівковий віск
 • 6 Як вибрати віск для депіляції, який краще купити?
 • 7 Відео

Види воску для депіляції

Ефективність воскової депіляції багато в чому залежить від виду воску, яким вона проводиться. Існують засоби екстреної депіляції в домашніх умовах, придатні для самостійного використання на невеликих ділянках і більш серйозні» воски для професійної роботи, здатні вирішити проблему з оволосіння практично будь-якої зони.

Як і інші «аматорські» кошти, воски для домашньої депіляції максимально зручні в застосуванні і безпечні, але мають не дуже високу ефективність. Салонні склади, навпаки, справляються швидко і якісно з будь-якою рослинністю, але складні у використанні і вимагають в роботі певних навичок. Розглянемо види воскосодержащіх складів для депіляції детальніше.

Існує 3 види косметичних восків:

 • холодні (легкоплавкі),
 • теплі (середньотемпературні),
 • гарячі (тверді або тугоплавкі).
 • Холодний, або рідкий віск для депіляції

  Холодний віск легко переходить у напіврідке стан. Для цього йому достатньо трохи теплої води або температури людського тіла. Склад для депіляції холодним способом складається із соснової смоли і хімічного з’єднання, що має агнезивные властивості (просто кажучи, липкої речовини).

  Така суміш наноситься тонким шаром на паперові смужки різних розмірів, які призначені для самостійного застосування. Готові смужки для депіляції в домашніх умовах підрозділяються по зонах впливу (для особи, для ніг, для чутливих зон). Від того, для якої конкретно області призначено засіб, залежить його остаточний склад і величина паперової основи під липким шаром.

  Такі смужки можуть продаватися як окремо, так і в комплекті з додатковими засобами, що полегшують процес депіляції. Наприклад, серветками для зняття залишків воску, заспокійливим лосьйоном, отшелушивающим засобом і в інших варіантах наборів.

  Безперечними достоїнствами холодної епіляції є її доступність і простота процедури. Смужка розігрівається в руках, потім розділяється на дві половини, кожна з яких має свій липкий шар, що накладається на шкіру і після пари приглаживаний у напрямку росту волосся зривається в протилежну сторону. Такий спосіб ідеально підходить для тонких, рідкісних волосся, не дуже довгі, але і не найкоротших, на невеликій ділянці шкіри. Область застосування воскових смужок, традиційно:

  • «вусики» над верхньою губою і особу в цілому (мається на увазі особа жіноче);
  • пальці рук і ніг;
  • рідше – руки і гомілки з досить мізерним оволосіння;
  • пахви і бікіні – можливо, але без гарантії ефекту, з високим ступенем хворобливості і побічних дій.

  Для епіляції великих площ холодний віск не дуже зручний. Самі смужки зазвичай невеликі в довжину і ширину, і на обробку однієї області йде досить багато часу. Швидке налипання на тонкий восковий шар віддалених волосся, лусочок епідермісу, шкірного жиру призводить смужки в непридатність і робить їх, по суті, одноразовими.

  Тобто через одне, максимум два прикладання смуга вже втрачає всі свої депилирующие властивості. Крім того, холодний віск занадто м’який, щоб утримувати в собі густі і щільні волосся, а значить, можливості його застосування обмежені.

  Холодний віск не варто застосовувати, якщо вам потрібна епіляція:

  • дуже коротких волосся (до 2-х мм) або довгих (більш 5 – 6 мм), так як в першому випадку воскові смужки не можуть «захопити» волоски, а в другому — моментально «засмічується» віск і потрібна заміна смужки;
  • густого волосяного покриву і великих зон – з тієї ж причини, що і довге волосся;
  • жорстких волосся з глибоким заляганням кореня – таке оволосіння м’який віск не в силах утримати, висмикуючи лише окремо взяті волоски, решта залишаючи на місці;
  • чутливих зон, так як при холодній епіляції видалення волосся проводиться без попереднього розпарювання шкіри, що збільшує травматичність і хворобливість процедури.

  У всіх перерахованих випадках оптимально застосування інших видів воску, а саме, теплого і гарячого. Їх ефективність й область застосування набагато ширше, ніж у м’яких складів.

  Теплий (м’який) віск

  Теплий віск добре підходить для видалення волосся на таких ділянках, як живіт, руки і ноги. Виготовляються склади зі середньотемпературної плавкостью (близько 35 – 40 градусів за Цельсієм) на основі деревних смол, бджолиного воску і всіляких добавок, несучих допоміжні і лікувальні функції.

  Форма випуску теплих восків найчастіше – у вигляді картриджів зі змінною роликової насадкою. Це один з найбільш комфортних способів застосування. Картридж забезпечує зручність використання воску: розігріти його можна в ємності з гарячою водою або в спеціальному нагрівачі. Роликова насадка допомагає швидко і рівномірно нанести віск на шкіру, з дотриманням вимог гігієни і дозволяє не забруднити все навколо липким складом.

  Поки віск нагрівається до потрібної температури, можна підготуватися до процедури: знежирити місце обробки (помити, висушити, протерти антисептиком), присипати шкіру тальком (щоб віск не прилипав до шкіри, а захоплював тільки волоски).

  Теплий віск наносять на шкіру, потім зверху накладають смужку, тканинну або паперову, розгладжують її паралельно лінії росту волосся. Відривають смужку різким рухом, однією рукою, інший в цей час натягуючи шкіру. Спеціальні смужки для депіляції теплим воском йдуть в наборі з картриджами або продаються окремо.

  Після видалення волосся залишки воску необхідно зняти серветкою, просоченої спеціальним складом або будь-яким маслом (косметичним, дитячим, рослинним). Після депіляції на шкіру можна нанести заспокійливий лосьйон, краще, якщо він володіє дією, уповільнює відростання нових волосся.

  Метод теплою воскової депіляції в рівній мірі використовується і в косметології, і в домашніх умовах. Для салонної депіляції професійний теплий віск продається також і в «економічних» банках великого об’єму.

  Процедура видалення волосся теплим воском не представляє складнощів, а її небезпека мінімальна, оскільки відсутній ризик отримати опік. Що стосується хворобливих відчуттів і травмування шкіри – вони мають місце в більшості випадків, так само, як і в ситуації з холодним методом.

  Теплий віск відмінно справляється з оволосіння, які мають різні характеристики, включаючи жорсткий і густе волосся, і в цьому плані є досить універсальним. Виняток становить лише епіляція інтимних зон та інших областей з підвищеною чутливістю.

  Так що, якщо вам необхідно видалити волосся в області бікіні або під пахвами, краще віддати перевагу наступного вигляду воску – гарячого.

  Гарячий (твердий) віск для депіляції

  Склад для депіляції гарячим способом виготовляється на основі бджолиного воску, парафінів і смол. В якості додаткових «бонусів» формула восків включає в себе доглядають інгредієнти: вітаміни, рослинні екстракти, масла і так далі. У твердому стані віск знаходиться у вигляді брекетів, брусків, гранул, таблеток та інших формах.

  Розплавити такий віск можна тільки в спеціальному приладі – воскоплаве, який розігріває складу до високої температури (50 -70 градусів), в результаті чого віск стає рідким і придатним для нанесення на зону епіляції.

  Головна перевага гарячого воску – його здатність готувати шкіру до агресивного видалення волосся. Висока температура складу добре розігріває шкіру, распаривает її, розкриває пори, завдяки чому полегшує висмикування волосся, знижуючи болючість і зменшуючи травмування тканин.

  Саме тому гарячий ваксинг незамінний для інтимної епіляції і видалення волосся в пахвових западинах. Головний ризик при проведенні гарячої депіляції – ймовірність опіків, тому довірити настільки делікатну справу можна тільки професіоналові в цій області. Тверді воски призначаються виключно для депіляції в косметологічних кабінетах і не рекомендуються для самостійного застосування.

  Підготовка до проведення депіляції гарячим воском аналогічна нагоди з теплим воском. Сама ж процедура дещо відрізняється. Після досягнення воском оптимальної температури і консистенції, майстер спеціальним одноразовим шпателем завдає гарячий складу на оброблювану зону.

  Робити це потрібно максимально швидко, поки віск не застиг. Після нанесення на шкіру, у міру охолодження, склад «зчіплюється з поверхнею шкіри, приймає форму, що повторює всі вигини і западинки депилируемой зони, і захоплює всі волоски «від мала до велика».

  Волосся при цьому щільно утримуються в застиглому воску і знімаються разом з ним одним ривком. Відривання шару воску відбувається руками без використання смужок, якщо склад відноситься до пластифікуючим. Деякі тугоплавкі віск знімають за допомогою паперових або тонких тканинних стрічок.

  Після процедури необхідно очистити шкіру від воску і бажано нанести заспокійливий крем. Практично всі воски є жиророзчинними, тобто змиваються олійними засобами, але виробники пропонують і склади, які можна змивати водою. Ефективність таких восків набагато нижче, так як водорозчинність знижує депилирующие властивості восків.

  До безперечних плюсів депіляції гарячим воском можна віднести її благотворний вплив на шкіру: процедура дає ефект, рівноцінний сеансу парафінотерапії. Але, з іншого боку, цей же ефект може служити обмеженням до застосування даного методу для тих, кому температурний вплив на тканини організму протипоказане за станом здоров’я. Зокрема, перегрів не рекомендується при варикозі і тромбофлебітах, онкології і ряді інших захворювань.

  Плівковий віск

  Ще одні вид воску для депіляції, що з’явився на ринку відносно недавно – віск плівковий. Виходячи з його температури плавлення (38 – 39 градусів) такий склад можна віднести до теплим, але за своїми властивостями він схожий з твердими воском. Таким чином, плівковий віск поєднує в собі позитивні якості і теплих і гарячих восків.

  Плівковий віск відрізняється підвищеною пластичністю за рахунок входження до його складу полімерів каучуку і вінілу. Процедура та область застосування даної суміші аналогічна депіляції гарячим воском. Нагрівається плівковий віск у плавильному апараті, потім наноситься на зону обробки. Охолодження воску відбувається повільніше, ніж при гарячому способі, завдяки чому шкіра довше знаходиться під впливом теплової «лазні» і краще розпарюється.

  Депіляція плівковим воском найбільш безпечна для пацієнта: виключена ймовірність опіку, суміш накладається комфортної температури тіла, шкірні пори розкриваються максимально, забезпечуючи практично безболісне витяг волосся. Плівковий віск більш економічний у порівнянні з гарячим , так як повільне охолодження і пластичність дозволяють наносити її більш тонким шаром. Витрата такого складу в середньому на 30% менше.

  Як вибрати віск для депіляції, який краще купити?

  На що слід звернути увагу, вибираючи віск для депіляції? Звичайно, на склад. Не варто забувати, що багато інгредієнтів промислових восків можуть давати алергічні реакції. Це, насамперед, продукти бджільництва (натуральний бджолиний віск, мед), ефірні олії, витяжки з рослин. Додаткові ефекти», які дають всілякі косметичні добавки, вибирайте виходячи з потреб вашої шкіри (зволоження, харчування, вітамінізація, омолодження).

  Друге – температура плавлення. Не варто купувати для домашнього використання твердий віск, якщо у вас немає навичок роботи з ним і відсутня воскоплав. Професійні воски краще залишити косметологів, так само, як і проведення процедур в «особливих» зонах. Займаючись цим самостійно, ви можете нашкодити собі, зробивши опік або отримавши побічні ефекти з-за порушення технології гарячого ваксінг.

  Для «побутової» депіляції купуйте віск холодний або теплий. Прочитайте інструкцію: для якої зони призначений даний склад, а в якій області виробник застосовувати його не рекомендує. Купуючи теплий віск, перевагу віддавайте воску в касетах, а не в банках, і не забудьте купити комплект смужок для депіляції.

  Зверніть увагу на те, як віск змивається. Для водорозчинних складів достатньо теплої води, а для жиророзчинних рекомендується придбати спрей або серветки для видалення залишків воску з шкіри. Це полегшить вам завдання, так як «метушня» з маслом в спробах відтерти віск (особливо на великих ділянках тіла) – не найприємніше заняття.

  Обзаведіться постдепиляционным кремом або лосьйоном, які містять інгредієнти, що уповільнюють ріст волосся – це дозволить вам робити ваксинг трохи рідше. Також знадобиться пілінг, запобігають вростання волосся.

  Незалежно від того, який саме вид воску ви виберете для воскової депіляції, існує ряд мінусів, які властиві будь-яким восковим складам. Це:

  • хворобливість процедури – людям з низьким больовим порогом перенести її важко, тому їм рекомендується робити депіляцію тільки гарячим способом і бажано із застосуванням спрею з лідокаїном та іншими заходами по зниженню чутливості, які порадить косметолог;
  • роздратування і почервоніння після депіляції – возникакет майже завжди, так як травмування шкіри при механічному видаленні волосся разом з коренем неминуче;
  • подразнення на місці депіляції – при попаданні в ранки, що залишилися на місці висмикнутих волосся, залишків космтетических коштів, бруду, відбувається їх інфікування, в результаті може з’явитися дрібна висипка з точковими гнійничкові запалення. Якщо такий стан не проходить за пару днів і прогресує, необхідно звернутися до дерматолога;
  • синці утворюються на місці травмування шкіри в момент висмикування волосся, особливо, якщо волосся жорсткий і з глибоким корінням;
  • вростання волосся і псевдофолликулит – головний недолік ваксінг і одне з найбільш неприємних наслідків депіляції, який є наслідком техніки видалення волосся проти їхнього росту;
  • наявність широкого списку протипоказань накладає обмеження для клієнтів з певними захворюваннями, особливо це стосується гарячого ваксінг.

  Якщо ви не плануєте самостійно вибирати віск для депіляції, про стан свого здоров’я ви повинні повідомити лікаря-косметолога перед процедурою. Також майстер депіляції повинен знати про відомих вам алергічних реакціях, щоб підібрати оптимальний склад воску, що виключає потенційно небезпечні інгредієнти.

  Відео

  Дивіться відео: Який віск краще для депіляції

  Дивіться відео:Теплий віск для депіляції. Порівняння

  Дивіться відео: Стартовий набір для воскової депіляції