Високий АТ вранці, після сну, і при температурі нижче +25, що це?

Вже кілька місяців страждаю від підвищеного тиску вранці, відразу після пробудження. А коли поснідаю або прийму Коринфар, тиск приходить в норму. Пробувала худнути (моя вага 135 кг вже протягом 10 років), але якщо роблю зарядку або сідаю на дієту, тиск відразу ж різко підскакує.

Щоб його знизити, доводиться пити таблетки від тиску разом із солодким – чи це нормально, що це за форма гіпертонії? Або у мене інша хвороба? Здавала кров на цукор, все в нормі, тільки ось такі симптоми, і ще сильна пітливість ночами. Непереносимість холоду – при температурі в кімнаті нижче +25 ПЕКЛО знову піднімається Що це?

Доброго дня! Ви не єдина, хто скаржиться на подібні симптоми. Справа в тому, що у людей з надмірною вагою гіпертонія часто ночами проявляється сильніше, ніж вдень. Звідси підвищена пітливість вночі, озноб. При зайвій вазі в клітинах тіла накопичується занадто багато рідини, що провокує набряки і скачки артеріального тиску. Щоб якось відновити баланс, організм стимулює потовиділення – таким чином зайва рідина виводиться і тиск хоч трохи знижується.

Крім того, в горизонтальному положенні під час сну, нирки працюють інтенсивніше, що може також викликати часті позиви до сечовипускання. Що стосується підйому тиску при зниженні температури, то це теж нормально – при охолодженні тіла відбувається спазм судин і нирки функціонують набагато повільніше. Зробити потрібно наступне: обов’язково записатися на прийом до лікаря, а краще – лягти на стаціонар, щоб обстежитися повністю згідно з встановленим планом при підозрі на гіпертонію. Не буде зайвою консультація ендокринолога.

Коринфар – непоганий препарат, але його дія не дуже тривалий, а у вашому випадку доцільніше приймати ті ліки, які діють 24 години. Рекомендую спробувати комбінацію діуретиків з інгібіторами АПФ – це найкраще поєднання для хворих на гіпертензію з надлишковою масою тіла. Можна спробувати препарати-антагоністи кальцію пролонгованої дії до однієї доби, коринфар відноситься до цієї ж групи, але діє не так довго, тому ефект слабкий. Обов’язково потрібно перездати кров на цукор і на толерантність до глюкози з навантаженням. Це означає, що спочатку визначається рівень глюкози в крові натщесерце, а потім через дві години після