Група дослідників з Університету Копенгагена виявила, що сири можуть поліпшити стан здоров’я. Це відбувається за рахунок підвищення рівня «хорошого» холестерину з ліпопротеїнами високої щільності (ЛВП). Цей холестерин запобігає серцево-судинні й метаболічні захворювання.

Щоб дізнатися, як жирний сир може вплинути на наші організми, вчені провели 12-тижневий «сирний тест».

У дослідженні брало участь 139 дорослих, яких розділили на 3 групи. Перша група щодня вживала 80г сиру з високим вмістом жиру. Друга — 80г сиру з пониженим вмістом жиру. Третя група зовсім не їла сир, але щодня з’їдала 90 грам хліба з джемом.

Вчені опублікували свої результати в Американському журналі клінічного харчування. Виявилося, що ні в одній з груп не спостерігалося зміна рівня «поганого» холестерину — ліпопротеїну низької щільності (ЛПНЩ), який вважається шкідливим для здоров’я серця.

У людей, які їли сир з високим вмістом жирів, спостерігалося збільшення рівня «хорошого» холестерину (ЛВП).

Це не перший випадок, коли вчені доводять, що сир — дуже корисний продукт. Недавнє дослідження, проведене в Японії, показало, що сир запобігає накопиченню жиру в печінці і потенційно покращує ліпідний обмін, який є показником ризику серцево-судинних захворювань.

Сир допомагає знизити вагу.

У той же час, невелике дослідження, проведене в 2015 році, показало, що сир може прискорювати метаболізм і зменшувати ожиріння.

Ханне Бертрам, дослідник продуктів харчування з Орхуського університету в Данії, порівняла зразки сечі і фекалій 15 осіб. У раціон деяких з них входив сир або молоко, а інші з молочних продуктів вживали тільки масло.

Бертрам виявила, що у любителів сиру були більш високі рівні масляної кислоти. Ця кислота допомагає знизити вагу і прискорити метаболізм. Більш високі рівні масляної кислоти пов’язані з зменшенням холестерину.

Сир Рокфор запобігає серцево-судинні захворювання.

Дослідження 2012 року свідчить про те, що саме сир Рокфор допомагає запобігти серцево-судинні захворювання.

А в 2009 році австралійське дослідження показало, що дієта з високим вмістом молочних продуктів, таких як сир, допомагає схуднути людям з надмірною вагою.

Всіх добровольців посадили на низькокалорійну дієту, але деяких попросили їсти більше сиру, йогуртів і нежирного молока.

Люди, які споживали більше молочних продуктів, втратили більше ваги. Крім того, у них знизився кров’яний тиск, і «значно збільшилися» шанси уникнути серцево-судинних захворювань і діабету.

Доктор Венді Чен з Куртинского технологічного університету, стверджує:

«Багато людей вважають, що при схудненні важливо виключити молочні продукти з високим вмістом жиру».

«Насправді, дієта, містить велику кількість білка, кальцію і вітаміну D, що може зіграти важливу роль у розумною втраті ваги».

А ви любите сир? Розкажіть нам в коментарях!