Воші і гниди у волоссі дітей і дорослих: симптоми, фото, лікування в домашніх умовах

Захворювання, при якому у волоссі з’являються воші і гниди, називається педикульоз, найчастіше він зустрічається у дітей. Якщо у вас або вашої дитини, можливо, завелися воші: фото у волоссі, лікування у дітей та дорослих в домашніх умовах. У захворюванні педикульозом немає нічого соромно. Ймовірність зараження вошами не залежить від вашої охайності і соціального статусу. Слід поставитися до педикулезу як до будь-якої іншої хвороби, не соромитися свого зараження, але методично проводити лікування до результату.

Симптоматика

Воші – це крихітні комахи, розміром з кунжутне насіння, які живуть і розмножуються на шкірі голови людини. Харчуються вони кров’ю, тому постійно прокушують шкіру. Гнидами називаються їх яйця, які в шевелюрі самки відкладають. Колір паразитів може варіюватися від білого до сірого та коричневого.

Перший симптом зараження – свербіж і печіння шкіри голови, другий симптом – безпосереднє виявлення паразитів, які помітні неозброєним оком.

Воші і гниди у волоссі дітей і дорослих: симптоми, фото, лікування в домашніх умовах

Свербіж виникає алергічна реакція, а не наслідок укусів паразитів. Але подібна реакція виникає не у кожної людини. Тому носій може довго нічого не підозрювати про своєму захворюванні. Іноді при зараженні паразитами на шиї виникає алергічна висипка.

Зараження

Передача вошей можливо тільки від людини до людини. Вони не вміють стрибати, літати або плавати. Найчастіше зараження відбувається через предмети для шевелюри: гребінці, заколки, рушники, головні убори. Саме тому трихологи забороняють позичати у інших людей ці речі.

Зараження може відбутися і при безпосередньому контакті волосся один з одним, так найчастіше відбувається у закоханих і дітей. А от звинувачувати домашніх тварин не варто: воші живуть тільки в шевелюрі людини, не слід плутати їх з блохами.

Воші і гниди у волоссі дітей і дорослих: симптоми, фото, лікування в домашніх умовахВоші живляться кров’ю шкіри голови, як наслідок, при падінні з людини вони швидко вмирають без харчування. Тому в термічній обробці постільної білизни та особистих речей зараженої людини немає необхідності. Однак хворому слід щоразу після використання перевіряти гребінець, рушник і т. д. і позбавлятися від виявлених паразитів.

Життєвий цикл

Воші-самки відкладають яйця біля коренів волосся, близько до шкіри голови. Гниди дуже маленького розміру, тому розгледіти їх украй складно. 7-10 днів яйця розвиваються, тепло шкіри голови гріє їх і створює сприятливе середовище. Потім з них вилуплюються маленькі воші.

Шкарлупки гнид після цього залишаються приклеєними до свого місця. По мірі прогресування захворювання скорлупок стає все більше, і рано чи пізно людина помічає їх. Однак шкарлупки легко переплутати з лупою і почати лікування не від того захворювання.

Вже через дев’ять днів після вилуплення самки воші можуть відкладати яйця, а через десять вони стають здатні переповзти на голову іншої людини. Тому лікування вошей і гнид у волоссі слід проводити оперативно. Тривалість життя паразита – три тижні.

Як виявити вошей

Говорити про педикульозі можна тільки після виявлення живої воші в шевелюрі. Для перевірки підходить тільки гребінь з інтервалом між зубами не більше 0,3 мм. Його можна купити в аптеці або перукарському магазині.

Воші і гниди у волоссі дітей і дорослих: симптоми, фото, лікування в домашніх умовах

Слід провести діагностику сухих або вологих волосся за наступною схемою:

 • Для початку розчешіть волосся своєї звичайної гребінцем. Як тільки вона перестане плутатися, візьміть гребінець.
 • Починайте проводити гребенем зверху вниз таким чином, щоб простору між зубцями стосувалися коренів волосся;
 • Після кожного руху перевіряйте гребінь на наявність паразитів;
 • При виявленні воші видаляйте за допомогою серветки або сполоснувши гребінець під краном;
 • Таким чином розчешіть всі пасма;
 • Після завершення діагностики можете вимити голову.
 • Запам’ятайте, що якщо знайдена хоча б одна воша, очевидний факт захворювання, слід провести діагностику всіх членів сім’ї. Важливо також попередити близьких друзів. Пам’ятайте, що якщо вам соромно повідомити цю інформацію, ви сприяєте поширенню захворювання.

  Однак якщо ви знайшли паразитів в шевелюрі дитини, не слід ізолювати його від школи. Лікування вошей і гнид у волоссі дітей не є приводом пропускати заняття. Потрібно пояснити дитині, як поводитися, щоб не заразити інших дітей і повторно не заразитися паразитами самому.

  Воші і гниди у волоссі дітей і дорослих: симптоми, фото, лікування в домашніх умовах

  Свербіж шкіри голови може бути симптомом різних захворювань. Якщо ви або ваша дитина страждаєте від сверблячки, але після кількох перевірок воші не були виявлені, слід звернутися до трихолога для встановлення причини свербіння і початку лікування.

  Відеоролик

  Лікування від паразитів

  Процес лікування від вошей і гнид в домашніх умовах вкрай тривалий і трудомісткий. Для позбавлення від паразитів вам знадобиться регулярне та ретельне виконання процедур. Пам’ятайте, що життєвий цикл воші становить три тижні, а личинки здатні розмножуватися вже в девятидневном віці.

  Раніше в якості препаратів для лікування від вошей і гнид використовувалися інсектициди, у сучасній косметології широко застосовуються засоби на основі силікону і масел. Під час лікування слід уникати повторного зараження паразитами.

  Способи лікування від вошей у волоссі в домашніх умовах:

  • Вологе волосся;
  • Застосування лосьйонів і спреїв від паразитів.

  Вологе волосся

  Це найбільш популярний народний засіб для лікування від вошей. Вам допоможе той самий гребінь, за допомогою якого ви проводили діагностику. Вологе волосся – дуже схожа процедура:

 • Вимийте волосся з шампунем;
 • Рясно нанесіть кондиціонер і не змивайте;
 • Розчешіть шевелюру звичайної гребінцем;
 • Візьміть гребінець і починайте вичісування вошей;
 • Після кожного проведення по волоссю перевіряйте гребінь на наявність паразитів;
 • Видаляйте знайдених вошей за допомогою серветки або струменя;
 • Не поспішайте, перевіряйте кожен сантиметр шевелюри;
 • Змийте кондиціонер і повторіть вичісування вошей.
 • Проводите цю процедуру кожні три дні протягом двох тижнів.

  Лосьйони та спреї

  Найбільш швидким лікування від паразитів буде в тому разі, якщо відповідний лосьйон або спрей для вас підбере лікар-трихолог. Запам’ятайте, що шампуні і ополіскувачі з позначкою «від вошей» не рекомендовані лікарями, так як ефективність цих засобів не доведено, що б не стверджували виробники.

  Купуйте лосьйон або спрей з запасом. Лікування від паразитів — тривала процедура. Крім того, може виявитися, що заражено більше членів вашої родини, ніж ви припускаєте.

  Воші і гниди у волоссі дітей і дорослих: симптоми, фото, лікування в домашніх умовах

  Засіб слід наносити тонким шаром на пасма по всій їх довжині, а також не пропустити жодного сантиметра шкіри голови. Обов’язково дотримуйтесь інструкції, що додається до конкретного препарату: одні кошти потрібно тримати на голові десять хвилин, а інші – вісім годин. Через тиждень повторіть обробку.

  Діагностику вошей слід проводити на 3-5-ий і на 10-12-й дні від першої обробки. Якщо в результаті другої діагностики ви виявили паразитів, слід зупинити самолікування і звернутися до лікаря.

  Лосьйони та спреї не підходять для профілактики зараження, застосовувати їх можна тільки після діагностики педикульозу.

  Протипоказання

  Будьте уважні, лосьйони та спреї від вошей можуть мати протипоказання для наступних осіб:

  • Немовлята віком до шести місяців;
  • Вагітні та жінки;
  • Алергіки;
  • Люди, які страждають на астму.

  Якщо ви не впевнені, чи підійде вам конкретний препарат, порадьтеся у лікарем. Зверніть увагу, що є спеціальний лосьйон від вошей для вагітних і годуючих жінок, який офіційно дозволено використовувати ці важливі періоди.

  Бабусині рецепти

  Воші і гниди у волоссі дітей і дорослих: симптоми, фото, лікування в домашніх умовахДля лікування від вошей і гнид у волоссі традиційно застосовуються такі народні засоби:

  • Гас;
  • Яблучний оцет;
  • Дігтярне мило;
  • Журавлинний сік;
  • Відвар пижма і полину;
  • Скипидарна мазь.

  Висновок

  Педикульоз – вкрай неприємне захворювання, проте воно вимагає уваги і лікування, як і будь-яке інше. У зверненні до лікаря при зараженні вошами немає нічого соромно, це така ж не залежить від вашої гігієни проблема, як, наприклад, випадання волосся. Лікування від вошей і гнид під наглядом лікаря протікає набагато швидше.