Незважаючи на те, що сучасні методи апаратної косметології займають все більше місця в «дамському наборі» індустрії краси, стара добра воскова епіляція продовжує утримувати свої позиції. Ззаду на п’яти наступає модний нині шугарінг, але шанувальників депіляції воском, або ваксінг, менше не стає.

Зміст сторінки

 • 1 Воскова епіляція — переваги
 • 2 Технологія ваксінг
 • 3 Склад воску
 • 4 Види восків
 • 5 Смужки з холодним воском
 • 6 Тепла воскова епіляція в домашніх умовах
 • 7 Гаряча технологія воскової эпиляци
 • 8 Процедура воскової епіляції в домашніх умовах: до, під час, після
 • 9 Дивіться відео: епіляція ніг теплим воском
 • 10 Дивіться відео: Воскова Епіляція В Домашніх Умовах
 • 11 Відгуки про воскової епіляції

Воскова епіляція — переваги

Справа в тому, що багато хто вважає: краще – ворог хорошого, а тому продовжують користуватися вже неодноразово перевіреними методами по догляду за обличчям і тілом, незважаючи на появу нових технологій. До воскової епіляції це відноситься повною мірою. Адже саме цей метод обирають постійні шанувальниці з багатьох причин:

 • доступність – цю процедуру можна виконати практично в будь-якому салоні краси або косметичному кабінеті;
 • висока ефективність – гладкість шкіри після воскової епіляції може зберігатися до 3 — 4-х тижнів;
 • широкі можливості застосування – видалення волосся воском проводиться однаково успішно і на обличчі (вусики, брови), і на тілі (гомілки, передпліччя), і на самих чутливих ділянках (пахвова область, інтимна епіляція);
 • мінімум протипоказань, і, на відміну від апаратних методик, для депіляції воском не має ніякого значення колір і кількість волосся, колір шкіри і ступінь її засмаги;
 • швидкість – технологія процедури дозволяє швидко обробляти досить великі ділянки тіла;
 • комфорт між процедурами – так як волосся за допомогою воску выдираются з корінням, формування і зростання нового волосся через деякий час починається заново, тому вони відростають м’якими і тонкими, а при регулярних сеансах поступово стоншуються і місцями помітно рідшають;
 • догляд за шкірою – воскова епіляція – це своєрідний пілінг, адже до воску прилипають не тільки волосся, але і ороговілі частинки з поверхні шкіри. До того ж різні добавки (вітамінні, живильні, зволожуючі) у складах для ваксінг і вплив теплого воску виробляють на шкіру ефект, аналогічний парафінотерапії;
 • економічність – ціни на проведення воскової епіляції косметологом досить гуманні, а якщо придбати баночку воску для домашнього використання, то його вистачить надовго, можна добре зекономити;
 • зручність – виробники подбали і про майстрів професійної епіляції, і про любителів домашніх процедур: вони створили багатий асортимент всіляких восків на будь-який смак і на будь-який гаманець. Набори для самостійної епіляції найчастіше вже готові до використання і не потребують якихось складних маніпуляцій.

Як видно, аргументів на користь вибору воскової епіляції досить багато, так що нічого дивного у великому колі прихильниць саме цього способу боротьби з волоссям немає.

Технологія ваксінг

Воскова епіляція, незважаючи на назву, відноситься, звичайно ж, до методів не епіляції, а депіляції. Волосся під час процедури хоч і видаляються разом з коренем, однак ніякого руйнівного впливу на волосяну цибулину при цьому не відбувається. А, отже, фолікули продовжують жити й відтворювати нові волосинки.

Склад воску

У сучасному ваксинге використовується не чистий віск, а липкі суміші, в основі яких може бути зовсім і не продукт бджільництва, а будь-яка інша речовина, що має необхідні властивості. До складу засобу для депіляції може входити:

 • бджолиний віск;
 • деревні смоли;
 • парафіни та інші нафтовідходи;
 • додаткові «присадки» (рослинні екстракти, масла, вітаміни).

Кінцевий склад суміші визначається тим, для зони який вона призначена (враховуються особливості волосся і шкіри певних ділянок), застосовуваною технологією (холодної або гарячої), самостійним або професійним використанням.

Види восків

Всі склади для ваксінг поділяються на 3 великі групи:

 • М’який холодний віск – легкоплавка суміш, тане при температурі людського тіла, не вимагає розігрівання і зручна в застосуванні.
 • М’який теплий віск – суміш на смоляній основі з температурою плавлення близько 38°, продається з банках або касетах, підходить як для салонів краси, так і для використання вдома.
 • Твердий віск для гарячої технології – тугоплавкий віск (плавиться при температурі 50-80 °), продається в брикетах або гранулах, призначений тільки для професійної депіляції.
 • Поговоримо докладніше про кожен з цих видів.

  Смужки з холодним воском

  Холодний віск переважно використовується для депіляції в домашніх умовах і проводиться у вигляді паперових смужок, на які нанесений тонкий шар липкої складу. Смужки випускаються різної довжини і ширини, залежно від місця застосування. Маленькі, вузькі – для особи, широкі і довгі – для тіла.

  Одна смужка складається з двох склеєних між собою половинок, які після нагрівання в руках відокремлюються один від одного і приклеюються до зони обробки. Смужка з натиском розгладжується по зростанню волосся кількома рухами рук, а потім різко відривається в протилежному напрямку.

  Безсумнівна перевага цих коштів — в зручності застосування: депіляцію за допомогою готових смужок можна зробити в будь-який час і в будь-якому місці. Але і недоліків у воскових смужок теж чимало. Холодний віск не «бере» довгі волоски, не здатний утримати в собі твердий щільний волосся і зовсім безсилий там, де волосся ростуть надто густо.

  Пристающие до воскового шару волоски і частинки шкіри дуже швидко призводять смужки в непридатність – вони перестають прилипати до шкіри, а повторний розігрів в руках, що рекомендується інструкціями до даних виробів , ніякого ефекту не дає. Шар воску на папері занадто тонкий і просочується «відходами» депіляції наскрізь. Саме тому спосіб холодної епіляції самий неекономічний.

  Вартість паперових смужок невелика: 200 – 600 рублів за упаковку, в залежності від фірми виробника і кількість в пачці, але треба їх на одну процедуру кілька штук. Має сенс видаляти волосся таким способом на невеликих площах, наприклад, над верхньою губою чи на підборідді, на інших ділянках – якщо волосяний покрив досить слабкий.

  Залишки холодного воску з шкіри відтирається за допомогою будь-якого маслянистого кошти. У комплекті з смужками можуть йти серветки, просочені складом для видалення воску.

  Тепла воскова епіляція в домашніх умовах

  Якщо ви маєте намір видалити волосся з більшої поверхні тіла та збираєтеся робити це регулярно, воскові смужки – не ваш варіант. Краще придбати м’який віск середньотемпературної плавкости і супутні інструменти.Такі склади продаються в баночках або спеціальних касетах.

  Для «банкового» варіанти будуть потрібні:

  • віск (200 – 800 рублів, залежно від обсягу і бренду);
  • шпатель для нанесення воску (100 – 200 рублів);
  • воскоплав (1,5 — 3 тис. рублів);
  • тканинні або паперові смужки для епіляції (100 – 300 рублів за 100 штук);
  • засіб для видалення воску.

  Виробники також пропонують готові набори, вже включають все необхідне для воскової епіляції. Коштує такий набір близько 400 – 500 рублів. Баночки воску вагою 250 г вистачає приблизно на дві процедури депіляції ніг.

  Для такого складу придбання воскоплава необов’язково, його цілком можна розігріти під струменем гарячої води, на водяній бані або в мікрохвильовій печі, в залежності від рекомендацій виробника, описаних в інструкції.

  Рідкий віск для комфортної температури тіла спеціальною лопаточкою наноситься на шкіру уздовж росту волосся тонким шаром. Площа покриття повинна бути коротше і вужче, ніж використовувані при епіляції смужки. Тканина або папір накладається зверху на восковий шар і пригладжується сильними рухами рук в ту ж сторону. Потім смужка відривається одним різким рухом. Аналогічно обробляються наступні ділянки. Теплий віск, як правило, піддається видаленню тільки за допомогою масел, але є і виключення. Деякі виробники вже пропонують склади, змиваються звичайною водою.

  Якщо ви виберете касетний варіант воску, знадобляться: воскоплав для картриджів (500 – 1500 рублів), самі аплікатори (120 – 200 рублів за одну касету) і смужки для зняття воску. Обертові головки касет мають різну величину, тому для депіляції різних ділянок бажано мати окремий картридж: вузький для особи, пахв, бікіні і широкий для рук і ніг.

  Розігрів воску в аплікаторі до потрібної температури проводиться в пристрої для підігріву. Головка картриджа також потребу в теплі, щоб застиглий між роликами віск розплавився і не заважав руху механізму. Касета сама дозує кількість суміші, тому на шкіру лягає оптимальний по товщині шар воску.

  Усі подальші дії з накладанням та отрыванием смужок ідентичні попереднім варіантом. Тут варто зазначити, що тканинні смужки в застосуванні набагато зручніше, ніж паперові, і можуть використовуватися неодноразово. Смужки при необхідності можна нарізати по потрібному розміру в залежності від зони обробки.

  У продажу є набори, в які вже включені від одного до трьох картриджів і нагрівач. Купити такий комплект можна в межах 1500 рублів, потім докуповуючи лише змінні касети з воском.

  Епіляція теплим воском в косметологічному кабінеті не відрізняється від домашньої процедури, за винятком, мабуть, більш професійного підходу. Косметолог обов’язково купить потужний воскоплав і великі упаковки з воском і смужками в «промислових» масштабах. Досвідчена рука майстра дозволяє раціонально витрачати складу без погіршення якості депіляції, в той час як менш економічні, але комфортні в застосуванні касети залишаються, головним чином, у розпорядженні любителів, так як більше підходять для індивідуального використання.

  Гаряча технологія воскової эпиляци

  Видалення волосся за допомогою гарячого воску — прерогатива виключно професійних майстрів. Твердий віск відрізняється підвищеною тугоплавкостью і моментальним затвердінням, а тому вимагає від майстра навичок поводження з ним. Необхідно підтримувати оптимальну температуру воску, при якій він добре плавиться, але при цьому не обпікає шкіру, а також дуже швидко проводити маніпуляції з нанесенням і зняттям покриття, поки віск знаходиться в потрібної консистенції.

  Віск продається в твердому вигляді – гранульованому або брекетированном (від 700 рублів за упаковку), і для його підігріву потрібен професійний воскоплав (від 5 тис. рублів). Такий віск плавиться протягом мінімум півгодини при температурі понад 50°, потім остигає на 8-10°, після чого його можна наносити на ділянку депіляції, дуже швидко, поки склад не встиг застигнути. Після застигання воскову смужку можна зняти просто руками (без застосування тканини або паперу) разом з намертво прилиплими до неї волоссям.

  Питається, навіщо стільки мороки, якщо можна користуватися теплим або холодним способом і отримувати той же ефект? Справа в тому, що гарячий віск призначений для депіляції чутливих ділянок – бікіні, тотальної інтим-епіляції, пахвовій області.

  Завдяки високій температурі складу, шкіра під ним нагрівається і розкриває пори, що сприяє безболісному отримання волосся. Природно, в цілях безпеки, ні про яку самостійну гарячої епіляції мови бути не може, тим більше в інтимних місцях.

  Так як частинки гарячого воску мають здатність проникати в пори шкіри, від майстра вимагається неухильне дотримання правила: забороняється робити епіляцію вже використаним воском після іншого клієнта, це може призвести до зараження різними захворюваннями.

  Крім цього є біля воскової епіляції та інші обмеження і протипоказання, про які поговоримо детальніше.

  10 мінусів воскової епіляції

  Звичайно ж, у воскової епіляції є свої недоліки.

 • Насамперед, це високий рівень хворобливості процедури. Люди з низьким больовим порогом іноді просто не в змозі винести депіляцію воском навіть на ногах, не говорячи про інших, більш чутливих, частинах тіла. Для них це вагомий привід відмовитися від даного способу видалення волосся. Хоча, прихильники методу стверджують, що з часом чутливість процедури знижується, і вона перестає приносити настільки неприємні відчуття.
 • Травматичність – після процедури на поверхні шкіри залишаються маленькі ранки від висмикнутих волосся, які можуть бути інфіковані. Під час епіляції до воску пристають не тільки волосся, але і шкіра прилипає, що може призвести при різкому відкриванні смужки до мікротравм шкіри. При недотриманні температурного режиму можливі опіки.
 • Послеэпиляционные ускладнення. Найчастіше, це роздратування і вростання волосся (псевдофолликулит). Для запобігання цих неприємностей рекомендують ретельно готуватися до процедури (скрабування, знежирення шкіри) і дотримуватися правил поведінки після епіляції.
 • При використанні натурального бджолиного воску можлива алергічна реакція. Також організм може зреагувати на будь-яку з використовуваних в складі численних добавок: ефірні олії, витяжки з рослин.
 • Між процедурами воскової епіляції доводиться ходити з «волосистістю», поки волосся не відросте хоча б до 4-5 мм, інакше складу може не захопити.
 • У більшості випадків після депіляції віск важко оттирается з шкіри, для цього необхідно масло або спеціальний засіб.
 • Воскову епіляцію можна проводити на пошкодженій або хворий шкірі, при будь-яких проблемах, пов’язаних з поганою заживляемостью (при цукровому діабеті, низькою згортання крові, схильність до рубцювання), інфекціях, важких хронічних захворюваннях, прийомі медикаментів з ретиноїдами.
 • Ваксинг під час вагітності і лактації не заборонений, але в той же час і не рекомендований. По-перше, вірогідний больовий шок. По-друге, великий ризик інфікування на тлі зниженого імунітету жінки. По-третє, реакція «вагітної» шкіри навіть на звичний склад може бути непередбачуваною. У будь-якому випадку, вперше проробляти процедуру в період цікавого положення — точно не час.
 • Існує думка, що ваксинг в окремих випадках може мати протилежний ефект. Поживні речовини з воску і добавок будуть зміцнювати волосся на тілі, а тепловий вплив — стимулювати кровообіг. В результаті волосяний покрив може стати густішим і щільніше.
 • Подібні побоювання висловлюються у зв’язку з регулярним травмуванням волосяних цибулин. Деякі фахівці вважають, що воно не проходить даром і загрожує зміною характеристик волосся в сторону потовщення і потемніння.
 • Процедура воскової епіляції в домашніх умовах: до, під час, після

  Якщо ніяких протипоказань не виявлено, і перерахований вище негатив вас не бентежить, то ніяких обмежень до проведення депіляції воском немає. Щоб процедура пройшла максимально ефективно і мала мінімум побічних ефектів, до неї необхідно заздалегідь підготуватися:

  • зробити тест на чутливість шкіри і алергічні реакції на компоненти складу: розігріти трохи воску і нанести його на згин ліктя або на місце, де планується видалення волосся, оцінити результат протягом доби;
  • перш ніж починати робити ваксинг на чутливих ділянках, слід кілька разів потренуватися на ногах, і, якщо все пройде відмінно, переходити на інші частини тіла;
  • почекати, поки довжина волосся досягне 4-5 мм;
  • за пару днів до епіляції зробити пілінг шкіри за допомогою скрабу або жорсткої мочалки;
  • напередодні процедури не можна користуватися косметичними засобами;
  • безпосередньо перед процедурою ретельно вимити шкіру, при можливості розпарити її, а потім добре висушити;
  • для додаткового знежирення можна припудрити шкіру тальком;
  • за час підготовчих заходів потрібно підігріти і, при необхідності, остудити до оптимальної температури віск;
  • нанесення суміші, наклеювання смужок, згладжування завжди проводиться по зростанню волосся, відривання – проти;
  • відривати смужку потрібно однією рукою, а другий в цей час злегка притримувати і натягувати шкіру;
  • при епіляції різних ділянок необхідно враховувати особливості росту волосся у цьому місці, наприклад, верхня губа эпилируется по черзі: окремо права і ліва сторона в протилежні один одному боку;
  • у пахвовій ділянці волосся ростуть у двох напрямках, тому видалення потрібно робити в два заходи, відриваючи смужки вгору і вниз;
  • на чутливих зонах епіляцію потрібно робити невеликими ділянками, для чого нарізати смужки на маленькі клапті;
  • якщо віск не змивається водою, його залишки необхідно видалити за допомогою жирного крему, рослинного або косметичного масла, спеціального засобу після депіляції або серветок для змивання воску;
  • можна скористатися «народним» способом видалення залишків воску: накласти на шкіру легку бавовняну тканину і обдути зверху гарячим струменем фена – після такої маніпуляції склад повинен розтанути і вбратися в тканину;
  • після епіляції потрібно нанести сироватку, замедляющую ріст волосся, більше ніяких косметичних засобів в найближчі пару днів не використовувати;
  • 2-3 дні після епіляції потрібно дотримуватися для шкіри охоронний режим: не засмагати, не паритися, не купатися у відкритих водоймах і басейнах, не терти мочалкою або пілінгами;
  • не можна робити епіляцію напередодні відповідальних заходів: червоність і припухлість після процедури — майже завжди норма, і шкірі потрібно дати декілька днів, щоб вона заспокоїлася;
  • червоні точки від віддалених волосся можуть зберігатися до декількох днів.

  До речі, при бажанні склад для ваксінг можна приготувати вдома самостійно: з однієї частини парафіну, двох – бджолиного воску і 4-х частин каніфолі. Суміш потрібно розтопити на водяній бані, потім охолодити до 38-40° і використовувати за призначенням.

  Інший рецепт приготування складу: 130 г бджолиного воску взяти 360 г пальмового воску, розтопити на водяній бані, потім у суміш влити декілька крапель гліцерину і улюбленого ефірного масла. Залишився після епіляції складу можна зберігати в холодильнику до наступного разу. Застиглий віск розігрівають на водяній бані або в мікрохвильовій печі.

  Дивіться відео: епіляція ніг теплим воском

  Дивіться відео: Воскова Епіляція В Домашніх Умовах

  Відгуки про воскової епіляції

  Відгук №1

  Ще роки три тому купувала віск для епіляції в баночці фірми Veet. Після двох застосувань віддала його подрузі. Просто не витримала. Може, у мене шкіра дуже чутлива, але було дуже і дуже боляче. До сліз просто.

  І добре, якщо б ефект того вартий, так ні ж… Щетина стала з’являтися вже через тиждень – півтори. Не все волосся відразу, це так. Але деяка їх частина почала вростати в шкіру. Дуже неприємно і страшно негарно виглядає. Так що тепер користуюся тільки верстатом, а при згадці про воску починає сіпатися око…

  Катя, 18 років — Краснодар

  Відгук №2

  Не в мене однієї мабуть така проблема – вростають волосся після епіляції воском. Спочатку дратувала моторошно, хотіла на верстат назад перейти. Але потім додумалася все-таки заглянути в інтернет та почитати, що ж з цим неприємним явищем робити. Виявилося – треба зволожувати і пом’якшувати шкіру спеціальними засобами до епіляції і не застосовувати жодних засобів після неї.

  А я після мазала ноги купою всяких мильно-рыльных приладдя. У ваксінг перед верстатом є велика перевага – волосся не ростуть до трьох тижнів. Принаймні, у мене. До речі, чула, що можна шкіру після епіляції змащувати саліцилової маззю – начебто добре допомагає. Але у мене на неї алергія, так що рятуюся тільки цими правилами.

  Ліза, 27 років — Санкт-Петербург

  Відгук №3

  Я роблю депіляцію холодним воском – смужками фірми Daen. Метушні набагато менше, гріти нічого не треба. Чула, що гарячим – не так боляче, ніби волосяні цибулини нагріваються, або щось типу того. Але мені і холодним нормально, вже можна потерпіти раз в три тижні.

  Єдиний мінус – волосся треба довго відрощувати. Епіляції холодним воском вистачає тижні на три – дві. У мене кожен раз по-різному, не знаю, від чого це залежить… Здорово, звичайно, що три тижні ні про що не паритися, але ходити «їжачком» тиждень перед цим відверто дратує…

  Кіра, 31 рік — Москва

  Відгук №4

  Щоб було не так боляче – перед депіляцією довго отмокаю у ванні з різними маслами та іншими прибамбасами. Шкіра стає розпареного і менш чутливою. А якщо ще намазати ніжки і область бікіні пом’якшуючими засобами – взагалі чудово.

  Головне – дати їм вбратися і висохнути. Я теплим воском користуюся. Гарячим боюся – від дівчаток чула, що можна випадково опік заробити. Холодного начебто вистачає ненадовго, і він для тонких і рідкісних волосся, але точно не знаю – не пробувала. Я беру віск у картриджі. Недорого і економно. Намагаюся брати однієї фірми – Holiday Depilatory з шоколадом. У нього приємний аромат, і витрачається не так довго.

  Олена, 26 років — Казань