Вправа «планка»

Навіть якщо у вас катастрофічно не вистачає часу для повноцінного комплексу фізичних навантажень або немає можливості відвідувати спортзал, є одна вправа, яка дозволить підтримувати ваше тіло в формі так, ніби ви ходите на багатогодинні тренування кожен день. Це планка. Геніальне в своїй простоті і таке ж геніальне по ефективності.

Вправа «планка»

Планка виконується досить просто: впираючись на носки стоп і лікті, треба утримувати тіло прямо протягом десяти секунд (поступово цей час потрібно збільшувати). З боку тіло дійсно нагадує рівну планку – спина пряма, таз врівень зі спиною і ногами, коліна випрямлені. Ефект від планки досягається завдяки тому, що під час виконання вправи напружуються всі м’язи тіла. Працюють м’язи ніг, рук, спини, живота, сідниць.

Вправа «планка»

Планка має безліч плюсів і переваг перед іншими вправами. По-перше, саме планка дозволяє накачати прес. Під час виконання цієї вправи працюють абсолютно всі м’язи преса. Хоча при звичайних тренуваннях цієї частини тіла доводиться міняти вправи, щоб «добратися» до кожної групи м’язів.

По-друге, планка працює над виправленням постави. Ця вправа чудово тренує наш спинний корсет, під час його виконання кров приливає до тканин, збагачує їх киснем, примушує працювати і, таким чином, зміцнює. Вже через тиждень виконання планки ви помітите, що ваша постава стала краще, а спинні болі, якщо вони були, відступають.

По-третє, планка покращує кровообіг по всьому тілу, а це, в свою чергу, позитивно впливає на обмінні процеси, зокрема – метаболізм. Тобто ці десять секунд в день істотно підвищать швидкість вашого метаболізму і навіть сидячий спосіб життя більше не буде на заваді вашому схудненню.

Вправа «планка»

Приклади найпоширеніших помилок при виконанні вправи

Щоденне виконання планки зміцнить тіло і допоможе в майбутньому захистити тіло від можливих травм. М’язи стають витривалішими і міцніше, а значить захист кісток і внутрішніх органів – надійніше.

Новачки, виконуючи планку, можуть почати хитатися або зовсім падати. Але через якийсь час ваша координація покращиться і рівновага стане ідеальним. Приємний бонус в тому, що даний ефект поширюється і на все інше час, ваше рівновага дійсно стане більш впевненим. І не тільки під час виконання планки, але і просто в повсякденному житті.

Вправа «планка»

Один з варіантів виконання планки протягом місяця

Крім перерахованого планка дозволить поліпшити вашу витривалість і психічне здоров’я. Всього десять секунд напруження всіх м’язів і зосередженості – а ефект поширюється на весь день. Безумовно, планка варто того, щоб приділити їй трохи часу. Вам не потрібна дорога спортивне взуття і форма, модний спортзал або особистий тренер. Все, що вам потрібно, щоб стати здоровішим, впевненіше і міцніше – це десять секунд на день.