Вправи від хропіння в домашніх умовах для чоловіків і жінок

Спеціально розроблені вправи від хропіння дійсно дають позитивний результат. Регулярні тренування дозволяють зміцнити ослаблені м’язи піднебінного язичка і м’якого піднебіння, розширюючи дихальні шляхи і перешкоджаючи появі хропіння. Найбільший ефект вправи дають в комплексі з медикаментозним лікуванням і внесенням позитивних змін у спосіб життя (правильне харчування, фізичні навантаження, режим сну тощо).

Вилікуватися від ронхопатии горлова гімнастика допоможе тільки за умови регулярного виконання протягом двох місяців і більше. Працювати можна як з одним вправою, так і відразу з декількома у комплексі. Останній варіант принесе більш швидкий і відчутний позитивний результат.

Вправи від хропіння в домашніх умовах для чоловіків і жінок

Зміст

 • Заняття для чоловіків і жінок — як правильно виконувати вправи
 • Заняття за методикою Стрельникової: у чому суть
 • Протипоказання і особливості методики: що потрібно знати
 • Простий комплекс вправ для початківців
 • Йога проти ронхопатии — як допомагає

Заняття для чоловіків і жінок — як правильно виконувати вправи

Як для жінок, так і для чоловіків, заняття по зміцненню м’язів гортані однакові. Багато з них побудовані на виконання голосових вправ, деякі на правильних рухах мови і щелепи. Перевага такої зарядки полягає насамперед у можливості займатися в зручний час в домашніх умовах і абсолютно безкоштовно.

Крім того, працювати над зміцненням м’язів можуть не тільки хропуни, але і всі ті, хто поки не має проблем з хропінням, але не бажає їх мати в майбутньому.

Корисні вправи для лікування хропіння:

 • Спів. Не всі знають, що вокалісти ніколи не хропуть. Це пов’язано з натренованими м’язами ротової глотки, відмінно розвиненими органами дихання. Регулярне спів вранці і ввечері — це корисна зарядка від хропіння, а крім того заряд позитивом і енергією.
 • Промовляння голосних звуків співуче також допоможе з часом, якщо не вирішити проблему, то помітно поліпшити становище храпуна.
 • Відмінна вправа — рух мовою. Здійснюючи обертальні рухи за годинниковою стрілкою, намагаючись дотягнутися кінчиком мови до підстави підборіддя, можна помітно зміцнити м’язи м’якого неба.
 • Рухати можна не тільки мовою, але і нижньою щелепою. Для цього закривають рот і рухають нижньою частиною щелепи вперед і назад, намагаючись не ушкодити суглоб.
 • Руху зубними рядами — прості та ефективні вправи від хропіння, відео яких спростять виконання. Зубними рядами рухають вгору і вниз, заводячи один за одного, притискаючи, прискорюючи і сповільнюючи темп.
 • Вправа «Пташка». Широко відкривають рот, вдавлюючи нижню щелепу вниз, при цьому надаючи опір, піднімаючи голову. Таким чином розтягують м’язи і зміцнюють одночасно.
 • Всі перераховані вище вправи прості і легкореализуемые. Виконувати їх потрібно щодня вранці і ввечері не менш, ніж за 15 разів кожне.

  Вправи від хропіння в домашніх умовах для чоловіків і жінок

  Заняття за методикою Стрельникової: у чому суть

  Займатися за спеціальною авторською методикою зручно. Вважається, що вправи, зібрані в який-небудь комплекс, опрацьовані і більш ефективні, ніж звичайна гімнастика від хропіння, побудована на хаотичному виконанні вправ з тематичних відео .

  Дихальна зарядка за методикою Стрельникової користується популярністю завдяки продуманій програмі, розрахованої на будь-який вік, незалежно від статі.

  Метод дозволяє не тільки позбавитися від хропіння, але і укріпити здоров’я, в тому числі і після нещодавно перенесених операцій, хвороб, не виходячи з дому.

  Правильно виконувана дихальна гімнастика Стрельникової допоможе:

  • поліпшити стан бронхо-легеневої системи;
  • зміцнити м’язи горла, піднебіння і носоглотки;
  • поліпшити функціонування органів черевної порожнини;
  • зміцнити стінки судин;
  • нормалізувати артеріальний тиск;
  • налагодити відтік лімфи з видаленням набряку гортані та горла;
  • збагатити організм киснем;
  • налагодити обмін речовин.

  Виконуючи вправи регулярно, можна назавжди вилікувати хронічний синусит, який нерідко є основною причиною появи хропіння. Знахідкою вправи можуть вважатися для курців, організм яких страждає від гострого дефіциту кисню. Не менш важливо, що дихальна гімнастика з методикою Стрельникової може застосовуватися по відношенню до людей з синдромом апное.

  Середня тривалість заняття складає від 15 до 30 хвилин. Автор рекомендує займатися до їжі.

  Вправи від хропіння в домашніх умовах для чоловіків і жінок

  Протипоказання і особливості методики: що потрібно знати

  Як і будь-які інші вправи для гортані від Стрельникової можуть виконувати не всі. У число людей, яким подібні навантаження протипоказані потрапляють особи:

  • після інфаркту;
  • з пороком серця;
  • з ішемічний хворобою серця;
  • з діагнозом остеохондроз тяжкого ступеня;
  • з травмами хребта і зміщенням дисків.

  Суть програми зводиться до навчання правильному диханню при виконанні певних вправ в тій чи іншій позі. В рамках методики храпунам пропонують зробити галасливий вдих, аналогічний шмыганью носа причому так, щоб він вийшов максимально гучним з розслабленим видихом відкритим ротом.

  Автор звертає особливу увагу на число виконуваних вдихів і видихів. В ідеалі їх сумарна кількість прирівнюється до 96, причому виконувати вправи потрібно сетами, поступово збільшуючи число дихальних пар, не забуваючи про перервах між сетами не більше двох-трьох хвилин.

  Вправи від хропіння в домашніх умовах для чоловіків і жінок

  Численні відгуки про методику підтверджують її ефективність, причому всі ті, хто досяг результату, говорять про поступове збільшення кількості повторів у міру зміцнення м’язів. Займатися можна як вранці, так і ввечері, але кращого результату вдасться досягти, працюючи два рази в день до сніданку і перед сном. Як тільки завдяки вправам вийде позбутися від проблеми, варто продовжувати їх виконувати хоча б кілька разів на тиждень — це і буде профілактика хропіння в домашніх умовах.

  Простий комплекс вправ для початківців

  Кілька простих вправ з комплексу Стрельникової під силу освоїти кожному на початковому етапі занять.

  Одне з них — «Ладушки». Для виконання стають прямо з піднятими вгору руками і ліктями на рівні талії з долонями, розгорнутими від себе. Різко вдихаючи, пальці рук стиснути в кулаки, передпліччя залишаються зафіксованими. Відпускають кулаки тільки після видиху. Виконують чотири вправи з перервою на відпочинок, не забуваючи про кількість вдихів і видихів, рекомендованих автором зарядки.

  Ефективна зарядка перед сном може бути побудована на виконанні вправи «Погончики».

  В процесі опрацьовуються практично всі м’язи верхньої частини тіла, включаючи м’язи горла.

  Починають з прийняття положення прямо з притиснутими до пояса руками і стиснутими в кулаки долонями. Різко вдихаючи, руки опускають вниз, таким способом, виконуючи імітацію віджимання, розтискаючи кулаки, напружуючи плечі і розчепіривши пальці. При видиху руки знову стискають кулаки, повертаючи їх на вихідну позицію, плечі розслаблюють. Так само, як і «Ладушки» виконують по сетах таким чином, щоб у сумі вдихів і видихів вийшло 96.

  Вправи від хропіння в домашніх умовах для чоловіків і жінок

  Йога проти ронхопатии — як допомагає

  Враховуючи, що йога побудована на дихальній гімнастиці, її можна і потрібно використовувати в лікуванні ронхопатии. Слідуючи рекомендаціям інструктора на заняттях, правильно працюючи м’язами живота, можна помітно поліпшити стан.

  В цілому йога від хропіння — доступне і приємне рішення, особливо враховуючи, що практикуватися можна вдома у зручний час.